Arama Logo

Dursun Özbek: "Siyasetten anlamam, tek işim Galatasaray"
6
DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMALAR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Sabah Spor'dan Levent Tüzemen'e özel açıklamalarda bulundu. İşte Özbek'in o açıklamaları...

DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMALAR
5
"SİYASETTEN ANLAMAM, TEK İŞİM G.SARAY"

"Siyaseti kulübe sokmayalım" diyenlerin yaşamı, başta başkan adayı Süheyl Batum olmak üzere hep siyaset yaparak geçmiş. Ama şimdi sizi siyaset yapmakla suçluyorlar. Bu ikiyüzlülük mü yoksa bir eleştiri mi?

Süheyl kardeşim değerli bir hukukçudur. Siyasetin içinde bulunmuştur. Ben siyasetten anlamam. Benim amacım laf üretmek değil, Galatasaray'a hizmet vermek. Tek hedefim de işim de Galatasaray'ı en güçlü şekilde benden sonra gelecek arkadaşlara bırakmak. Geri kalan tüm konuları Galatasaray genel kurul üyelerinin takdirine bırakıyorum. Kişiler arasında geçen ve özel kalması gereken konuşmaların, üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra birden gündeme gelmesi çok üzücü.

\
4
"CAMİA AYIKLAMAYI İYİ BİLİR"

G.Saray'da böyle seçim dönemlerine alışık değiliz. Her zaman G.Saray gelenekleriyle ağabey, abla, kardeş gibi yaşadık bu dönemleri. Umarım, bu şekilde davrananlar kendilerine çekidüzen verirler. Zira Galatasaray camiası, bu yaklaşım içinde olanları ayıklamayı en iyi yapan camiadır.

\
3
"TAKIMIMIZ SONUNA KADAR HAK ETTİ"

Yarın G.Saray'ın çok önemli bir Konyaspor maçı var. Siz bu hafta takımla beraber zaman geçirdiniz. Hava nasıl?

Takımımız bu şampiyonluğu sonuna kadar hak etti. Sezon boyunca tüm rekorları kırdılar. Hepsinin şampiyonluğa inandığını, camiamız gibi konsantre olduğunu görüyorum, biliyorum. Pazar günü (yarın) bu karakterli oyuncu topluluğuyla sahaya çıkacağız, şampiyon olacağız. Galatasaray, başarı odaklı bir kulüp. Başarıya giderken de kenetlenmesini, tek yumruk olmasını bilen bir camia. O yüzden de Türkiye'nin en büyük spor kulübü ve sivil toplum kuruluşu.

\
2
"BAYRAKLARI HAZIRLAYIN, ŞAMPİYONLUK GELİYOR"

Pazar günü (yarın) mayısların bizim olduğunu kanıtlayacağız. Taraftarlarımıza tüm sezon boyunca bizim yanımızda yer aldıkları için teşekkür ediyorum. Mayısların bizim olduğunu en iyi onlar bilir. Bayraklarını hazırlasınlar. Tek söyleyeceğim budur.

\
1
"ERDEN TİMUR, BİZİMLE DEVAM EDECEK!"

"Erden Timur önümüzdeki süreçte bizimle olacaktır. İçinde öyle bir Galatasaray sevgisi var ki bu işin dışında kalma imkânı yok. Yönetimde fikir ayrılıkları olabilir. Bugün için öyle bir fikri var, biraz da ailevi... Benim inancım önümüzdeki süreçte yine bizimle birlikte olacağı yönünde. Süper Lig'in 100. yıl kupasını kazandık. Amatör sporlarda makul bütçelerle en iyi sonuçları aldık. Geçirdiğimiz 2 seneyi son derece başarılı biliyorum."

\