Haber Tarihi: 08 Temmuz 2024 04:08 - Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2024 04:08

Metaverse ne demek, anlamı nedir? Metaverse'de neler olacak?

Facebook dünyanın en büyük internet sosyal medya devlerinden biri olarak isim değişikliğine gideceğini açıkladı. Sahibi ve CEO'su Mark Zuckerberg Facebook isim değişikliği yapacağını açıkladı. Peki facebook neden isim değişikliği yapıyor? Facebook'un adı neden değişti, facebook isim değişikliği neden yapıldı? facebook yeni adı nedir? facebook'un adı neden metaverse oldu detayları haberimizde.

Metaverse ne demek, anlamı nedir? Metaverse'de neler olacak?
Abone Ol
Mark Zuckerberg sahibi ve CEO olarak facebook isim değişikliği yapılacağını açıkladı. Facebook adı uzun süredir ve site kurulduğundan beri kullanılıyordu, şimdi facebook ismi değişikliğe gidiyor. Neden değişikliğe gittiğine ilişkin açıklamalar, facebook adı neden metaverse oldu? Metaverse ne demek, facebook meta oldu, facebook meta değişikliği, meta nedir, facebook metaverse ne işe yarıyor? açıklamaları yapıldı.
FACEBOOK İSMİ NEDEN META OLDU?

Facebook kullanıcıları uzun yıllardır kullandıkları facebook oluşumunun adının değiştiğini öğrenince şaşırdı. Facebook neden metaverse oldu diye araştırma yapmaya başladı. Yeni teknoloji meta yönelik çalışmalar yapan facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in bu teknolojiye ayak uydurmak ve meta ismini daha yoğun şekilde kulaklara kazımak için bu değişikliği yaptığı tahmin ediliyor.

METEVERSE NE DEMEK? METAVERSE NE İŞE YARAR NEDİR?

Metaverse kelime anlamı olarak 'normalin ötesinde olan' demek oluyor. Bu anlamdan yola çıkarak facebook'un alışılageldiğin dışında çok daha gerçek dışı olarak görülen çalışmalara imza atacağı tahmin edilirken sadece fiziksel olarak değil, sanal olarak görüşmeler yapıp birlikte oyun oynanabileceği, sanal dünya karakteri içinde yaşayabileceği bir dünya projesini hayata geçirmeye çalışacağı anlamına geliyor.

Facebook projesinin tamamen metaverse evrenine yoğunlaştığı haberleri uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Çok da uzak olmayan bir gelecekte metaverse sayesinde artık sanal dünyanın bizzat içinde yer alarak sanal yaşam ortamları oluşturulabilecek.

METAVERSE COIN NEDİR, HANGİLERİ

Sanal dünyanın yeni projesi metaverse coin olarak gündem olan bilgiler bir anda hareketliliğe yol açtı. Metaverse coin olarak sanal gerçekliğe, NFT ve sanal eşyalara tüm kripto para birimlerinin entegre olacağı ve sanal dünyada satın alım yapılabileceği biliniyor.


İşte metaverse coin olarak açıklanan coinler.

METAVERSE COINLER: 

AXS
MANA
ENJ
SAND
WEMIX
DVI
ATLAS

META NE İŞE YARAR? FACEBOOK NEDEN META OLDU?

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'e göre yeni açıklanan meta değişimiyle artık sanal dünyanın kapıları sonuna kadar açılmış oldu. Sanal dünyanın açılmasıyla birlikte meta büyük önem kazandı ve meta konusunda bundan sonra çok daha fazla konuşulacak.

Meta ne işe yarar? Meta normalin ötesinde olan anlamına geliyor ve sanal dünyaya giriş yapabilmek açısından büyük önem taşıyor.

Facebook neden meta oldu? Facebook'un metaverse olma nedeni gelecekte çok daha fazla duyacağımız meta kelimesine daha çabuk adapta olabilmek ve bu isim haklarının Mark Zuckerberg'in elinde olarak değerlendiriliyor.


Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Futbol
Genel Haber
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok