Arama Logo

Uğur Meleke: "Bugün tarihi bir gün"
5
UĞUR MELEKE'NİN DEĞERLENDİRMESİ

Uğur Meleke, Hürriyet'te Fenerbahçe - Olympiakos maçı için bir yazı kaleme aldı. İşte Uğur Meleke'nin yazısından öne çıkan bölümler...

UĞUR MELEKE'NİN DEĞERLENDİRMESİ
4
"BİR SAATTE 3-0 OLDU"

"Olympiakos, Fenerbahçe için elenmeyecek bir rakip değil. Mendilibar ilk maça son derece cesur bir 11 çıkardı: İki santrfor Jovetic-El Kaabi, iki hücumcu kanat Masouras-Fourtounis’in arkasında bir de Giresunspor’dan 10 numara olarak tanıdığımız Chiquinho vardı. Bu hücumcu ekip, top ayağında olursa etkili. Hücum pres yaparsa etkili. Zaten ilk bir saatte de o yüzden skoru 3-0’a taşıdılar."

\
3
"SIRADAN BİR SAVUNMA TAKIMI"

"Ancak topu sürekli onlara bırakmazsanız, geriden çıkarken devamlı top kaybı yaşamazsanız sıradan bir savunma takımı bu. Çok kolay gol atabileceğiniz, çok kolay iki parçaya bölünen, geri koşma sorunları olan bir takım Olympiakos..."

\
2
"HER YERDE OLYMPIAKOS'U YENER"

"Fenerbahçe bugün sahaya en iyi 11’iyle çıkarsa, cesur oynarsa, önde basarsa, topu talep ederse, sadece Pire’de değil, Dünya’nın her yerinde Olympiakos’u yenebilecek güçte."

\
1
"BUGÜN TARİHİ BİR GÜN"

"Sporcular şunu unutmamalı: Fenerbahçe bugün bir Avrupa kupası yarı finaline çıkmanın eşiğinde. Kulüp tarihinde sadece 1 kez başarılmış bir şey bu. Türk futbol tarihinde de toplam 4 kez gelebildik bu noktaya. Bugün tarihi bir gün. Umarım Fenerbahçe futbolcuları da bu bilinçle çıkacaklardır sahaya."

\