Arama Logo

Volkan Demirel'in Galatasaray-Alanyaspor maçı yorumları
7
VOLKAN DEMİREL'İN YORUMLARI...

Süper Lig'de Galatasaray'ın Alanyaspor'a kaybettiği maçı Volkan Demirel değerlendirdi. İşte Volkan Demirel'in yorumları...

6
DEFANSİF BİR KADROYDU

Trabzon maçının ilk yarısındaki kadro, Lazio maçındaki kadro ile Galatasaray'ın ileri kat etmesi söz konusuydu ama ilk yarıya baktığımda o düşüncelerim geriye çekildi. Galatasaray'ın Trabzonspor karşısındaki ilk yarıdaki kadrosu, hareketlilik anlamında doğruydu. Bugün baktığımda o ileri üçlünün kadrosuyla çıkılmadı, daha defansif bir kadroydu. Taylan, Berkan, Cicaldau, 3'ü de 6,5 oynayan oyuncular. Trabzonspor maçındaki hareketliliği kaybetti.

5
TARAFTARIN ALIŞIK OLDUĞU...

Galatasaray taraftarı stadında baskılı başlamaya alışıktır, bu kadro baskıyı sağlayamadı ve ilk yarı pozisyonsuz geçerken, ilk pozisyon neredeyse 70'de oldu. Alanyaspor'da Bülent hocanın da aklındaki düşünce skoru 0-0 götürmekti, skoru aldıktan sonra hareket ederim dedi. Doğru bir oyun oynadı Alanyaspor.

4
BU OYUNCULARLA ÇOK ZOR

Galatasaray'ın bu oyunu, bu oyuncularla çok zor. Galatasaray bu sene sıkıntı çekecek, gözüküyor. Yedlin diyoruz mesela, aşağı yukarı bütün pasları Alanyaspor'a verdi. Morutan biraz sağda kaldı, 10 ve 8 numara özellikli, orada oynamayı tam doğru bilmediğini düşünüyorum, normal pozisyonda daha etkili olacağını düşünüyorum. Genel anlamda bir sıkıntı var, 3 haftadır kazanamayan bir Galatasaray var. 2-0 öne geçtikten sonra maçları da verdi, düşünülmesi gereken konular çok fazla, en kısa sürede Fatih Terim, ekibi ve yönetim çözecektir.

3
BU ORTA SAHA ÜRETEMEZ

Bu orta saha üçlüsünden fazla üretkenlik bekleyemezsin, bu orta sahalar araya çok pas atamaz. Yana verir, geriye verir. Taylan bir tane attı geçen ama 10 maçtan 1'inde atar. Sızma koşuları, adam eksiltme, bu üçlüden bekleyemem. Taylan da, Berkan da, Cicaldau da öyle gibi.

2
MARCAO'SUZ...

Galatasaray'ın Lazio maçında daha organize bir defans hattı vardı Marcao ile, bugün yenilen golde defans 4'lüsünün yaptığı hata var, Ömer'in yaptığı bir hata. Bunu çözmesi gereken teknik ekiptir. Marcao'nun olmadığı bir defansta Galatasaray'ın daha sıkıntı çekmesine neden olacak gibi gözüküyor.

1
MORUTAN HİÇ OYNADI MI?

Morutan acaba kariyerinde hiç sağda oynadı mı? Bazen oyuncu bilmediği bölgede sıkıntı yaşayabilir. Galatasaray'da çok sıkıntı var. Fatih Hoca mutlaka çözecektir.