LYS edebiyat soruları cevapları, yorumları açıklandı mı?

Dün gerçekleştirilen LYS edebiyat soruları ve cevapları açıklandı mı? sorusunun yanıtını merak edenler haberimizden faydalanabilir. İşte LYS 3 için öğrencilerin yaptığı yorumlar ve tüm detaylar...

19 Haziran 2017 09:03
LYS edebiyat soruları cevapları, yorumları açıklandı mı?
ÖSYM tarafından dün gerçekleştirilen LYS'nin tamamlanmasının ardından sınavın soru ve cevapları yayımlandı. Edebiyat LYS 3 sınav soruları ve cevapları hakkında ne açıklama yapıldı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

LYS EDEBİYAT SORULARI VE CEVAPLARI
LYS-3'te adaylar Türk dili ve edebiyatı ile coğrafya-1 testinin sorularını yanıtladı. Son LYS oturumunun ardından ÖSYM sınav soru ve cevaplarını adayların erişimine açtı.
LYS SONUÇLARINI ÖĞRENME

2017 LYS-4, LYS-1, LYS-2, LYS-5, LYS-3 (Sosyal Bilimler, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Edebiyat-Coğrafya): Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

10-11 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan LYS-4 (Sosyal Bilimler), LYS-1 (Matematik), 17 Haziran 2017 tarihinde uygulanan LYS-2 (Fen Bilimleri), LYS-5 (Yabancı Dil) ile 18 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 18 Haziran 2017 tarihinde saat 13:30'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

LYS SORU VE CEVAPLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

2017-LYS'de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SOSYAL MEDYADA LYS 3 EDEBİYAT YORUMLARI

Eren? @Kimbumek34

Lys edebiyattan hoşlandım galiba çok güzel bakıştık

Tayfun? @Beowuulf

18 Haziran Lys Edebiyat Şehidi

Fatma Köse? @FatmaKo45750305

#lys3 acisiyla tatlisiyla iyisiyle kötüsüyle bir lys donemini de atlattık bir daha gorusmemek üzere inşallah

Gizem Dolu @GizemDolu34

Sonunda bitti..#LYS

ns ??? @nazlisariii
Yanlız bu LYS ler benim için çok güzeldi haa baya güzeldiii

Şevdal ? @sevvalceliikkk

Eveeeettt LYS'de bittiğine göre YGS 2018'e çalışmaya başlayabilirim. #lys3

Emre? @emreedurgut

Lys mi bitti ben mi bittim anlamadım

furkan? @pehlivxn

lys öğrencisiyim diyip metrobüse bedava bindim müthiş ya

LYS-3 edebiyat-coğrafya sınavı sona erdi!

LYS EDEBİYAT SINAVI NASIL YAPILDI?

Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava, 832 bin 994 aday başvurdu. Sınav tek oturumda uygulandı ve 120 dakika sürdü.

Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu olan edebiyat-coğrafya alanındaki LYS-3 sona erdi. Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava, 832 bin 994 aday başvurdu. Tek oturumda yapılan sınav 120 dakika sürdü.

LYS-3'te, Türk dili ve edebiyatı testi ile coğrafya-1 testi yer aldı. Türk dili ve edebiyatı testindeki 56 soru için 85 dakika cevaplama süresi verilirken. Coğrafya-1 testinde ise adaylar 24 soruyu 35 dakikada yanıtlamaya çalıştılar.

Her bir testin ayrı soru kitapçığında bulunacağı sınavda tek cevap kağıdı kullanılacak. Türk dili ve edebiyatı testinde 2, coğrafya-1 testinde ise 1 soru kısa cevaplı olacak. Adaylar bu soruların cevabını cevap kağıdının ilgili alanında (cevap kağıdının ön ve arka yüzünde) yazacak ve kodlayacak.

Cevap kağıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Doğru olarak yazılan ancak kodlanmayan, yanlış veya eksik kodlanan cevaplar işleme alınmayacak. Adaylar, LYS-3'te ilk testin (Türk dili ve edebiyatı testi) cevaplama süresi içinde ve ikinci testin (coğrafya-1 testi) ilk 15 ve son 15 dakikası içinde sınav salonundan ayrılamayacak.

LYS-3 ile bu yılın LYS maratonu sona ermiş oldu.

Daha fazla göster
yukarı ok