Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Oğuzhan futbolu bırakmış gibi"
9
REHA KAPSAL YORUMLADI
Reha Kapsal, Beşiktaş'ın evinde Alanyaspor'u 3-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu. İşte Reha Kapsal'ın A Spor'daki sözleri...
8
"SERGEN YALÇIN ÇÖZÜM ÜRETTİ"
Beşiktaş için bu maçı önemli kılan, son 2 maçında 5 puan kaybetmesiydi. Hem Fenerbahçe maçında son 30 dakika, hem de Kasımpaşa maçındaki oyunla eksikleri konuşmuştuk. Bakmakla görmek farklı. Bakan ama çözüm üretemeyen bir Beşiktaş vardı. Bakmakla görmek farklı. Cezalılar, kovidliler de geldi ama Sergen Yalçın çözüm üretti, dokunuşları yaptı.
7
"OYUN EZBERİ VARDI"
Saha içinde daha doğru pozisyonlarda oyuncularla oynadı, oyun ezberi vardı, anlamlı dağılım oldu. Beşiktaş'ın enerjisiyle birleşince, ilk 25 dakikada 3 top direkten döndü, fark orada da oluşabilirdi. Biz sonuca endeksliyiz, Babacar gol atamadı, Juanfran atamadı ama sebebi neydi?
6
"DAHA FARKLI DA OLABİLİRDİ"
Beşiktaş önde çok oyuncuyla kaldığında geniş alanda yakalanıyor. En önemli parametrelerden biri, bir takımın hücumdan savunmaya dönüşü. 3-0 galip gelindi, pozisyon verildi ama daha farklı da kazanılabilirdi. Alanya'nın daha çok pozisyon bulduğu yer, Beşiktaş'ın sol kanadıydı, buna çözüm üretilemedi.
5
"OYUN DENGESİZLİĞİ OLUYOR"
Beşiktaş, 1-0'ları hala çözmüş değil. 1-0'da oyun dengesizliği oluşuyor. 3 de yapabilir, gol de yiyebilir, kontrolü elden kaybediyor. İlk yarı 4-0 da olabilir, 2-1 geride de girebilirdi. Şampiyon olacak, şampiyonluğa oynayacak takımlarda oyun gelgiti çok olmaz.
4
"OĞUZHAN FUTBOLU BIRAKMIŞ GİBİ"
1-0 tehlikelidir, 2-0 bile tehlikelidir. 2-0 olunca daha açık alan oyuncularıyla oynadılar. Oğuzhan geçen sene kiralık olarak Feyenoord'a gitti, oradaki performansı da iyi değil. 3 senedir futbol oynamıyor, futbolu bırakmış gibi. Sergen hoca sana forma vermiş, burada farkını yaratması lazım.
3
"BU OYUN MENSAHLIKTI"
Bu oyunlar, Mensah'lık oyunlar. Bugün oyun hamlesi tam o olmalıydı. Mensah, Atletico Madrid'e alındığında sırf orta saha değildi. Hızlı, çabuk, becerisi yüksek olmasa da adam eksilten bir oyuncuydu. Set hücumunda yeri geldiğinde becerisi var ama top kaybı da var. Adem Ljajic pasla adam geçiyor.
2
"HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDI"
Atiba da, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış bir oyuncu. Beşiktaş 2 sekiz ile oynuyor, burada oyuncu tercihleri de doğru olmalı.
1
"İŞLER SIKINTIYA GİRERDİ"
Sergen hoca gibi başarılı bulduğumuz bir teknik adamın, Kasımpaşa karşısında bu kadar teslim olması, doğru kurgulanmamış bir 11 ile çıkması sıkıntılıydı. Alanya maçında tekrar puan kaybı olsa farklı şeyler konuşulurdu, sıkıntıya girerdi işler.