Galatasaray, Drogba'yı açıkladı!

Galatasaray, Didier Drogba'nın transferi için oyuncunun menajer ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi. Sarı-kırmızılı kulübün, gün içerisinde 'resmi imza' haberini de duyurması bekleniyor.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Galatasaray, Drogba'yı açıkladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2013 10:59
Galatasaray, Wesley Sneijder transferinin ardından büyük bir bomba daha patlattı!

Sarı-kırmıızlı kulüp, Didier Drogba'nın transferi için oyuncu ve kulübü ile resmi görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Shanghai Shenhua F.C. oyuncularından Didier Drogba'nın menejerleriyle, oyuncunun futbol takımımıza transferi için resmi olarak görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Drogba'nın menajerlik şirketi Sports PR Company de Galatasaray'dan Fildişi yıldız için Galatasaray'dan resmi teklif aldıklarını ve anlaşmanın büyük ölçüde sağlandığını duyurdu. 

Didier Drogba ve oyuncunun kulübü ile her konuda anlaşana Galatasaray'ın 'resmi imza' açıklamasını da bugün içerisinde yapması bekleniyor. Fildişi yıldız ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık sözleşme konusunda 'kesin' anlaşmaya varan sarı-kırmızılı yönetimin oyuncuya 4 milyon euroluk bir imza parası vereceği belirtildi.

Galatasaray'dan yarım sezon için 2 milyon euro alacak olan Drogba, tıpkı Wesley Sneijder'de olduğu gibi toplam 500 bin euroyu geçmeksizin maç başına toplam 25 bin euro alacak. Fildişi yıldız, 2013-2014 sezonu için ise sarı-kırmızılı kulüpten 4 milyon euroluk bir rakam alacak.

Didier Drogba transferinden olumlu sonuçla ayrılan Galatasaray'ın bir diğer Fildişili yıldız Kolo Toure transferi konusunda ise beklediği sonucu alamadı ve oyuncunun talep ettiği yüksek ücretten dolayı transfer sürecini askıya aldığı öğrenildi.

 
Tümü
 Reklam