Sporx Extra Arama Logo

Örümcek Adam'ın yaratıcısı Stan Lee'in hüzünle sonuçlanan NHL hikayesiÖrümcek Adam karakterinin yaratıcısı, çizgi roman kahramanı olarak bilinen Stan Lee'nin, başarısız NHL girişimi hikayesine göz atalım.

- Nasıl başladı?

Stan Lee, her röportajında ya da medyayla konuştuğu her anda ne kadar sıkı bir NHL taraftarı olduğunu belirtmekten kaçınmadı. Buz hokeyine büyük tutku duyan Lee, bundan uzak kalamam deyip, Marvel karakterlerini NHL sahalarına entegre etmeye çalıştı.

- Olay neydi?

Videoda görüldüğü gibi, her NHL takımına bir ''koruyucu'' süper karakter yaratıldı. Ve bu sayede bu işin pazarlanması amaçlandı.

- Karakterler

Yaratılan karakterlerin bazıları çok iyiyken, bazılarının da esinlenildiği şey hiç de orijinal değildi. Bu sebeple birkaç kişi burun kıvırdı.

- Nasıl bitti?

Bu iş, hiçbir şekilde tutmadı. All Star maçında Batman Supermen vs ile bir gösteri hazırlansa da bu projenin taraftar bazında alıcısı çıkmadı. Çok az kişi, bu karakterleri satın aldı.

- Niye tutmadı?

Bir kere NHL organizasyonu NBA ya da NFL gibi bu tarz şeyleri organize edecek para ve tecrübeden uzaktı. Ayrıca prodüksiyon ekibiyle yaşanan sıkıntılar da işin sonunu getirdi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın