Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Beşiktaş soru işaretlerini kaldırdı"
9
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ
Tümer Metin, Beşiktaş'ın Alanyaspor'u 3-0 gibi farklı bir sonuçla mağlup ettiği maçın ardından TRT Spor'da değerlendirmelerde bulundu.
8
"BENİM OYUNUM GEÇERLİ"
Beşiktaş'tan iç saha oyununu, iç saha baskısını gördük. Benim oyunum geçerli burada dedi, çok fırsat vermedi. Temposu tartışılır ama ne yaptığını bilen bir takım Alanyaspor. Tehdit oluşturabilecek ayakları var.
7
"3 TANE DİREKTEN DÖNEN VAR"
20. saniyede Ghezzal çekip direkten dönünce rakip olarak 'Neredeyim' olursun. Bunlar lig lideri, acaba sorusu aklına gelir. Beşiktaş kenardan sağdan soldan yıpratmaya başladı. İlk yarı 3 tane direkten dönen top var, 2-0 olsa muhtemelen çok daha rahat bir maç olacaktı. 1-0'da ister istemez tedirginsin.
6
"BABACAR YAPSA BAŞKA OLURDU"

Alanyaspor toplar direkten dönerken bu süreçte maça ortak olabilecek pozisyonlar buldu. İçeri kısmen nefesle gidebilecek pozisyonlar buldu. Beşiktaş deplasmanında başka bulamazsınız zaten ama 1 tane daha, daha netini de buldular. Babacar golü yapsa, Beşiktaş adına mevcut pozisyondan daha fazla üretmesi gerekecek bir durum olacak.

5
"BURADAN DÖNMEZ DERSİN"
Ghezzal'ın vurduğu toptan sonra, 2-0'dan sonra rahat oldu, Alanya da anladı. İnönü'de oynuyorum, maç 1-0, santrforum bomboş kaleye kaçırmış, 2-3 dakika sonra da kalenden golü görmüşsün, buradan dönmez dersin. 2'yi yedikten sonra çeviremeyeceğini bir şekilde anlarsın.
4
"HER ŞEY YERİNE OTURDU"
Beşiktaş'ta her şey yerine oturmuş oldu. Rosier mevkisine geldi, Larin sola geldi, geçen hafta kötü güzüken Ljajic'in yerine de bir iç saha oynayayım, kadife ayaklarımı kullanayım tercihiyle Oğuzhan'ı tercih etmiş hoca.
3
"FİZİKİ OLARAK ÜZERİNE ÇIKAMADI"
Oğuzhan fiziki olarak iyi değil ama oyun aklı, pasa olan katkısı, temposu düşük olmasına rağmen mevcut Ljajic'ten iyi durumda. Cenk ile senelerin verdiği alışkanlıkları var, Ghezzal ile de o trafiği kurdular. Biraz fiziki olarak üzerine çıkamadı.
2
"ATIBA GECENİN ADAMLARINDAN"
Beşiktaş soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Bazen bir oyuncu, çok oyuncudur. Cenk Tosun'un gelmesi ve Ghezzal'ın dönmesiyle taşlar yerine oturdu. Rosier'in ofansif katkısını beğendim, Oğuzhan fiziki olarak iyi değildi ama oyundaydı. Atiba gerçekten, kaybetti denilen toplarda bile son hamleyi yapıyor. Olmayacak denen pozisyonlarda aklıyla çıkıyor. Gecenin adamlarından biri.
1
"SORU İŞARETİ YOK"
Kasımpaşa maçında oyunla beraber gelen soru işaretleri, oyuncular dönmüş olsa da sirayet edecek mi, orası soru işaretiydi. Orası tamam.