Arama Logo

Yazarlardan Süper Lig değerlendirmesi
13
YAZARLARDAN SÜPER LİG YORUMU

Sabah Spor yazarları, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk yarışını değerlendirdi. İşte o sözler...

YAZARLARDAN SÜPER LİG YORUMU
12
DERBİ FİNAL Mİ OLUR?

İki takım da fire vermeden yoluna devam ediyor. Hem Galatasaray hem Fenerbahçe kalan haftalarda derbiye kadar puan kaybeder mi? Yoksa derbi, sezonun finali mi olacak?

DERBİ FİNAL Mİ OLUR?
11
"TÖKEZLEYEN İKİNCİ OLUR"

GÜRCAN BİLGİÇ: "İki takımın istikrarına baktığımız zaman derbide de düğüm çözülmeyebilir. Puan farkı ikide kalırsa son haftaya da bakmak durumunda kalacağız. Ama gidişat ikisine de göbeğini kendi kesme hakkını veriyor. Fenerbahçe altısını kazandığında, Galatasaray beşini kazanıp, Fenerbahçe'ye yenilmediğinde şampiyon olacak. Her hafta final aslında. İlk tökezleyen ligi ikinci bitirir."

\
10
"ÇİLİNGİR OYUNCULARI VAR"

LEVENT TÜZEMEN: "Galatasaray, Fenerbahçe maçını kaybetmez, 5'te 5 yaparsa şampiyon olur. Fenerbahçe'nin şampiyon olması için 6'da 6 yapması gerek. Bu matematiği iki takımın oyuncuları da ezbere biliyor. Kağıt üzerinde kalan maçlar iki takım için de kolay görünmüyor ama hem Galatasaray'ın hem de Fenerbahçe'nin sıkışan oyunu çözecek, çilingir oyuncuları var. İki örnek vereyim; Ziyech ve Batshuayi… Yarışın kafa kafaya gidip gidemeyeceği konusundaki kararı, Fenerbahçe'nin Avrupa trafiği belirleyecek. Yarın Olympiakos'u eleyip yarı finale kalırlarsa hangi kulvara yönelecekleri konusundaki kararı, oyuncuların zihinsel performansları belirleyecek."

\
9
"FİNALİ SÖYLEMEK İÇİN ERKEN"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Derbinin sezonun finali olacağını söylemek için vakit erken. Bu karşılaşmanın final niteliğinde olması için iş daha çok Fenerbahçe'ye düşüyor. Çünkü iki puan geride. Fenerbahçe'nin puan kaybetmeden gitmesi mutlak şart gibi gözüküyor. Bunun için de iki deplasman ve bir de içeride Beşiktaş mücadelesi var. İşi kolay olmayacak."

\
8
ORTA HAKEM YABANCI MI OLMALI?

SORU: Yabancı VAR hakemlerinin işe başlamasıyla bu hafta tartışmalar ciddi şekilde azaldı. Orta hakemin yabancı olmasını isteyenler de var. Galatasaray-Fenerbahçe maçında orta hakem de yabancı olmalı mı sizce?

ORTA HAKEM YABANCI MI OLMALI?
7
"TFF, GÖZÜBÜYÜK İLE GÖRÜŞÜYOR"

GÜRCAN BİLGİÇ: "TFF'nin bu maç için Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük ile görüştüğünü duydum. Elimizdeki tek gerçek, MHK'nin mevcut kadrosunda bu maçı inandırıcı şekilde yönetecek isim yok. O gün geldiğinde bizim hakemlerimiz yönetmek isterler mi, o da tartışılır. VAR ekranına yabancı hakem baktığında futbolumuz huzur buldu, sahadaki hakemin performansı da arttı."

\
6
"ALGI OPERASYONU"

LEVENT TÜZEMEN: "Galatasaray-Fenerbahçe maçına şimdiden yabancı hakemi atamaya kalkmak, tamamen algı operasyonu yapmaktır. RAMS Park'taki derbiye bakalım iki takım hangi puanda çıkacak. Yabancı VAR hakemlerine 3 maçta da çok fazla iş düşmedi. Verdikleri kararların hepsi doğruydu. Eğer bugün ortam sakinse yabancı VAR hakemlerinin hiçbir takım formasına bağlı kalmadan özgürce verdiği kararlardır. VAR hakemlerinin yabancı olması, maçı yöneten hakemlerin de elini taşın altına sokarak daha doğru karar vermelerini sağladı."

\
5
"BENCE YABANCI HAKEM OLMALI"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Ben Ankaragücü-Rize maçındaki hakem olayından sonra TRT'deki programımda "Artık mutlaka yabancı hakemin gelmesi gerekir" dedim. Çünkü bugüne kadar hakemlerin yaptığı hatalara VAR'daki ciddi hatalar da ekleniyordu. Yabancı VAR hakemlerinin görev yaptığı 3 maçta hakem performansları tartışılmadı. Eğer Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki derbi final niteliğinde olacaksa, o maçta bence yabancı orta hakem olmalı."

\
4
İSMAİL KARTAL VE OKAN BURUK

SORU: İsmail Kartal ve Okan Buruk'u tartıya çıkartırsanız neler söylersiniz?

İSMAİL KARTAL VE OKAN BURUK
3
"İSMAİL HOCA BİR ADIM ÖNDE"

GÜRCAN BİLGİÇ: "İsmail hoca bir adım önde çünkü takımla ilk senesi. Okan Buruk'un cebinde bir şampiyonluk ve uzun süre çalıştığı kadro var. Ama iki hocaya da böyle kaliteli takım veren yönetimleri de göz ardı etmemek lazım. İyi ve kaliteli oyunculara sahipler, işler tıkandığında yıldız oyuncuları ile sorunu çözüyorlar. Konferans Ligi'nde de yarı final kovalıyor İsmail Kartal, sakatlıklarla da çok uğraştı."

\
2
"İSMAİL KARTAL'IN ÖNÜNDE"

LEVENT TÜZEMEN: "Okan Buruk, tek kulvarda mücadele ediyor. İsmail Kartal'ın üzerinde Avrupa düellosu Demokles'in Kılıcı gibi sallanıyor. İki hoca da son maçlarını yaptıkları doğru hamlelerle kazandılar. Okan Buruk'un geçen sene şampiyon olması ve bu zaferi yaşamış oyuncu grubunu fazlasıyla elinde bulundurması şampiyonluk yarışında İsmail Kartal'ın önünde olmasını sağlıyor."

\
1
"BİRÇOK CİDDİ HATA GÖZLEMLEDİM"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Ben biraz bu konularda cimriyim. Belki iki takım da çok sayıda maç kazandı. Belki de Okan Buruk rekora gidiyor. Ama buna rağmen iki teknik adamın da yaptığı birçok ciddi hatayı gözlemledim. Bu hatalar büyük çoğunlukla başa az iş açtılar. Çünkü ligimizdeki takımlar, yakaladıkları elverişli ortamda ceza kesecek kalitede değiller. Ben skorlara göre hiçbir zaman yorum yapmadım."

\