Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş yorumları
10
YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Spor yazarları, Beşiktaş'ın Kasımpaşa galibiyetini değerlendirdi. Yazıların tamamına paragraf sonunda adı verilen gazeteden ulaşabilirsiniz. İşte yapılan yorumlar...

YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME
9
"GELECEK SEZON FARKLI OLACAKTIR"

ERMAN TOROĞLU: "Beşiktaş rahat rahat oynadı, rahat rahat kazandı. Çünkü karşısında oynayan Kasımpaşa ligi bitirmiş. Düşünün düşme hattında olsa bu maç nasıl olurdu. Ama maalesef. Aboubakar geldikten sonra Beşiktaş toparlandı. Siyah-beyazlılar gol atıyorlar. Ama seneye bu defans anlayışıyla oynarlarsa çok gol yerler. Şu anda yediklerinden fazlasını atıyorlar. Ama gelecek sezon her şey farklı olacaktır." (Sabah)

\
8
"KEŞKE ŞENOL GÜNEŞ İLE BAŞLASAYDIK"

TURGAY DEMİR: "Ligin havası sönmesine rağmen Beşiktaş ve Kasımpaşa takımları iyi bir mücadele ortaya koydular. Son haftalarda güçlü-zayıf rakip ayrımı yapmadan, üç ya da dört gol atan siyah-beyazlılar Paşa'ya da aynı tarifeyi uyguladılar, çok daha farklı da olabilirdi. Atılan gollerin tamamı harikaydı. Biliyorum, Beşiktaşlılar her maç sonrasında olduğu gibi bu maçta da Valerien İsmael'le boşa geçen günlere isyan ettiler... Ahh... Ahh, dediler; Şenol Güneş'le başlasaydık şu lige... Keşke!" (Fotomaç)

\
7
"ÖDEVİNİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR"

ALİ GÜLTİKEN: "Ligin sonu yaklaştı. Beşiktaş'ın da ikincilik ihtimali daha yakınlaştı. Bu ihtimal bile Kasımpaşa karşısındaki motivasyonun artması için önemliydi. Bu hedef enerjisi Beşiktaş'ı her maçta daha sıcak tuttu ve tutmaya da devam ediyor. Takımın bütünün oluşturduğu enerji, kazanma arzusu ve kalite ile birleşince Beşiktaş buralarda yol almaya devam ediyor. Diğer rakipler ne yapar onu bilmiyoruz ama Beşiktaş kendi ödevini yaptı ve yapmaya da devam edecek." (Sabah)

\
6
"HEPSİNİN AYAKLARINA SAĞLIK"

ATTİLA GÖKÇE: "Maçı eğlencelik futbol şölenine dönüştürdü iki takım.. Oyun durduğunda düşenler yatmadı çabuk ayağa kalktılar. Pislik çirkinlik yapmadan efendi gibi rahatça mücadele ettiler. Böyle güzel maçlar, iki taraf da uzamaz kısalmaz Amerikan kumaşı gibi- endişelerini, iddialarını ve umutlarını rafa kaldırınca gamsız maçı gollerle süslediler. Bakın tam bu tümceyi yazarken, Ryan Donk’un golü geldi. Sonra Cenk Tosun’un aldığı penaltı… Ve bir vefa ödülü olarak Atiba’ya sunulan atış… Eh o da gol yani!... Ayaklarına sağlık hepsinin…" (Milliyet)

\
5
"BEŞİKTAŞ RESİTAL SUNDU"

SİNAN VARDAR: "Beşiktaş bu maçta kağıt üzerinde zor bir deplasmana çıktı. Ama kağıt üzerindeki zor maçı öyle bir futbolla kolaylaştırdı ki; çok rahat bir galibiyete imza atarak taraftarlarına güzel bir resital sundu. Bu maçta sahada Beşiktaş forması vardı. Yıldız oyuncuların yokluğunda Beşiktaş takım olarak harika ötesi bir performans ortaya koydu. Gedson Fernandes atılan gollerde başrolü oynarken maçın yıldızıydı. Aboubakar-Cenk uyumu müthişti. Bu adamlar sanki birbirlerinin ruh ikizi... Hele hele Cenk'in müthiş enerjisine şapkamı çıkarıyorum." (Fotomaç)

\
4
"ŞENOL GÜNEŞ'LE ORTAYA ÇIKTI"

BİLAL MEŞE: "Beşiktaş’ın en büyük özelliği, eksiği, sakatı ve de cezalısı olmasına karşın, rakip kim olursa olsun, oyun anlayışı kazanma üzerine kurulu. Bu meziyet, kuşkusuz Şenol Güneş’in işbaşı yapmasıyla ortaya çıktı. İşin özeti, zirvenin rengi belli, geriye Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki klasman yarışı kaldı. Derbinin sonucu Kartal’ın ikincilik anlamında yakinen ilgilendiriyor. Tabii ki Konyaspor maçının da kazanılması gerekiyor. Ancak tablo ne olursa olsun, iki takım da Avrupa’yı çıkacak, Konferans Ligi’nde ülkemizi temsil edecek." (Milliyet)

\
3
"BU TAKIM ÇOK DAHA İYİ YERE GELECEKTİR"

NECATİ ATEŞ: "Gedson kaleye yakın oynamaya başlayınca neler olduğunu görüyoruz. Gelecek sezon Beşiktaş şampiyonluğun en önemli adaylarından olacak. Gidecekler kalacaklar belli olacak, sonra 1-2 transferle bu takım çok daha iyi yere gelecektir"

\
2
"BUNLAR ŞAMPİYONLUK ORTALAMASI"

NİHAT KAHVECİ: "Beşiktaş 77 puana yükseldi. Bu ligde 74'le şampiyonluk oluyordu. Bunlar şampiyonluk ortalamaları ama Galatasaray öyle bir istatistik yakaladı ki bu puanlar geride kaldı. Ismael daha erken gidebilirdi diyoruz. Bu konuda Galatasaray kangreni hemen kesiyor. Beşiktaş biraz geç kaldı. Dünya Kupası ilk kez kışın oynandı, deprem felaketi nedeniyle ilginç bir sezon yaşadık ama Beşiktaş ikinciliği hiç bırakmadı"

\
1
"SENEYE NE OLACAK?"

KEMAL ASLAN: "2.41 puan ortalamasına geldi Şenol Güneş'le Beşiktaş. Üç takım da performans verdi şampiyonluk yarışında ama günün sonunda biri şampiyon oluyor, diğerleri seneye hazırlanıyor. Önümüzdeki sezon ne olacak merak ediyorum. Şampiyon olan takımlar bir sonraki sezon ilk 3'e giremiyor artık. Süreci iyi yönetmekle ilgili takımlarımızda sorun var"

\