Gizem Karaca kimdir, kaç yaşındadır? Gizem Karaca'ya uyuşturucu cezası kaç yıl verildi?

Gizem Karaca kimdir ve kaç yaşındadır? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Uyuşturucu sebebiyle ceza alan Gizem Karaca hakkında tüm merak edilenleri sizler için yanıtladık.

17 Mayıs 2018 02:08
Gizem Karaca kimdir, kaç yaşındadır? Gizem Karaca'ya uyuşturucu cezası kaç yıl verildi?
Gizem Karaca hakkında tüm bilgiler burada! Daha önce birçok dizide ve filmde rol alan ve uyuşturucudan ceza almasıyla tekrar gündeme gelen Gizem Karaca bugünlerde kaç yaşında ve nereli olduğu Google'da merakla araştırılıyor. Peki Gizem Karaca ne dedi? İşte tüm detaylarla sizlerleyiz...
GİZEM KARACA KİMDİR VE KAÇ YAŞINDADIR?
Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selanikli olan Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 7 yaşına kadar Amerika Florida'da yaşayan ancak bu tarihten sonra sık sık Türkiye'ye gelip giden Gizem Karaca, 14 yaşındayken kesin dönüş yaptı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı.2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansı onun güzellik yarışmasına katılması hayatını değiştirdi.

Bir döneme damga vuran Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2011 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve 2. oldu. 2012 yılında yayınlanan "Eve Düşen Yıldırım" adlı dizide başrol oynadı ve bu diziyle ismini geniş kitlelere duyurdu. New York'ta 'New York Film Akademisi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra Türkiye'ye geldiğinde "Benim Hala Umudum Var" adlı dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı. Gizem Karaca, 2014 yapımı aile ve romantik komedi dizisi Güzel Köylü'de Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrolü paylaştı. 017 de İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda 2017 de Kara Sevda dizisine komiser Mercan rolü ile katıldı ve birkaç bölüm sonra ayrıldı. Güzel Köylü dizisinin çekimlerinde tanıştığı Bodrum'un tanınmış turizmcilerinden Kemal Ekmekçi ile 2017 Eylül ayında evlendi.

Genç yaşına rağmen pek çok dizi projesinin kadrosunda yer alan Gizem Karaca, 2018 yapımı İnsanlık Suçu'nda Suna Değirmenci karakterine hayat veriyor.GİZEM KARACA KAÇ YIL CEZA ALDI?

Mütalaanın ardından son sözleri sorulan sanıklar haklarında beraat kararı verilmesin talep etti. Verilen kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli ve menajer Ayşe Selin Borankay'a "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Cezada iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, iki ünlü isme 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.

KARAR KESİNLEŞİRSE ÜNLÜLER CEZAEVİNE GİRECEK…

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkeme'sinin verdiği karar öncelikle İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemeleri'ne gidecek. İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemeleri'nin verilen cezaları onaması halinde karar kesinleşmiş olacak ve sanıklar cezalarını çekmek üzere hapse girecek. İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemeleri'nin cezayı bozması halinde ise dava yeniden görülecek. 5 yılın üstünde hapis cezası alanların ise Yargıtay'a itiraz yolu da bulunuyor.

NEDEN DAVA AÇILMIŞTI?

İstanbul Narkotik Polisi, 2013 yılının Ocak ayında yaptığı operasyonda aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı Cenk Eren'i "uyuşturucu temin etmek" suçundan gözaltına almıştı.

Bir süre karakolda kalan Gizem Karaca, Cenk Eren ve Çağatay Ulusoy daha sonra serbest bırakılmıştı. 'Uyuşturucu madde kullanmak ve temin etmek' suçunda dava açılan ünlü oyuncular mahkemeye çıkıp ifade vermişti.

Daha fazla göster
yukarı ok