Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Fenerbahçe eşik maçını geçemedi"
10
REHA KAPSAL'IN DEĞERLENDİRMELERİ

Reha Kapsal, Fenerbahçe'nin deplasmanda Yeni Malatyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi A Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Reha Kapsal'ın sözleri...

9
"FENERBAHÇE EŞİĞİ GEÇEMEDİ"

Bu bir eşik maçıydı, bu eşiği geçemedi Fenerbahçe. Şampiyonluk ihtimali matematiksel var ama avantajı tepti, o eşiği geçemedi bu maçta.

8
"LİMİTLERİ OLMAMALI"

Bir futbol takımının limitleri olmamalı sadece. Bir teknik direktörün de limitleri olmamalı sahada, talepkar olmalı, daha fazlasını istemeli oyunculardan. Fenerbahçe böyle eşik maçları oynuyor.

7
"BAŞKA ŞEYLER VAR"

Sezon başından bu yana Erol Bulut da bu takımı istenen seviyeye getiremedi. Son bölümde Fenerbahçe kaçırdığı gollerden birini atsa galip de gelebilirdi aslında ama başka şeyler var.

6
"F.BAHÇE'NİN TOPLU - TOPSUZ OYUNU NE?"

Fenerbahçe'nin toplu topsuz oyunu ne? Caner orta yapmadı, zaten yapmasın, daha dengeli oyun olur. Rakip yarı alandaki oyun ne? Samuel çıkıyor, Ferdi giriyor. Emre Belözoğlu gibi büyük futbol kariyeri olan birinden bahsediyoruz, insan olarak da severim, tanırım.

5
"EMRE BELÖZOĞLU'NDAN BEKLENTİM..."

Fenerbahçe'de Altay iyi, Serdar - Szalai iyi, Gustavo tartışılmaz, İrfan Can kötü oynadı ama A Milli Takım oyuncusu, Ozan öyle. Benim Emre Belözoğlu'ndan beklediğim, iki santrforlu bir oyun da olabilir, senin santrforun yok ama böyle alternatiflerin var.

4
"HİÇBİR YARI ALAN KURGUSU YOK"

Samuel genç oyuncu, istikrarı yok. Valencia solda içeri kat edecek, topa vuracak. Caner çizgide oluyor, 5 metre yanında Valencia var. Biri içeri girer, diğerini çizgide bırakır, hiçbir yarı alan kurgusu yok.

3
"SEZON BAŞINDAN BERİ DEVAM EDİYOR"

Pozisyonlara bakıyoruz, 5'e 1, 6'ya 1, Samatta ceza alanında tek başına. Saha içinde oyuncular rotasyon yapar. Gökhan içeri girer, sağ iç olur. Rotasyon yaptığında görev ve rol değişir, Fenerbahçe bunu yapmıyor. Rakip yarı alanda akıl koyamıyor ve yapısal bozukluk sezon başından beri devam ediyor.

2
"KADROSU KÖTÜ DEĞİL AMA..."

Fenerbahçe kadrosu kötü değil ama daha anlık bir oyun olabilir. Bir oyuncu saha içinde farklı pozisyona evrilince, farklı oyunlar çıkar, Fenerbahçe'de bu belli değil.

1
"EMRE BELÖZOĞLU BİR ŞEYLER YAPMALI"
Bu teknik adam olarak değişik işlerle bir şeyler yapması gerekir Emre Belözoğlu'nun. Samuel yerine Ferdi girmektense, topu oraya getirmek ve kalabalık olmak lazım. Yoksa iki tane 8 numara ile oynamanın anlamı yok.