Arama Logo

Şenol Güneş: "Böyle bir şey beklemiyorduk"
11
ŞENOLGÜNEŞ'İN AÇIKLAMALARI
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Konyaspor karşılaşmasının ardından konuştu. İşte Güneş'in sözleri...
ŞENOLGÜNEŞ'İN AÇIKLAMALARI
10
"BEKLEDİĞİMİZ SONUÇ DEĞİL"
"Bizim için 3.'lük beklediğimiz bir sonuç değil. Beşiktaş şampiyonluğa oynar, şampiyon olur. Biz geldiğimizden beri sıralamaya bakamadan en iyi yerde bitireceğimizi söylüyorduk. Kendi sahamızda bu kadar sıcak sevgi gösterisinde bulunan seyircimiz varken kazanmamız gerekiyordu ama olmadı. Oynayacağımız oyun hem üstün olmalı hem de sonuç düşündüğümüz gibi olmalıydı. Bütüne baktığımızda kazanabilirdik ama oyun olarak düşündüğümüzün altında oldu. Hızlı, tempolu, temaslı agresif oynamadık. Rakip bizden daha gayretliydi. Onları kutlamak lazım. Bizim bu eksikliğimizi gözden geçirmemiz lazım. Ligin sonu elinden geleni yaptı oyuncular. Böyle bir final maçı iz bırakarak bitirmemiz lazımdı ama olumsuz anlamda iz oldu. Atiba'nın ayrılması bizi üzmüştü bir de 2 puan bırakarak üzüldük."
\
9
CENK TOSUN AÇIKLAMASI

"Sakatlanan Cenk Tosun'un durumuna bakacağız, iyi göünmüyor. Bizim için kötü bir gün oldu. Böyle bir şey beklemiyorduk."

CENK TOSUN AÇIKLAMASI
8
"MESAFEYİ AYARLAYAMADIK"
"Futbol ateş gibidir. Çok sokulursan içine yakar seni, uzaklaştığında da üşürsün, donarsın. Biz bugün mesafeyi ayarlayamadık."
\
7
"DAHA İYİ BEŞİKTAŞ YARATACAĞIZ"
"Yapacak bir şey yok. Gelecek sene buradaki eksiklerimizi görüp daha iyi bir Beşiktaş yaratıp her maçı kazanan bir takım olmak istiyoruz. Umarım öyle olacaktır.
\
6
"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞA OYNAR"
"Zaman zaman bunu yaşadığım için söylüyorum işler kötü gittiğinde bundan bir şey olmaz anlayışıyla yaklaşılır. İyi gittiğinde de mükemmel denir. Ben abartıyı doğru bulmuyorum. Gelecek yılla ilgili planımızdan önce oyunumuzun iyi olması. Bugün geriye düştük, neden düştük bunu anlamamız lazım. Biz her takımı yenecek bir oyun ortaya koymamız lazım. Şimdiden Konferans Ligi'nde şampiyon olacağız demek doğru olmaz. Bunu söylemek yerine gerekeni yapmamız lazım. Beşiktaş zaten her zaman şampiyonluğa oynayan bir kulüp."
\
5
BASIN TOPLANTISI

Vodafone Park'ta oynanan müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Güneş, "Öne geçtiğimiz maçı beraberlikle bitirdik. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra az pozisyon bulduk. Kaybedilen 2 puan üzücü. Asıl üzüntüm bu sezonun son maçından iyi futbol ve güzel bir sonuçla ayrılmak isterdik. Hüzünlü bir gece oldu. Beraberlik, Atiba'nın vedası ve Cenk'in sakatlığı. Şanssız bir günde sezonu bitirdik. Tüm oyunculara teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar ama yeterli olmadı." ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI
4
"BU BAŞARI SAYILMAZ"

Ligi üçüncü tamamlamalarının başarılı sayılamayacağını aktaran deneyimli teknik adam, "Geldiğimizden beri futbol adına doğruları yapıp yukarıda bir yerde olmak istiyoruz. Üçüncü olduk. Beşiktaş için başarı sayılmaz. Bu maçı kazansaydık ikinci olacaktık. Yeni sezonda daha güzel futbol oynayan ve her maçı kazanmak isteyen Beşiktaş yaratmak istiyoruz." diye konuştu.

\
3
CENK TOSUN SÖZLERİ

Karşılaşmanın uzatma dakikalarında sakatlanarak oyundan çıkan Cenk Tosun'un durumu hakkında da konuşan Güneş, "MR'ı çekilecek. Görüntü itibarıyla ön üst adalede yırtık olacağı söyleniyor. Milli maçta olmaz ama inşallah erken iyileşir. Şu andaki durumu sıkıntılı." şeklinde görüş belirtti.

CENK TOSUN SÖZLERİ
2
"REKABETİN FAZLA OLMASI GEREKİYOR"

Transfer çalışmalarına yarından itibaren başlayacaklarını ifade eden Şenol Güneş, şunları kaydetti: "Araştırmalarımız var. Yarından itibaren devreye sokulacak. Başkan ve yönetim her türlü gayreti gösterdi. Daha iyi takım yapabilmek için uğraşacağız. Gidecekler ve gelecekleri değerlendireceğiz. Almamız gereken oyuncuları bir an önce alacağız. Transferin uzun sürmesini olumlu bulmuyorum. Bir an evvel transferleri yapmak istiyoruz. İskelet kadroda çok fazla değişiklik olacağını görmüyorum. Rekabetin daha fazla olması gerekiyor."

\
1
ATIBA İÇİN KONUŞTU

Siyah-beyazlı takıma forma giydiği 10 sezonun ardından veda eden Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson'ın çok önemli bir isim olduğunu belirten Güneş, "Çok iyi işler yaptı. O da herkesin gönlüne girdi. Saygıyı hak eden bir oyuncu. Maçın gidişatına göre son dakika oyuna almayı düşünüyordum. Maç farklı gelişti. Girmemesinin daha doğru olacağını düşündüm. 2-5 dakika girmesine gerek yok. 10 senedir bu camianın içinde. Örnek bir sporcu. Kendisine teşekkür ediyorum ve yeni hayatında başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

ATIBA İÇİN KONUŞTU