Arama Logo

Yazarlardan yorumlar: "Yaz-boz olmaz, Ismael kalmalı"
5
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU

Sabah Spor yazarları Beşiktaş ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar...

YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU
4
"TAKIMLAR YAZ-BOZ TAHTASI DEĞİL"

SORU: Beşiktaş, Yasin Kol'u bir daha maçlarında istemediğini açıkladı. Camiada hem hakeme hem de Valerien İsmael'e tepki var. Yönetim ne yapmalı? İsmael ile devam etmeli mi?"

ALİ GÜLTİKEN: Valerien İsmael ile devam kararı sezon başı verildi ve bundan sonra devam edilecek. Takımlar yaz-boz tahtası değil. Biraz zaman tanımak lazım. Beşiktaş'ta da kadro çok değişti. Bu oyuncuların da bir adaptasyon ve birlikte oynama sürecine ihtiyacı var. İsmael'in oyuncu değişikliklerinde ciddi hata yaptığını ben de kabul ediyorum ama bir mağlubiyetle koca sezon bitmiyor. Beşiktaş camia olarak bu süreyi kendine tanımalı.

\
3
"SEZON SONUNA KADAR BEŞİKTAŞ MAÇLARINDA OLMAMALI"

LEVENT TÜZEMEN: Valerien İsmael takımın skoru koruyamayacağını düşünerek gol atan üç oyuncusunu çıkarıp adeta skoru koruyun mesajı verdi. Büyük takımlar asla korkak oynamaz. İsmael hoca maç sonu hiç sorumluluk almadığı gibi kaçan üç puanın faturasını Saiss'in kendi kalesine attığı gole ve Fernandes'in sebep olduğu penaltıya bağladı. Beşiktaş'ın Yasin Kol'u istememesi çok doğal. Bu hakem sezon sonuna kadar Beşiktaş'ın maçlarında olmamalı.

\
2
"İKİNCİ SARI KARTI NİYE GÖRÜYOR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Ben maç eleştirimde de yazmıştım; bir tek ben bu görüşü savundum, o gün herkese garip gelen hamleler yanlış değildi. Aşırı sıcak, çok yüksek nem, buraya alışkın bir Alanyaspor, bir kişi olarak ikinci yarı oyunu domine edecekti. Aslında Beşiktaş kendi kalesine attığı gol ve penaltı dışında baskı altında kalmasına rağmen rakibe pozisyon vermedi. Hakem olayı ülkemizde alışılmış konu. Önemli olan 3-0 önde olan takımın oyuncusu ikinci sarı kartı niye görüyor.

\
1
"ODAĞININ KAYBETMEMEK OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Yönetimin hakem tepkisi çok sert. Klasik formüldür; taraftarın bakışını sahadan uzaklaştırıp, farklı bir hedefe yönlendirmek. Kayserispor 10 kişi kalmasa o maçı da belki kazanamayacaklardı. Ligdeki diğer 17 hocaya sorun; "Alanya deplasmanında 3-1 önde olacaksınız ama 10 kişi oynayacaksınız, kabul mü?" diye… Bakın bakalım, kaçı "hayır" der. Valerien İsmael, hamleleriyle odağının kaybetmemek olduğunu gösterdi. Buna göre değerlendirilmeli.

\