Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Fatih Terim çözüm üretemedi"
10
REHA KAPSAL YORUMLADI
Reha Kapsal, Galatasaray'ın evinde Karagümrük ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi. İşte Reha Kapsal'ın sözleri...
9
"SAHA DIŞINA ODAKLANILDI"
Bu maçta sezonun gerçeği yatıyor. Saha dışında her şeye cevap veren, çok konuşan bir Galatasaray Kulübü gördük. Saha içinde konuşmayan bir oyuncu grubu ve teknik kadro var.
8
"YANLIŞ YERLERE ODAKLANDILAR"
Bir seri var, onun haricinde saha dışında farklı işlerle uğraşılan bir takımdı Galatasaray. Hep farklı yerlere odaklandılar.
7
"ÖNCE BİR YAPI OLMALI"
Hem Fenerbahçe, hem Galatasaray aynısını yaşadı. Beşiktaş iyi oynadı ama bunları yapmadı. Oyuncular oynayacak, önemli ama ilk başta bir oyun yapısı olması gerekir, olmayan buydu. Oyun yapısı olmadığında en büyük sıkıntıyı takım yaşıyor ve Fatih Terim de hakemle ilgili itirazlarından cezalı duruma düşüyor.
6
"TERİM ÇÖZÜM ÜRETEMEDİ"
Fatih Terim çözüm üretemedi. Karagümrük şunu yapıyor bugün, Marcao'ya baskı yapıyor, Etebo'ya Jimmy ile baskı yapıyor. Bununla ilgili Galatasaray'ın hiçbir planı yok. Hem ilk yarı, hem 2. yarı üretken bir görüntü vermedi Galatasaray.
5
"BURADA OYUN YOK"
Bir takımda devamlı kişiler sorgulanıyorsa, X değil de Y oynamalı diyorsak, lig boyunca bunu konuşuyorsak, orada kurgulanmış, kafa yorulmuş, çalışılmış bir oyun yoktur. Galatasaray'ın en büyük sıkıntısı bu.
4
"MAZERET ŞEMSİYESİ VAR"
Futbolcuların hep bir mazeret şemsiyesi vardır, farklı gündemler olunca o şemsiyenin altına girerler. Galatasaray'da olanlar da hep bunlar.
3
"BİR ÇÖZÜM VARDI"
Galatasaray takımının bir oyun ezberi vardı, Mariano, Belhanda, Feghouli ile Bermuda Şeytan üçgeni vardı. Çok zeki olan, akıllı oyuncular çözüm buluyordu. Onyekuru ile Rodrigues ile açık alanda etkiliydi. Fernando iyi oyun kurucuydu, ortadah gidiyordu. Diagne kısa dönem faydalı oldu, bir şeyler söylüyorduk, tarifi vardı.
2
"GÜÇLÜ TARAFI NERESİ?"
Bu sezon Galatasaray'ın güçlü tarafı neresi? Var mı? Bu sene tarifinde var mı? Bazı şeyler tesadüf değil. Beşiktaş'ta Rosier ile Ghezzal var, merkezde Atiba ile Josef var diyorsun, bir tarifi var. Tesadüf değil demek ki bunlar.
1
"SORGULANMASI GEREKİYOR"

Galatasaray'ın tecrübeli bir teknik adamı var, kadro da fena değil. Devre arasında 5 takviye yapıyorsun, yine oyun çıkmıyor. Esas sorgulanması gereken bu.