Sporx Extra Arama Logo

Şansal Büyüka: "Muslera farkıyla Galatasaray"
13
ŞANSAL BÜYÜKA: "MUSLERA FARKIYLA ŞAMPİYON"

Şansal Büyüka, Milliyet gazetesindeki yazısında Galatasaray'ın performansını ve son durumunu değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını Milliyet gazetesinin 23 Şubat 2021 tarihli nüshasını satın alarak okuyabilirsiniz.

12
"BÜYÜK TAKIM REFLEKSİYLE..."

Galatasaray’ın bir maçın ikinci yarısında bu kadar bunaldığını, bu kadar zorlandığını, adeta “Çanakkale geçilmez” savunması yaptığını ilk defa gördüm. Galatasaray’ın hep hücum gücüne alışmışken, katı savunma anlayışına, yani “Galatasaray‘ın ikinci yüzüne” ilk defa tanık oldum. Buna rağmen kazandı. Bir anlamda büyük takım refleksiyle...

11
"AV MEVSİMİ BAŞLADI"

Galatasaray için her sezon, baharla birlikte “Av mevsimi” başlar. Bu sezon da bahar göründü, Galatasaray ava çıktı.

10
"MUSLERA KİLİDİNİ KİMSE AÇAMAZ"

Kanıta gerek yok ama Alanya maçı bir daha gösterdi. Bu ülkenin en azılı hırsızı bile, “Muslera kilidi”ni zor açar. Hatta açamaz. Açılmıyor zaten...

9
"CANAVAR GİBİ İKİ STOPER"

Savunmada sorun yok. Canavar gibi iki stoper; Luyindama ve Marcao... Arkalarında bekleyen Donk... Zaaf yaratmayan bekler...

8
"DALGAKIRAN ETEBO"

Orta alana bir de “Dalgakıran” Etebo geldi. Emre Kılınç biraz içeride oynamaya başlayınca etkinliği ve golcülüğü arttı.

7
"SADECE SON VURUŞLAR DEĞİL"

Mustafa sadece son vuruşların değil, kıvraklığın, çabukluğun, etkili pas atmanın adamı olduğunu gösterdi.

6
"ŞAMPİYONLUK YOLLARINI EZBERE BİLİYOR"

Takımın başında zaten şampiyonluk yolunda gide-gele, bu yolu ezbere bilen, kariyerli, etkisi ve lobisi güçlü Fatih Terim var.

5
"MUSLERA FARKIYLA GALATASARAY"

Bu kadar baskı yiyen futbolla, ayakta kalabiliyor, kaleni gole kapatabiliyor, ligin en zor deplasmanından galibiyetle dönüyorsan, bu sezon sonu için işaret fişeğidir. Bu yarış, at yarışlarının finali gibi, sanki fotofinişle bitecek. Burun farkıyla bitecek. Buna burun farkı demekten daha çok, “Muslera farkıyla Galatasaray” demek daha doğru, daha gerçekçi olur.

4
"NASIL GÖRMEZSİN ZORBAY KÜÇÜK?"

VAR tembelliği hakemleri çok kötü sarıp sarmaladı. Son örnek Alanyaspor-Galatasaray maçı; Zorbay Küçük geçen hafta çok bariz hata yapıp Nwakaeme‘ye direkt kırmızı gösteremedi. Ödül olarak 7 gün sonra haftanın maçına verildi. Umut‘un ceza alanı içinde Onykuru‘ya müdahalesi penaltı... Nasıl görmezsin? Hadi görmedin, VAR hakemine niye teslim olursun, neden gidip bakmazsın?

3
"VAR'A MI İHTİYAÇ VAR"

Babacar‘ın, Luyindama‘nın kaşını patlatan tabanı, istem dışı olsa bile “banko” kırmızı kart... Veremezsin, çünkü bir hafta önce Nwakaeme’ye veremedin. Üstelik bu pozisyonda VAR’a mı ihtiyaç var? Görmek isteyen her göz, bunun banko kırmızı olduğunu görür. Her kararı VAR verecekse, sahada sizin ne işiniz var? Saha kenarından Fatih Hoca, el-kol hareketleriyle saydırdıkça saydırdı. Görmedin mi?

2
"KÜÇÜK DUA ETSİN G.SARAY KAZANDI"

Zorbay Küçük dua etsin, Galatasaray kazandı. Galatasaray kaybetseydi, Zorbay Küçük şu karlı kış günlerinde 3-5 hafta “kızak” tatiline çıkardı.

1
"ÖNCE BİR 20 GOL ATSIN"

Galatasaray’ın yeni golcüsü Mustafa Muhammed için, “Bafetimi Gomis’i solladı” diye yazıp konuşmaya başladık. Dün bir, bugün iki... Aceleniz ne? Durun biraz... Mustafa iyi golcü, kabul; ama Türkiye’de 29 golle, gol kralı olmuş, en fazla gol atan yabancı oyuncu unvanını kazanmış Gomis‘i bu kadar çabuk harcamayın. Mustafa şöyle 20 golleri bir bulsun, ondan sonra konuşalım.