ÇILGIN polemik! Büyük gönderme!..

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında son dönemde yaşanan rekabet ve iki kulübün birbirlerine yaptığı göndermeler gündemi tekrar belirleyecek; "Psikolojik üstünlük"

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
ÇILGIN polemik! Büyük gönderme!..
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2013 11:58
- SPORX - Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rakibet saha dışına da yansıyor. Tarafların son aylarda karşı karşıya geldiği ve ince mesajlarla birbirlerine gönderme yaptığı son konu "Psikolojik üstünlük"

ALBAYRAK İLE BAŞLADI

İlk olarak Galatasaraylı yönetici Abdurahhim Albayrak 18 Aralık tarihinde Galatasaray - Fenerbahçe maçlarında skorları göz önüne alarak, "Ezeli rakibimizin bize karşı geçmişte bariz bir psikolojik üstünlüğü vardı. Bu durum tarih oldu. Arena’daki F.Bahçe galibiyeti önemliydi. Ben bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum" sözleri bu tartışmayı başlattı.

AZİZ YILDIRIM'IN CEVABI

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerden Şekip Mosturoğlu ise Aralık ayında FB TV'de katıldığı canlı yayında bu sözlere esprili bir dille cevap verdi, Mosturoğlu: "Abdurrahim Albayrak psikolojik üstünlüğü kaybettiler diyor ama devre arası tıbbi müdahale geçiriyor. Nasıl kaybetmişiz?" diyerek tartışmayı alevlendirdi.

Aynı programda Aziz Yıldırım'ın Galatasaray camiasından yayılan "psikolojik üstünlük" tespiti için yaptığı yorum ise büyük ses getirdi, "Psikolojik üstünlüğün Galatasaray'a geçmesi için bizi 6-0 yenmeleri lazım..."

Hafta sonu Galatasaray ile Fenerbahçe arasında çeşitli branşlarda oynanan maçlar ve sarı-lacivertli takımda alınan galibiyetlerden sonra resmi internet sitesinden yapılan açıklama ise bu tartışmalara şu ana kadar yapılan en net göndermeydi. Konuya dikkat çekildi.FENERBAHCE.ORG'DAN GÖNDERME

Fenerbahce.org'da "Fenerbahçemiz'den 5'te 5" başlığı ile yayınlanan haberde "Hafta sonu 3 ayrı branşta oynadığı 5 müsabakadan da galip ayrılan sporcularımızın, ezeli rekabette ne denli psikolojik bir üstünlüğü olduğunu bir kez daha gösterdi." denildi.

AYSAL VE G.SARAYLI YÖNETİCİLER
TRANSFER GÖNDERMESİ YAPACAK

İki takım arasındaki rekabet saha dışında son aylarda zirveye ulaşırken başkan Ünal Aysal'ın yakın çevresine psikolojik üstünlük konusunda transferi işaret ettiği ve "Wesley Sneijder, Didier Drogba. Psikolojik üstünlük?" dediği iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklamalar devam edebilir.

SİZCE?

Şimdi söz Sporx okuyucularında. Sizce iki kulüp arasındaki psikolojik üstünlük kimde? Görüşlerinizi yazın, yayınlayalım. Yorumlarınız editörlerimizin onayından sonra yayına alınacaktır.
Tümü
 Reklam