Arama Logo

Simone Inzaghi: "Finali orta saha değil yürek kazandırır"
13
SIMONE INZAGHI'DEN AÇIKLAMALAR
İstanbul'un ev sahipliğindeki Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester City ile karşılaşacak olan Inter'de teknik direktör Simone Inzaghi maç öncesi basın toplantısı düzenledi.
SIMONE INZAGHI'DEN AÇIKLAMALAR
12
"ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIMIZ"

"Şampiyonlar Ligi boyunca çok iyi oynamış bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Takımızın çok güçlü olduğuna inanıyorum"

\
11
"57. MAÇIMIZA ÇIKACAĞIZ"

"Yarın akşam bu sezonun 57. maçına çıkacağız. Çok yorucu bir sezon oldu ancak bu aslında olgunlaştığımız anlamına geliyor. Bu süreçte birçok oyuncumuz sakatlandı. Oyuncularım sezon boyunca büyük sadakat göstererek burada olmamızı sağladılar."

\
10
"RAHAT BİR SEZON OLMADI"

"Her kulvarda mücadele ettik ve bizim için o kadar da rahat bir sezon olmadı. Yarın elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz."

\
9
"ORTA SAHA DEĞİL, YÜREK LAZIM"

"Oyuncuların konsantrasyonunu kaybetmemesi çok önemli. Maç boyunca o yürekle oynamalıyız. Bu, orta sahamızdan daha önemli."

\
8
"BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR MAÇ"

"Yarınki maç bizim için çok büyük bir maç. Kolay olmayacak, her şeye hazırız. Anahatar kelimemiz "birlikte olmak" diyebilirim."

\
7
"TARAFTARLARIMIZ İÇİN OYNAYACAĞIZ"

"Takımdaki herkes finale odaklanmış durumda. Yarın için takımdan istemiş olduğum ekstra tamamen taraftarlarımız için."

\
6
"HİÇBİR OYUNCUMU DEĞİŞMEM"

"Takımdaki hiçbir oyuncuyu kimseye değişmem. Hepsi ayrı ayrı çok iyi oyuncular. Bugüne kadar çok iyi antrenman yaptık ve taraftarlarımıza karşı sorumluluk hissediyoruz."

\
5
"MKHITARYAN TOPARLANDI"
"Mkhitaryan dün 22 gün aranın ardından ilk kez idmana çıktı. Başından beri durumunu takip ediyoruz ve toparlandığını düşünüyorum."
\
4
"HAALAND'A ÖZEL ÖNLEM YOK"

"Manchester City çok güçlü ve Haaland gibi çok güçlü bir oyuncuları var. Kendisi onlar için çok önemli bir oyuncu ancak biz, bir oyuncuya karşı değil bütün takıma karşı savunma yapacağız."

\
3
"SAVUNMALARI ÇOK SAĞLAM"

"Bütün sezon boyunca penaltı atışı çalıştık. Rakibimizin savunma hattı çok sağlam, FA Cup finalinde de bunu gördük. Böyle finalleri oynamayı hak eden bir takım."

\
2
"KİMİN OYNAYACAĞINA YARIN KARAR VERECEĞİM"

"Brozovic, Mkhitaryan ve Hakan son 2 ayın en çok oyuncularıydı. Bir hoca için oyuncu seçmek en zor konudur. Mkhitaryan'ın oynayıp oynamayacağına emin olamıyorum, buna yarın karar vereceğim."

\
1
"KARMA BİR TAKIMIZ"
"Bu kadar önemli maçlar oynadığımız için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hem genç hem de tecrübeli oyuncularım var, bu tarz karma takıma sahip olunca birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor."
\