KPSS Önlisans sınavı ne zaman? KPSS Önlisans sınav başvuru tarihi

KPSS Önlisans başvurularının tamamlanmasının ardından adaylar tarafından KPSS Önlisans sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak sorusu sorulmaya başlandı. Bu sınava girecek olan adaylar KPSS Ön Lisans sınavı için sınav tarihi ne zaman bilgisini de öğrenmek istiyor. KPSS Önlisans sınavı ne zaman? KPSS Önlisans sınavı bilgisi içeren detayları haberimizde bulabilirsiniz...

28 Eylül 2020 08:12
KPSS Önlisans sınavı ne zaman? KPSS Önlisans sınav başvuru tarihi
KPSS Önlisans ınavına, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabiliyor.
KPSS geç başvuruları 10-11 Eylül 2020 tarihleri aralığında yapıldı. KPSS ÖnLisans sınavı başvuru tarihleri zamanı geçti.

KPSS ÖNLİSANS 2020 NE ZAMAN?

KPSS Ön Lisans sınavı 25 Ekim'de gerçekleşecek.

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?
2020-KPSS Ön Lisans'a ve DHBT'ye başvuran adaylar için ayrı ayrı Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, ilgili sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi'nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

KPSS ÖNLİSANS SINAVI NEDİR?

KPSS önlisans sınavına başvuru yapacak adayların önlisans programından mezun olmuş olmaları ya da sınavın geçerlilik süresinde mezun olabilecek durumda olmaları gerekmektedir. Aynı şekilde bu seviyede de koşulları yerine getirmeyen adayların sınav başvuruları ve sonuçları geçersiz sayılacaktır.KPSS ÖNLİSANS SINAVI NEDİR?

KPSS önlisans oturumu, üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan adayların kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan kadrolara atanmalarını sağlayacak puanları elde etmelerini sağlayan sınav türüdür. KPSS önlisans oturumu ÖSYM tarafından iki yılda bir düzenlenmektedir. 2 saat 10 dakika süren sınavda adaylara Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarından sorular sorulmaktadır.

Daha fazla göster
yukarı ok