Sporx Extra Arama Logo

"Galatasaray mutlaka transfer yapacak!"
14

"GALATASARAY TRANSFER YAPACAK!"

Milliyet gazetesi köşe yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın transfer gündemini değerlendirdi.

13

ÖYLE BOYUTLARA GELDİ Kİ TRANSFER İSTEĞİ

Taraftar haklı, transfer bekliyor. Başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim de kadroyu güçlendirmek istiyor. Herkesin aklı fikri Şampiyonlar Ligi’nde. Hatta öyle bir boyutlara geldi ki bu transfer isteği, Galatasaray Yönetimi zaman zaman eleştiriliyor.

12

BU ŞARTLARDA NASIL TRANSFER YAPILIR?

Peki işin doğrusu ne? Anlatayım.. UEFA diyor ki; futbolcu satmadan kesinlikle transfer yapamazsın. Şu an Galatasaray, düşünün Emre Akbaba’ya 3 milyon euro verdi, aldı. Başına ne gelecek biliyor musunuz? UEFA lisansı iptal edilecek. 3 milyon euro UEFA’ya ceza ödenecek ve transfer ettiği futbolcuyu oynatamayacak. Bu şartlarda nasıl transfer yapılır? Herkes zannediyor ki Galatasaray’ın parası yok, transfer yapamıyor. Kesinlikle böyle bir şey yok.

11

KİMSEYE GELEN RESMİ TEKLİF YOK

“Neden transfer yapılmıyor” diye soranlar bu gerçeği unutmasınlar. Önceki yönetimler, 700 bin euroya oynayan futbolcuya 2.5 milyon euro ödüyor. Galatasaray, bonservis almadan bu futbolcuları verse bile, karşı takım, biz bu kadar ücret ödeyemeyiz diyerek transferden vazgeçiyor. Şu an herkes diyor ya, Tolga’ya, Eren’e ve bazı isimlere teklifler var.. Kesinlikle böyle bir şey yok.. Kimseye resmi teklif yok.

10

CENGİZ VE TERİM, SAVAŞ VERİYOR

Onun için Başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim, bu sıkıntıyı nasıl çözeriz, diyerek savaş veriyor ve mümkün olduğu kadar genç futbolculara yöneliyorlar.

9

KULÜPLERİN GELECEĞİ BU GENÇLER

Dün, yanılmıyorsam Terim’in scout ekibinin yıllardır takip ettiği 6 tane 17-18 yaşındaki futbolcular transfer edildi. Bunları kimse yazmıyor. Artık kulüplerin geleceği bu gençler.. Bunların 3-5’i iyi futbolcu çıkarsa kulüp kurtulacak. Çıkamazsa başta Terim olmak üzere herkes debelenip duracak.

8

HER MAÇ MI AYNI FUTBOLU OYNAYACAKLAR?

TFF Süper Kupa, Akhisarspor’a kaybedildi diye yer yerinden oynuyor. Kötü futbol oynadı o gün takım, futbolcular hocalarının istediklerini yapamadı. Ama ne olursa olsun, bu futbolcuların hepsi bir değer. Akhisar maçında takım kötü diye, her maç mı aynı futbol oynayacaklar?

7

BUGÜN KAZANIRSA RÜZGAR DEĞİŞİR

Hoca eksikleri yanlışları futbolculara tek tek anlatıyor. Bunun dönüşü olacak. Kadroya bakıyorsunuz, ne olursa olsun hepsi iyi futbolcular. Daha iyilerini alamadığına göre Fatih Terim bunlarla devam etmek mecburiyetinde. Takım bugün Ankaragücü maçını kazanarak Süper Lig’e iyi bir giriş yaparsa, o zaman rüzgar değişir.

6

TARAFTARIN, GÜVENMESİ VE SABIRLI OLMASI LAZIM

Hele Şampiyonlar Ligi’nde futbolcuların performansı iyi olursa, o zaman değişim dediğimiz şey devre arasında gerçekleşir. Avrupa’dan bütün futbolculara talipler çıkar. Taraftarın; başkanına ve hocasına güvenmesi ve sabırlı olması lazım..

5

GALATASARAY, BİR MUCİZE YARATACAK

Galatasaray, basketbolda yenileniyor. Herkesin söylediği gibi küçülmüyor. Tam tersi eldeki kötü kadro gönderilip, daha iyi mücadele eden, daha genç basketbolcular alınıyor.Hırslı, mükemmel bir coach aldılar. Ertuğrul Erdoğan’ı maçlar başlayınca herkes görecek. Ben bu sene Galatasaray basketbol takımının geçen seneki Tofaş mucizesini yaratacağını düşünüyorum.

4

BASKETBOL KÜÇÜLMÜYOR, YENİLENİYOR

Kadın basketbolda kaptan Işıl Alben’le 3 senelik sözleşme yapıldı. Zaten geçen sezon Avrupa’nın ikinci kupasını kazanmışlardı. Bu kadro daha da güçlendiriliyor. Birçok kişinin dediği gibi, Galatasaray basketbol şubesini küçültmüyor. Sadece yenileniyor.

3

YENİ KURULAN BİR TAKIM, YENİ BİR SİSTEM

Benfica maçından sonra yorumlara bakıyorum. Kimileri benim gibi düşünüyor. Kimileri de bu Fenerbahçe’den hiçbir şey olmaz diyor. Yeni kurulan bir takım, yeni bir sistemle oynuyor. Hocası, başkanı hepsi değişmiş.

2

KARALAR BAĞLAMAYA GEREK YOK

Bilhassa ilk yarıdaki mücadeleye baktığımız zaman, Benfica’nın Fenerbahçe’den bir üstünlüğü yoktu. İkinci yarı takımda yorulanlar oldu. Oyundan düşen futbolcular vardı. Ama unutulmasın, bu takımda rövanş maçında Ayew oynayacak, Soldado daha iyi performans ortaya koyacak, karalar bağlamaya gerek yok. Ortada bir maç olacak.

1

FENERBAHÇE DE ZOR TRANSFER YAPAR

Fenerbahçe’nin en büyük avantajı; 50 bin taraftarının gücünü arkasına alarak mücadele edecek. Fenerbahçe’ye de bakıyorum, herkes transferden bahsediyor. UEFA’nın bu sıkı mali denetimi devam ettiği müddetçe Fenerbahçe de Galatasaray gibi çok zor transfer yapar.