Arama Logo

Şansal Büyüka: "Biri Fenerbahçe'yi uyandırmalıydı"
10
ŞANSAL BÜYÜKA'DAN FLAŞ SÖZLER

Fenerbahçe'nin Olympiakos'a penaltılarda kaybederek UEFA Avrupa Konferans Ligi'nden elenmesinin ardından Şansal Büyüka görüşlerini dile getirdi. İşte o yorumlar...

ŞANSAL BÜYÜKA'DAN FLAŞ SÖZLER
9
"BİRİ UYANDIRMALIYDI!"

Sanki oyun 1-0 olduktan sonra Fenerbahçe tur atladığını düşündü. 1-0'dan sonra birileri Fenerbahçe'yi uyandırmalıydı. "Ey arkadaşlar bize 1-0 yetmiyor! Bir gol daha demeliydi" biri.

\
8
"KARAGÜMRÜK MAÇI GİBİ!"

Maalesef Fenerbahçe, Karagümrük maçına benzer bir maçı, Olympiakos'a karşı oynadı. Bu oyuna Karagümrük'ü yenersin ama bu kadar durgun, temposuz futbolla Olympiakos'u yenemezsin.

\
7
"PENATILARI F.BAHÇE BEKLEDİ GİBİ"

Fenerbahçe'nin 60. dakikada sonra kaleye atağı yok. Sanki penaltıları Fenerbahçe bekledi gibi. Bu maç penaltılara kalmadan bitmeliydi. Ekstra bir hırsa ihtiyacın vardı ama olmadı. Hızlı hücumlara, şutlara ihtiyaç vardı ama olmadı. Üst düzey mücadele gösterilmedi. Sadece savunmada sağlam duruldu.

\
6
"CENGİZ, TADIC'E PENALTI ATTIRMA"

Cengiz'e penaltı attırıyorsun. Kaçtıktan sonra bahane çok olur tabii ama 5 tane duran top kullandı, dağlara taşlara. Belli ki bugün ayağının ayarı yok. Attırma kardeşim. Tadic için sezon başından beri söylüyorum, Fenerbahçe 11. penaltıyı atsa; ancak Tadic'e attırırsın. O kadar rizikolu atıyor.

\
5
"İSMAİL HOCA DÜŞÜNMEDİ!"

Kaliteli ayaklarını kullanamadın, fizik gücün 60. dakikadan sonra düştü. 60'tan sonra maç Olympiakos'a geçti. Fred çizgisinin çok gerisinde kaldı. Tadic'in yerine 60-70'te King gibi Kent gibi hızlı hamle oyuncusu alınabilirdi. İsmail Hoca düşünmedi. Ayrıca İsmail Yüksek de yoruldu. Edin Dzeko çok bir şey oynamadı. Szymanski pek bir şey göstermedi.

\
4
"BU OLYMPIAKOS'A ELENİLMEZ"

Karşına kim çıksın diye sorsalar, Olympiakos'u istersin. Yunan Ligi nerede, biz neredeyiz. Olympiakos nerede, Fenerbahçe nerede? Penaltılarla da olsa bu takıma eleniyorsun, yazık oldu. Atina'da ikram ettin, burada ikram ettin...

\
3
"F.BAHÇE'NİN NEFESİ YETMEDİ"

Fenerbahçe'nin nefesi bu maça yetmedi. Ligde bile Fenerbahçe'nin nefesi zorlanmaya başladı. 60'tan sonra durmasını neye bağlıyorsun? Livakovic iki topu uzaklaştırmasa, belki penaltılara bile kalamayacaksın.

\
2
"HÜCUM FERDİ, OSAYI'YE KALDI"

Maçın uzatmalara kalmasını istemiyordum. Dzeko, Tadic gibi oyuncuların 120 dakika çıkaramaz. Oyunun bir bölümünden sonra hücum görevi Ferdi ve Osayi'ye kaldı. Lig maçının gerisinde kalan bir oyun ortaya koydu Fenerbahçe. Olympiakos'un fizik gücü maça hakim oldu, penaltılara kalmadan turu geçebilirlerdi.

\
1
"TARİHİ BİR FIRSAT KAÇTI"

Fenerbahçe ve Türk futbolu adına bi tarih yazılabilirdi. Avrupa'da ilk dörde gireceksin. Kulüp puanına, ülke puanına faydası var. Avrupa'da oynayan kulüplerimize faydası var. Hepsini kaçırdık. Yazık, günah oldu.

\