Arama Logo

Trabzonspor'dan transfer açıklaması
12
ERTUĞRUL DOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, yeni sezon forma lansmanında transfer için açıklamalarda bulundu. Doğan, takımın eski yıldızı Anthony Nwakame ile ilgili transfer görüşmesi yaptıklarını söyledi. İşte o sözler...

ERTUĞRUL DOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
11
"DÜNYADA BÖYLESİ YOK"
"Burası öyle bir şehir ki Trabzonlu olup da bir tane Trabzonspor'u desteklemeyen bir kişi bile bulamazsınız. Dünyanın neresine giderseniz gidin, böyle bir şehir, böyle bir kulüp kültürü bulamazsınız. Burası İstanbul, Londra, New York değil, burası Trabzon. Burada herkes Trabzonsporlu. Elbette sadece Trabzon ile sınırlı kalmıyoruz her yerde Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular da var. Onlar da tarihi yeniden yazan, İstanbul saltanatını defalarca yıkan bu şehrin takımına aşıklar. En büyük şehir takımı olan Trabzonspor'la gurur duyuyorlar. Yeni forma lansmanında söylemek istediğim şey, elimizdeki en büyük güç budur."
\
10
"TARİHİ ANLAŞMA"
"Bu anlaşmanın yapıldığı dönem itibariyle bakıldığı zaman Türk futbol tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması. İki tarafın da büyük fayda sağlayacağına inanıyorum."
\
9
"YAPILMAMIŞ İŞLER YAPTIK"
"Ekonomik olarak Trabzonspor'un tarihinde yapılmamış işleri yaptık. Eksiğimiz yok mu, var. Trabzonspor borcunu önce yönetilebilir yapmak daha sonra borcu olmayan bir Trabzonspor'u camiamıza gururla sunacağız."
\
8
"TEK DERDİM ŞAMPİYONLUK"

"Benim tek derdim, sokaklarında, tribünlerinde büyüdüğüm bu şehrin takımına yeni şampiyonluklar yaşatmak. Aklımda başka bir şey yok. Bunu da yapabileceğime inanıyorum. Çalışmalarımız, projelerimiz hazır. Biz bu işin üstesinden geleceğiz."

\
7
PAUL ONUACHU

"Onuachu konusuna gelelim. Onuachu, hocamızla görüştü. Kendisiyle birlikte çalışmak istediğini iletti. Menajeri bizimle temasa geçti, Onuachu'nun Trabzon'da kalmak istediğini iletti. Kulübü ile temasa geçtik. Kulübü şu anda 15 milyon sterlin bonservis bedelinde diretiyor. Bu rakamı veremeyeceğimiz ilettik ve tekrar kiralamak için teklif yaptık. Cevap bekliyoruz."

PAUL ONUACHU
6
"TRANSFERLER BİTTİ"

"İsim vermiyorum. Daha transfer sezonu başlamadı ama biten 5 transferimiz var. İmza aşamasında olan 3 transferimiz var. Ama Avrupa Şampiyonası falan olduğu için onlarla bu şeyleri yapmak mümkün değil. Görüşmeler yapıldı, takip ediyoruz."

\
5
ANTHONY NWAKAEME

"Anthony Nwaakeme ile ilgili başkan yardımcımız Nevzat bey bu konuyu görüşüyor. Sayın Abdullah Avcı'nın geri dönüşü için bir talebi oldu. Hocamız ile Tony'nin görüşmesi oldu. Bu görüşmeden sonra Trabzonspor Kulübü, Nevzat Bey ile görüşmelere başladı. Şu anda belli bir aşamaya geldik. Nevzat Bey hem Hac görevini yerine getirirken hem de transferle uğraşıyor. Hac'da olmasından dolayı transferin olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz."

ANTHONY NWAKAEME
4
FEDERASYON SEÇİMİ

"Yeni federasyonla ilgili, yeni federasyon seçildikten sonra, şu anda çok adaylı bir seçim olacakmış gibi duruyor. Biz adayların neler yapacaklarını, projelerini dinleyeceğiz. Umarım Türk futbolu bu çok adaylı seçimden kendine bir fayda çıkarır."

FEDERASYON SEÇİMİ
3
YABANCI KURALI

"Bir şekilde mevcut kontratlı oyuncularla ilgili kulüplerin mağdur edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüpler bu işten zararlı çıkar. Önce seçim sürecini göreceğiz. Sonra kulüplerin değerlendirilmesini göreceğiz. Trabzonspor'un kendi içinde bir değerlendirmesi mevcuttur."

YABANCI KURALI
2
FENERBAHÇE - MOURINHO YORUMU

Fenerbahçe bir seçim sürecinden geçti ve Jose Mourinho'yu açıkladı. Seçim sürecinde oldukça Trabzonspor'dan bahsettiler. Ligdeki durum açısından Trabzonspor başkanı olarak Mourinho'yu nasıl yorumlarsınız?

Ertuğrul Doğan: "Hiç beni ilgilendiren bir durum değil. Tek konsantre olduğum konu; Trabzonspor'u ekonomik olarak bu lige nasıl hazır hale getiririz, transferlerimizi nasıl bir an önce bitirebiliriz, camiamızla nasıl birlikte olabiliriz, biz sadece bunları düşünüyoruz. Biz işimizi doğru yaptığımızda müddetçe; kimin, nerede, ne olduğunun çok bir önemi yok. Gereken mücadeleyi vereceğiz. Gereken mücadeleyi verdikten sonra iş nereye gidecek göreceğiz."

FENERBAHÇE - MOURINHO YORUMU
1
"TRABZONSPOR BİRLİK OLMAK ZORUNDA"
"Trabzonspor olarak bu sene birlik olmak zorundayız. Bu tek başına benim yönetimimin başaracağı bir şey değil, olamaz da. Bu sene, yine yıllardır verdiğimiz gibi, son 2-3 yılda fark iyice açıldı, bu sene yine paraya karşı emeğin savaşını vereceğiz. Trabzonspor camiası tam anlamıyla birlik olmak zorunda. Eğer bu birlikteliği sağlarsak, inadımızla birlikte ben zirve yarışında olacağımızı düşünüyorum. Herkesten rica ediyorum teknik kadromuzu, oyuncularımızı yalnız bırakmasınlar. Trabzonspor camiası birlikte olmaktan başka tek bir çaresi yok. Ricam budur, herkese saygılarımı sunuyorum"
\