Arama Logo

Yazarlar Beşiktaş'ı değerlendirdi
14
YAZARLAR YORUMLADI
Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda 1-0 kazandığı Fatih Karagümrük mücadelesini değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda adı geçen gazeteleri satın alarak okuyabilirsiniz.
YAZARLAR YORUMLADI
13
BEŞİKTAŞ'I AYAKTA TUTTULAR

ALİ GÜLTİKEN: Hava soğuyunca sahadaki oyuncular da soğudu. İzleyenlerin tempo ve coşku olarak içini ısıtamayan bir maç oldu. Özellikle maçın ilk yarısı daha düşük tempoyla beraber Beşiktaş'ın bir şeyler yapmaya çalıştığı bir bölümdü. Çok pozisyon olmasa da Beşiktaş adına Batshuayi ile golün gelmiş olması büyük bir avantaj oldu. Mücadelenin ikinci yarısı, özellikle son yarım saatinde oyun biraz daha Karagümrük'ün eline geçti. Son yarım saatte baskıyı yemesine rağmen Beşiktaş skoru tutmayı başardı. Burada da yine Josef'in, Necip'in, Vida'nın ve Rosier'in etkili savunmalarını gördük. Bu isimler Beşiktaş'ı ayakta tuttular. Bu tür ortamlarda kazanmak güzel. Uzun dönemden sonra deplasmanda kazanmak çok daha güzel. (Sabah)

BEŞİKTAŞ'I AYAKTA TUTTULAR
12
SON DERECE ÖNEMLİ

İLKER YAĞCIOĞLU: İlk 45 dakika üretken olamasa da Beşiktaş'ın hakimiyetinde geçti. Karagümrük, hücuma çıkmakta ve topa sahip olmakta oldukça zorlandı. 2. yarıda Karagümrük biraz daha topa sahip oldu. Beşiktaş'ın fizik olarak düştüğünü gördük. Oyuncu değişiklikleri Beşiktaş adına çok geç geldi. Açıkçası 3 günde 1 oynanan maçlar ligimizde zaten düşük olan kaliteyi iyice aşağıya çekiyor. Dün gece de böyle bir maç izledik. Beşiktaş, 8 maç aradan sonra deplasmanda kazanmış olması da kendileri açısından son derece önemli. Beşiktaş son deplasman galibiyetini 18 Eylül 2021 tarihinde Antalya'da almıştı. Ancak bu deplasman maçlarında yaşanan zaafiyeti Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında geride kalmasının sebebi olarak göstermek sanırım yanlış olmaz. (Takvim)

SON DERECE ÖNEMLİ
11
BEŞİKTAŞ'A ÇOK YAKIŞIYOR

SİNAN VARDAR: Önder Karaveli Beşiktaş'a çok yakışıyor. Beşiktaş'ın başında sahaya çıktığı 7 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik ve tek yenilgi zaten hocanın başarısını gösteriyor. Teşekkürler Önder Hocam. Maçın Pjanic'le birlikte yıldızı Ersin'di. Harika kurtarışlar yaptı. Özellikle maçın son 10 dakikasında köşeden köye atladı ve 3 takımına kazandırdı. Bravo Ersin, seni çok seviyoruz. Karagümrük iyi takım. Emre Mor önemli bir çıkış yakalamak üzere. Caner'in kaleci gibi uçarak yaptığı penaltıya ancak Canervari bir hareket denilebilir. Bunun başka bir izahı yok. (Fotomaç)

BEŞİKTAŞ'A ÇOK YAKIŞIYOR
10
BÜYÜ YAPTIĞINI DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM

TURGAY DEMİR: Artık birilerinin Beşiktaş teknik adamlarına büyü falan yaptığını düşünmeye başladım! Yoksa, başka türlü nasıl olur da, her maçta; ayağında top tutamayan, dripling yapamayan ve üç metre yanındaki pas veremeyen Larin'e 70-80 dakika sabrederler ki!? Aynı şekilde büyü etkisinde olmayan bir teknik adam Gökhan Töre'den ne bekleyebilir ki!? Top tutamaz, çalım yapamaz, pas veremez, orta atamaz, şutu saymıyorum bile… Her maçta manzara böyleyken, kim, hangi mucizeyi bekleyerek böyle bir oyuncuyu sahaya sürer ki!? Uzatmayalım, Sevgili Önder Karaveli, ayağına gelmiş bir fırsatı tepiyorsun! Denenmişleri denemekle bir yere varamayacağını anlamadın gitti, o zaman sen de çok fazla bir yere varamazsın, benden söylemesi… Beşiktaş, yürüyen Karagümrük karşısında ikinci yarıda resmen döküldü. Allah'tan rakibin hatalara ceza kesecek hali yoktu, öyle geldi üç puan. (Fotomaç)

BÜYÜ YAPTIĞINI DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM
9
BEŞİKTAŞ'IN UMUDU İKİNCİLİK

AHMET ÇAKAR: Beşiktaş tat vermedi ama kazanmasını bildi. Oyunun geneline baktığımızda her ne kadar pas üstünlüğü ve top kontrolü Beşiktaş'ta da olsa iki takımın da keyif verdiğini söyleyemeyiz. Yılların defans oyuncusu, milli oyuncu ama Caner komik bir penaltı yaptırdı. İkinci yarı Karagümrük biraz kıpırdadı, önemli pozisyonlar buldu. Bence dün gecenin en iyisi, son haftaların en kötüsü olan kaleci Ersin'di. Önemli kurtarışları var ve bence 3 puanın baş mimarı. Beşiktaş'ın umudu belli ki ikincilik. Kenarda beyefendi, oyuncuların çok sevdiği başarılı bir hoca var. Önder hoca için çok mutluyum. (Sabah)

BEŞİKTAŞ'IN UMUDU İKİNCİLİK
8
HOCANIN BUNU ÇÖZMESİ ŞART

GÜNTEKİN ONAY: Beşiktaş’ın sezondaki kötü maçlarından biriydi. Basit top kayıpları, pas hataları ve düşük tempo siyah beyazlıların oyununu olumsuz etkiledi. Bu kadar durağan, hareketsiz ve statik futbol böylesine kaliteli oyunculardan kurulu bir takıma yakışmıyor. Önder Karaveli oyuncu değişikleri konusunda takımın futbolunu yukarıya çıkartacak tedbirleri almakta çok gecikiyor. Kesinlikle oyunu okuma konusunda eksikleri olan bir teknik adam performansı ortaya koyuyor. Antalya ile oynanan Süper Kupa finali dahil Önder Karaveli yönetimindeki her maçın son 30 dakikası sancılı geçiyor. Hocanın bu sorunu çözmesi şart. (Hürriyet)

HOCANIN BUNU ÇÖZMESİ ŞART
7
PAHALI BİR BEDEL ÖDEYEBİLİRLER

ATTİLA GÖKÇE: Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çimler pırıl pırıl. Türkiye’nin en iyi zemini orada. Yine de oynanan oyun göz ve gönül doyurmuyor. Beşiktaş’ın dramatik bir hali var: İki haftadır 1-0 öne geçiyorlar ama, ikinciyi atamadıkları için adeta ecel terleri döküyorlar. Beşiktaş bir savunma takımı değil.. Hiçbir zaman da olmadı. Gaziantep FK’dan sonra Karagümrük önünde de savunma ile skoru koruma derdine düştüler. Böyle giderse, pahalı bir bedel ödeyebilirler. Son on dakikada Beşiktaş oyunu filan unutup tam anlamıyla “Kanije Müdafaası”na geçti. Pjaniç-Salih, Batshuayi-Teixeira değişiklikleriyle “topyekün savunma” maça renk ve heyecan getirdi. Beşiktaş hücum inisiyatifini tamamen rakibine kaptırdı. Bunda fiziksel tükenişinin rolü de vardı. Peki o dakikaların kahramanı kimdi? Hepsinden önce Ersin’di. En az üç kurtarışla Kartal’ı kanatları arasına aldı. Çok anlamlı bir galibiyet bu. Deplasmanda ikinci defa kazandılar. Unuttukları keyfi hatırladılar.Önder Hoca’ya gelince… Zor bir sınavdan daha başı dik çıktı. Alkışlar ona! (Milliyet)

PAHALI BİR BEDEL ÖDEYEBİLİRLER
6
BEŞİKTAŞ İÇİN ŞANSTI

OKTAY DERELİOĞLU: Beşiktaş'ın penaltıdan üstünlük golünü bulup devreyi önde kapatması maçtaki tempoyu artırdı. Karagümrük biraz daha risk alınca hem Siyah-Kırmızılılar hem de Kartal daha fazla pozisyona girdi. Son bölümde Beşiktaş rakibine fazla fırsat verdi. Karagümrük'ün golcülerinin bitiricilik konusunda yetersiz olması Siyah-Beyazlılar adına gecenin şansıydı. Sonuç olarak Beşiktaş dün önemli olanı başardı ve 3 puanı hanesine yazdırarak galibiyet serisini ikiye çıkardı. 3 puanını yanı sıra moral ve öz güven de kazandı. (Takvim)

BEŞİKTAŞ İÇİN ŞANSTI
5
KADROSUYLA OYUN ÖRTÜŞMÜYOR

BİLAL MEŞE: Evet, Kartal deplasman sayılırsa tabi ki, uzun bir aradan sonra üç puana kanat çırptı. Dememiz o ki 8 maç sonra şeytanın bacağını kırdı Kartal! Eğri oturacağız, doğruyu söyleyeceğiz, elbette kazanmak önemli, buna gıkımız çıkmaz.Gelin görün ki, Kartal iyi oynamıyor Önder hoca! Temposu yok, pas yüzdesi düşük, gol pozisyonu üretemiyor, lafın kısası kadrosuyla oynadığı futbol asla örtüşmüyor hocam bilesin! Çekirge misali, bir zıplarsın, iki zıplarsın, üçüncüde yere çakılırsınız! (Milliyet)

KADROSUYLA OYUN ÖRTÜŞMÜYOR
4
KONDİSYONU ZAYIF

NİHAT KAHVECİ: İstanbul içinde Önder Hoca geldiğinden bu yana Beşiktaş'ın bir sıkıntısı yok. Baktığın zaman Önder Hoca ile Beşiktaş İstanbul'da çok başarılı. Beşiktaş, beklenen oyunu gösterdi mi, bence şahsen göstermedi derim. Ben bu kadrodan daha iyi bir futbol beklerim. Çünkü daha önce göstermiş olduklarından dolayı. Çok üst düzey oldukları maçlardan dolayı. Karagümrük, ilk 60 dakikalık bölümde çok temposuz oynadı. Belki Farioli döneminden kalan bir alışkanlık bu, yavaş pas yaptılar. Topu alan çok geveledi, hareketlilik olmadı. Özellikle bu maçta şunu sezinledim Beşiktaş'ın kondisyonu zayıf, temposu düşmüş. Son 35 dakikada bunu net gördük.

KONDİSYONU ZAYIF
3
ASLAN PAYINI HOCAYA VERİYORUM

ÖNDER ÖZEN: Önder Karaveli göreve geldiğinde Beşiktaş'ın kaçıncı sırada olduğuna bakacak olursak, içinde bulunduğu duruma bakacak olursak, rakipleriyle olan farkına bakacak olursak bir buçuk ayda geldiği nokta bence son derece başarılı. Bu sezon olağan favoriler arasında yer alan Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe geride kaldı. Ancak Beşiktaş bunların arasında en öne çıkan takım oldu. Fenerbahçe ve Galatasaray da antrenör değişikliği yaptı ama en öne çıkan Beşiktaş oldu. Beşiktaş, antrenör değişikliği yaptığında en geride olan takımdı. Ben bu süreci başarılı olarak buluyorum ve aslan payını hocaya veriyorum.

ASLAN PAYINI HOCAYA VERİYORUM
2
İKİNCİLİK ADIMLARINI ATIYOR

METİN TEKİN: Beşiktaş, 1-0 kazandı. Galibiyet çok değerli çünkü bu senenin lig akışında İstanbul takımlarının üst üste iki maç kazandığını görmedik. Buna çok şahit olmadık. İkinci yarı farklı bir senaryo olacak demiştik ve öyle de oldu özelliklede son 25 dakikada. Tamamen Karagümrük oyuna hakim oldu. Beşiktaş sıkıntılıydı, Karagümrük 3-4 pozisyon buldu. Beşiktaş, kazandı ancak oyun bana göre yine tatmin edici değildi. İlk yarıda skoru aldı, ikinci yarıda korudu. İkide iki yapan Beşiktaş, acaba ikinci olacak mıyım? İkinciliği çok zorlayabilecek miyim, adımlarını atıyor.

İKİNCİLİK ADIMLARINI ATIYOR
1
TAKIMA RAHATLIK KATTI

TÜMER METİN: Beşiktaş'ta kısmen yaralar biraz daha onarılmış, ne oynadığını bilen, geçmiş haftalara oranla oyun gücü biraz anlaşılabilir olan bir Beşiktaş izledik. En azından bazı oyuncuların performansı bir tık daha yukarı çıktı diyebiliriz. Beşiktaş adına pozitif taraftan anlatabileceğimiz bir şey var. Sergen Hoca'nın ayrılığının ardından Önder Hoca takıma kattığı bir rahatlık var. O rahatlığı görebiliyoruz. Pjanic daha rahat, hissediyorsun onu. Ghezzal ve Larin'de soru işaretleri ortadan kalktı, kısmen görebiliyorsun onu. Oğuzhan daha rahat görünüyor sahada.

TAKIMA RAHATLIK KATTI