Sporx Extra Arama Logo

Fabrizio Miccoli'nin İtalya mafyası ile film tadında hikayesi

İtalyan mafyası ve futbolcuların içinde bulunduğu bir hikaye daha... Bu kez, bir döneme damgasını vuran Palermo'lu Fabrizio Miccoli'nin hikayesine kulak verelim:
10

İTALYAN MAFYASI VE MICCOLI'NİN HİKAYESİ

İtalyan mafyası ve futbolcuların içinde bulunduğu bir hikaye daha... Bu kez, bir döneme damgasını vuran Palermo'lu Fabrizio Miccoli'nin hikayesine kulak verelim:
9

HER ŞEY 2011 YILINDA BAŞLIYOR

2011 Ağustos'unda Fabrizio Miccoli, Avusturya kampından dönmüş, takımı Palermo ile yeni sezona hazırlanırken bir gece arkadaşlarıyla içmeye gider.
8

SİCİLYA'NIN ÜNLÜ MAFYASI

Miccoli'nin telefonu çalar ve arayan Sicilya'nın ünlü mafyalarından Lauricella'nın oğlu Mauro'dur. Mauro ile telefonda alelade bir sohbet eden Miccoli'nin, Mauro ile telefonda konuştukları şeylerin dökümü basının eline ulaşır. 
7

İŞ KONTROLDEN ÇIKAR...

Telefonda şaka maaiyetinde yapılan sohbetler, işi kontrolden çıkarır ve baba Lauricella, bu konuşmalar delil gösterilerek Palermo'da bir markette göz altına alınır.
6

BORCUNU ÖDETMEK İSTEDİ

Dava devam ederken, konuşmaların içeriği hakim karşısına geldiğinde işler iyice karmaşıklaşır. İddiaya göre, Miccoli, Lauricella'ya Palermo'da bir gece kulübü sahibinin kendisine olan borcunu tahsil etmesi için istekte bulunmuştur.
5

ŞANTAJ VE AZMETTİRİCİ

Lauricella da daha sonra bu adamı öldüresiye dövünce, Miccoli'nin ismi hem şantaj hem de azmettiricilik ile anılmaya başlanır.
4

''BEN MAFYA DEĞİLİM''

Miccoli: ''Ben mafya değilim, sadece futbolcuyum. Benim bu tarz işlerle uzaktan yakından alakam olmaz. Laura da bir zamanlar sevgi beslediğim, ön yargı ile yaklaşmadığım bir arkadaşım.'' der.
3

''BU İŞLER BENİ TİKSİNDİRİYOR''

Miccoli ayrıca: ''Ben bir babayım ve çocuklarımın hukuk kuralları çerçevesinde yetişmesini istiyorum. Mafyacılık ve bu işler beni tiksindiriyor.'' demiştir.
2

3 YIL 6 AY HAPİS

Olayla ilgili Palermo mahkemelerinde görülen dava sonucu Miccoli, 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılır.
1

İYİ OLMAN İMKANSIZ

Sicilya'da söylenen bir söz, Palermo efsanesi ancak şimdinin kanun suçlusu Miccoli'yi çok güzel anlatır: ''Sicilya'da herkes için aynı anda iyi biri olman imkansızdır.''