Sporx Extra Arama Logo

Tolga Zengin'in Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe maçı yorumları
11
TOLGA ZENGİN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldığı maçı Tolga Zengin değerlendirdi. İşte Tolga Zengin'in yorumları...

10
EMRE BELÖZOĞLU DA MEMNUN DEĞİL

Fenerbahçe'de orta saha defans ve hücum arasında bağlantı kuramıyor. Emre Belözoğlu da bundan memnun değil. Bunu değişikliklerden alıyoruz. Emre Belözoğlu üç orta saha oyuncusunu da değiştirdi. Son 20 dakikada iyi bir Fenerbahçe vardı. Ancak bu orta saha ile maça başladığı da oldu ama aynı verimi alamadı.

9
ŞAMPİYON OLMAK İÇİN...

Oyun başlangıcı çok önemli. Bunu Beşiktaş'tan görüyoruz. Çok net bir oyun ortaya koyuyorlar. Şampiyon olmak için son 20 dakikadaki oyunu, maçın geneline yaymanız gerekiyor. Pelkas, Mert Hakan ve Sosa hafata 11 başlayabilir ama yine nasıl performans sergileyecekleri meçhul.

8
JOSE SOSA EN İYİSİ...

Jose Sosa pas oyununu yapabilecek en iyi isim. Defansif ve ofansif olarak iyi işler yapabilecek özel bir oyuncu. Ancak performanstaki devamlılık öneml. Fenerbahçe, Sosa'nın oynadığı dönemlerde de sıkıntı yaşadı. Ancak daha fazla ayağa topla oynayabildi, daha organize olabildi.

7
F.BAHÇE'DEKİ EN BÜYÜK SIKINTI...

Fenerbahçe'deki en büyük sıkıntı, çok sabırsız bir oyun var. Bir oyun sizi bir yere getirebilir. Gol bulmam lazım diye acele ederseniz, sıkıntı olabilir. Organize olabilmek için sabırlı oynamak lazım. Fenerbahçe hemen skora gitmeye çalışıyor, bazen alakasız paslar yapıyor. Fenerbahçe'nin yaratıcı oyuncular var. Onlar son dakikada da atabilir. Rakibe oyunu kabul ettirmelisiniz. Her dkaika başka bir oyunla oynayamazsınız. Bir oyunda ısrar etmelisniz.

6
İYİ BİR SANTFOR GEREKİYOR

Fenerbahçe'ye iyi bir santrafor gerekiyor. Öyle bir oyuncu olmalı ki, kenarda oynamayacak sadece santrafor oynayacak. Fenerbahçe'de gole ve skora katkı yapacak oyuncu yok. Mevcut oyuncular çizgide iyi işler yapmaya çalışıyor.

5
OYUNCULAR DA KENDİNE BAKSIN!

Emre Belözoğlu hırslı bir teknik adam. Çok fazla oyuncularla konuşuyordur. İş biraz da oyuncular da bitiyor. Fenerbahçe takım olamadıysa, oyuncuların da biraz kendine bakması gerekir. Emre Belözoğlu hırsını aktarmıştır ama oyuncuların tepkisi yok.

4
TAKIM OLAMAZSINIZ!

Şampiyonluğa oynuyorsanız, attığınızdan fazla kaçırmanız lazım. Ön tarafta oyuncular tek tek iyi ama birlikte oynamak başka bir şey. Osayi bir oyuncuyu, iki oyuncuyu geçebilir ama bunları yaparken yardımcı biri yok. Fenerbahçe'de top birine veriliyor ve kimse yardım etmiyor. Bireysel performansa bakılıyor. Böyle maç kazanırsınız, takım olamazsınız.

3
NEDEN KONYA'DAKİ OYUN YOK?

Fenerbahçe'nin iştahlı oyununu Konyaspor maçında gördük. Fenerbahçe bu oyunu oynamalı. Sorguladığım şu; neden bu oyunu denemiyorlar.

2
AYNI TRANSFER POLİTİKASI OLMAZ

Fenerbahçe şampiyon olsa bile oyuncu arayışlarına devam edecek. Bir kadro üzerinde ısrar edilmeli ve ısrar edilmeli. Seneye de aynı transfer politikasıyla, bu kadar oyuncu alınırsa olmaz.

1
ÇOK FAZLA GENERALLE OLMAZ

Çok fazla generalden iyi bir takım olmuyor. Araya er de koymanız lazım. Böyle takım olunmaz.