Arama Logo

Osman Şenher: "Sezonun en rahat galibiyeti"
7
OSMAN ŞENHER'İN YORUMLARI

Osman Şenher, Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

OSMAN ŞENHER'İN YORUMLARI
6
"SEZONUN EN RAHAT MAÇI"

50 bin taraftar, müthiş atmosfer... Futbolcular, Fenerbahçe gibi büyük bir takım karşısında galip gelerek sezonu kapamak istiyorlar, bunun bilincindeler. Ve belki de bu sezonun en rahat galibiyetini aldılar. Bütün futbolcular neleri varsa sahaya koydular. Sahanın her yerinde rakiplerine baskı, pres yaptılar.

\
5
"OYUNDAN HİÇ DÜŞMEDİ"

Okan hoca Arda Güler’in üzerine Berkan’ı oynatarak Fenerbahçe’nin bütün pas trafiğini kesti. Hatta şöyle diyebiliriz, maçın tamamında sarı-kırmızılı kaleye çektikleri tek şut yok. Bunun yanında ilk dakikadan bitiş düdüğüne kadar sarı-kırmızılı takım en az sekiz pozisyonda rakip kalede gol tehlikesi yarattı. Zaniolo demek ki buymuş. Oyundan hiç düşmedi, iki gol attı, bütün yeteneklerini gücünü sahaya koydu, dün geceki büyük şovun en büyük ortağı oldu.

\
4
"ICARDI AYRI BİR OLAY"

Icardi ayrı bir olay. Hem büyük topçu hem de büyük şovmen. Bu sezon ilk defa o tribünleri nasıl coşturduğunu gördüm. Bütün stat hep bir ağızdan ‘Aşkın olayım’ şarkısını söylüyorlar. Arjantinli golcü de ellerini havaya kaldırıp, önce tanrıya şükrediyor sonra taraftara teşekkür ediyor.

\
3
"BERKAN MAÇIN YILDIZIYDI"

Okan Buruk’un dün geceki en büyük sürprizi Oliveira’nın yerine Berkan ile oyuna başlamasıydı. Berkan için rahatlıkla maçın yıldızıydı diyebilirim. Orta sahanın Torreira ile beraber hakimiydiler. Tek hata yapmadı. Torreira daha rahat oynadı, daha geniş alan kullandı, hücuma çıktı.

\
2
"YÜREĞİYLE OYNUYOR"

Kazımcan’ın tecrübesi olmasa da yüreğiyle top oynuyor, o da alkışı hak eden oyunculardandı. Kerem gerçekten futbolunu çok geliştirdi. Hem pas veriyor, hem de rakip kaleye şut çekiyor. Nelsson ve Abdülkerim Türkiye ligindeki en iyi stoperler. Müthiş ikili oldular. Sacha Boey’i tüm sezon anlattık. Bu çocuk sakatlanmadan müthiş bir tempoyla iki kişilik oynuyor. Tabii burda unutmayalım ki, takıma böyle futbol oynatan Okan Buruk hoca da, en büyük övgüyü hak ediyor. Her şeyden önce Galatasaray’ı iyi bir takım yaptı. Futbolcularla bütünleşti. Başarılı olunca tribünleri de yanına aldı. Şu an kulübün vazgeçilmezlerinden en çok saygı gören isimlerinden bir tanesi oldu.

\
1
"ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL"

Sonuçta bu takım yönetimiyle, teknik kadrosuyla, futbolcularıyla ve on ikinci adamı olan taraftarıyla şampiyonluğu analarının ak sütü gibi hak etti. Fenerbahçe’ye gelince... İki takım arasında kalite olarak çok büyük fark var. Bir de buna motivasyon eksikliğini eklersek söyleyecek laf kalmıyor. İkincilik için dün geceki maç çok önemliydi ama maalesef Galatasaray’a kafa tutamadılar. Bırakın kafa tutmayı, varlık gösteremediler bile.

\