Arama Logo

Vitor Pereira: "Puan kaybetme lüksümüz kalmadı"

Son maçlarda hücum hattında yaşadıkları ciddi sıkıntıya çözüm bulmaya çalışan Vitor Pereira, antrenmanlarda yeni set oyunları üzerinde duruyor. Oyuncularını uyaran Portekizli, “Net vuruşlar istiyorum” dedi.
9
PEREIRA ÇARE ARIYOR

Son oynanan ve 2-0 kaybedilen Başakşehir maçında hücum hattında büyük sıkıntı yaşayan Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira takımdaki üretkenlik sorununa çare arıyor. (Sabah/Volkan Demir)

8
FARKLI ÇALIŞMALAR YAPTIRIYOR

Portekizli çalıştırıcı, özellikle kapanan rakiplere karşı kilidi açma konusunda oyuncularına farklı çalışmalar yaptırıyor. Öğrencileriyle bire bir görüşmelerde bulunan 53 yaşındaki hoca, son vuruşta motivasyon eksikliğinin önüne geçmeye çalışırken, net gol pozisyonu üretme ve bunları gole çevirme konusunda özel taktik çalışmalar yaptırıyor.

7
PLANLARINI HAZIRLIYOR

Ligde yarın karşılaşacakları Giresunspor'un da tıpkı Başakşehir ile kapalı bir oyun anlayışıyla sahada olacağını düşünen Vitor Pereira, aynı kaderi yaşamamak için planlarını hazırlıyor.

6
"PUAN KAYBETME LÜKSÜMÜZ KALMADI"

Kadıköy'de oynayacakları zorlu karşılaşmada galibiyet isteyen Fenerbahçe'nin hocası yaptığı toplantıda, "Sizden daha net vuruşlar istiyorum. Sivas beraberliği ve Başakşehir yenilgisinden sonra puan kaybetme lüksümüz kalmadı. Kafanız sahada olsun ve mücadeleden hiç vazgeçmeyin" diyerek uyarılarda bulundu.

5
KAZANMA ÖZGÜVENİMİZ VAR
Portekizli teknik adam, “Kaybedilen puanlar bizi üzdü ancak, bu iki maç geride kaldı. Şimdi ayağa kalkıp, savaşacağız ve sonuna kadar bu işi kovalayacağız. Giresunspor ve Hatayspor maçlarından 3’er puan çıkarıp, kazanma özgüvenimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
4
FENERBAHÇE 3 MAÇTIR KAZANAMIYOR!

Fenerbahçe'de ilk yenilgisini Başakşehir'e karşı yaşayan Vitor Pereira, bu sezon sarılacivertli ekiple 8 resmi maçta, 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Son 3 mücadelede kazanamayan Portekizli, yarın Giresunspor karşısında şanssızlığı bitirmek istiyor.

3
PEREIRA 21 OYUNCUYA ŞANS VERDİ!

Fenerbahçe'de ikinci dönemini geçiren teknik direktör Vitor Pereira, bu sezon tam 21 oyuncuya şans verdi.

2
"EKSTRA OYUNCULARI KULLANMALI"

GÜRCAN BİLGİÇ: Pereira'nın geldiği ilk sezonda da Fenerbahçe maçlarını zorlanarak kazanıyordu. Ama o dönem Nani gibi bir kahramanı vardı. Aradan geçen 5 yılda Türkiye'de 'oynatmamak' için sahaya çıkan takım sayısı arttı ve analizlerle işlerini çok iyi yapmaya başladılar. Daum buna duran toplarla çözüm arıyordu, dengeli oyun ve ardından gelen bir duran top golüyle öne geçip işi rakibe bırakıyordu. Pereira, dikine bir oyun istiyor. Dolayısıyla bu da öne geçene kadar yüksek tempo gerektiriyor. Eğer Fenerbahçe skoru alırsa oyun avantajını da eline geçiriyor. Bu noktada oyuncu kalitesini yükseltemeyeceğine göre oyunla ilgili tedbirler almalı. Yeni setler bulmalı ve her şeyden öte elindeki ekstra oyuncuları maçın içine katmalı.

1
"SORUNUN İKİ ÖNEMLİ NEDENİ VAR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Fenerbahçe'nin en büyük sorunu, iyi yerleşimli alan daraltan savunmalara karşı üretkenlik sıkıntısı. Bunun iki nedeni var; birincisi kanat atakları yeterli değil. İkincisi de ortadan verkaçlarla defansın arkasına gitme girişimleri yapılamıyor. Böyle olunca da oyun tıkanıyor. Fenerbahçe'nin elinde ileri uçta kanat forveti özelliği taşıyan iki oyuncu. Bunlar; Osayi ve Rossi… Pereira, bu bölgede İrfan Can, Pelkas, Mesut üçlüsünden ikisiyle sanki 3-4-2-1 oynatıyordu. Bunları kenara çektiği zaman da kanat forveti özelliği taşımıyorlar. Başakşehir maçında bir tarafta kanat forveti olmayan Pelkas, diğer tarafta genç Muhammed olunca pozisyon sıfıra yakın oldu.