Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray - Akhisarspor maçı yorumu!
14

"G.SARAY'IN AKLINDA PAZAR GÜNÜ VAR"

Galatasaray'ı tebrik ederim. En ideal kadrosuyla çıkmadı. Akıllarda pazar günü var. Maçın gidişatına göre hoca değişiklik yapmayı düşündü ve yaptı da zaten. Akhisarspor'un istediği bir oyun oldu. İlk yarıda Henry Onyekuru'yu biraz kaçırdılar. Galatasaray düşük tempoda oynadı, bu biraz planlıydı.
13

"SELÇUK, MELEKELERİNİ KAYBETMİŞ"

Selçuk İnan beklenti altındaydı. Selçuk bir oyun ritmi yakalayabilecek akılda bir oyuncu. Ancak maç oynamadığı için bazı melekelerini kaybetmiş gibi.
12

"MIGUEL LOPES'İN YAPTIĞI..."

Akhisarspor'un Rize maçından beri devam eden ruh hali maçı kopardı. İkinci penaltıyı tartışırız ama Lopes'in kendini attırmasını tartışamayız. Diyelim ki futbol tarihinin en büyük haksızlığı yapıldı sana; kal sahada. Karşında en iyi halinde bir Galatasaray yok. Olacak iş değil.
11

"PENALTI TARTIŞILIR, HAKEM DE TARTIŞILIR"

Penaltı kararı tartışılır, ondan önce Suat Arslanboğa kararı tartışılır. Kaleci Fatih topu atıyor falan, Suat Arslanboğa oyundan atamıyor.
10

"MAÇI FEGHOULI DEĞİŞTİRDİ"

Maçı değiştiren adam Sofiane Feghouli. Kritik anlarda damgasını vuran hep Feghouli oluyor. Fatih Terim, Feghouli'yi oynamaya ikna ettiyse, büyük hoca başarısı. Sezon başında ve devre arasında gidiyordu. Galatasaray için iyi ki gitmemiş. Oyuna isyan eden ve kaderi değiştiren hep Feghouli oldu.
9

"AKHİSAR, ARSLANBOĞA'YLA 9 MAÇ KAYBETMİŞ"

Dün akşamdan beri her iki taraf da hakemi tartışıyor. Akhisarspor, Suat Arslanboğa ile 9 maçta 9 yenilgi aldıysa ilginç. Olmayacak bir şey değil tabii ki. Rizespor olsa belki bir anlamı olabilir ama küme düşmüş bir takım için daha farklı bakılır. Ne olursa olsun, bir hakemle 9 maç kaybeden takıma, bir daha o hakemi vermem.
8

"RİZE MAÇI BASKI YARATTI"

Rizespor maçından beri devam eden hakem tartışmaları, Akhisarsporlu oyuncuların üstünde baskı yarattı. 9 maç kazanamadıklarını da düşündüler ve bunu iyi idare edemediler.
7

"BİR AÇI OLSA ANLAYACAĞIZ AMA YOK"

Penaltıda mesela bir açı olsa, penaltı mı, değil mi, iyi anlayacağız ama o açı yok. İki görüntüye ve topun gidişine bakıyorum; Lopes topa dokunuyor. Başka bir görüntü olsa, Diagne'ye vuruyor diyebilirsin. Bu topa Diagne'nin vurma ihtimali yok. Diyecekler ki nereden biliyorsun, haklılar mevcut görüntülerle bir şey diyemem.
6

"PROTOKOLDE BÖYLE BİR ŞEY YOK"

Suat Arslanboğa pozisyonu görüyor ve 'Devam' diyor. Mete Kalkavan neden çağırıyor? Protokolde böyle bir şey yok, hakem görmüş, sen neden çağırıyorsun? Deniz Çoban böyle bir şeyin olmayacağını söylüyor. Bu protokol bizde olmadı. Bir pozisyon üzerinden hakemin performansını değerlendiriyorum, Galatasaray'la ilgili bir şey demiyorum.

5

"MEVZU LOPES'TE PATLIYOR"

Rizespor maçındaki pozisyonun penaltı olduğunu düşünüyorum, orada tartışma yok. Protokole göre orada da VAR karışmamalı. Ne olursa olsun, mevzu Lopes'te patlıyor. Deli misin, divane misin? Küme düşmüş takım, kupa finali oynuyor ve kazanırsan UEFA'ya giderek 65 milyon TL gelir elde edeceksin.
4

"NEDEN SUAT ARSLANBOĞA?"

Türkiye'de 7 tane  FIFA kokartlı hakem var. Ayrıca Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım gibi tecrübeli hakemler var. Toplam 9 tane bu maçı yönetebilecek hakem var ama 10. hakem maçı yönetiyor. Türkiye Kupası Finali, Türkiye'nin bir numaralı maçıdır. 7 FIFA değil, 2 tane FIFA kokartı seviyesinde tecrübeli hakem değil, neden Suat Arslanboğa?
3

"BU NASIL BİR ÖDÜLLENDİRME SİSTEMİ?"

Suat Arslanboğa kim? Hafta sonu Göztepe maçında çizgiyi yanlış yerden çeken VAR! Bu nasıl bir ödüllendirme sistemi ? Türkiye'nin en başarılı hakemi Suat Arslanboğa mı? Belki biz görmüyoruz, Diagne'nin pozisyonu penaltı ve iyi yönetti. Peki neden diğer 9 hakem yönetmiyor? Bunu soruyorum.
2

"ŞAMPİYONU ALKIŞLAMIYORSAN..."

MHK Başkanı Sabri Çelik bile hakemleri koruyamayacağını söylüyor. Her şey bir yana, şampiyonu çıkıp alkışlayamıyorsan bu maça çıkma. Hakem bir şey mi yaptı, ben sırtımı dönüp gitmem. Giderim elini sıkarım ve gözlerinin içine bakarım. O hakemin ne olduğunu anlarım.
1

"FATİH HOCA, 3 HAFTA ÖNCE KENDİSİ BAĞIRDI"

Fatih Hoca, herkesin çok bağırdığını söylüyor. 3 hafta önce de kendisi bağırıyordu. Aykut Hoca, bununla ilgili konuştu. Abdurrahim Albayrak neler neler bildiklerini söylüyor. Mustafa Cengiz şampiyonluk için nasıl uğraştıklarını söylşüyor. Fatih Terim, Dirar'ın kartını soruyor. Herkes bunu yapıyor. Ben sıradan vatandaş olarak nasıl güveneyim? Önümüzdeki sezondan itibaren bunu değiştirmeliyiz. Bu işler değişir.