Arama Logo

Önder Özen: "Taraftara şampiyon olur bu takım dedirtin"
11
ÖNDER ÖZEN'İN DEĞERLENDİRMESİ
Fenerbahçe'nin Giresunspor'u 2-1 mağlup ettiği maçı Önder Özen yorumladı.
10
"TARAFTARA ŞAMPİYON OLUR DEDİRTİN"
"Fenerbahçe için bu sezon bir çok maç aslolan 3 puandır mantığıyla bakılacak ama az sayıdaki eşleşme de Kadıköy'deki Fenerbahçe'yi anlatmak gerekecek. Yeni çıkmış ve yeni toparlanmış bir takım Giresunspor. Ciddi bir güven sorunuyla karşı karşıyaydı Giresunspor. 19. sıradaki bir ekipten bahsediyoruz. Bu sıradaki bir takımla oynuyorsanız Kadıköy'deki Fenerbahçe'yi öyle bir anlatın ki bu pandemi döneminde bu Fenerbahçe şampiyon olur dedirtin, taraftar da stada gelsin. Bugün iyi bir fırsattı. Güç olarak Süper Lig'de tutunacak kudrete ulaşamamış bir takıma karşı daha farklı olması gerekiyordu"
9
"6 ŞUTLA BİTİRMEMELİLERDİ"
"Erken gol var bir kere. Seyirci havaya girmiş, destek de var. Lütfen 2-3 hemen olmalı... Haftaiçi mesaisi gelmiş, Frankfurt maçı sonrası dönem. Tüm takımlar yorgun, şu maçı son dakikalara bırakmayın artık durumu vardı. 3 puan her hafta değerli ama daha hükmeden, gösterişli, rakibi baskı altına alan sahaya hakim Fenerbahçe mümkündü. 6 şutla bitirmemeliydi Fenerbahçe bu maçı"
8
"HAKAN BU MAÇTA İŞ GÖRDÜ"
"Kim bu maçta üçlünün sağında oynadı. Bence iyi de oynadı. Normalde Serdar'ı orada görürdük. Ayağı iyi ölçülü sertliği de var Kim'in. Mert Hakan'ı hareketli buldum. Oralarda didişmeyi seviyor Hakan. Gol arzusu da var, yayın etrafını çevirdi en azından rakip kalede. Rossi kendi kalitesinde oynamaya başladı, golde iyi iş yaptı, kıvrak mı kıvrak iş gördü."
7
"MESUT NE ZAMAN ÇIKACAĞINI BİLİR"
"20. dakika dolduğunda maçın adamı Ferdi'ydi. Sol dış oynarken golünü attı, bir tane de kendi sahasında kademe yaptı. Mesut ilk defa 90 oynadı, artık bunu yapması lazım. Onu sakatlıktan kurtarmaya çalışmayın, o kendini korur. Ne zaman duracak ne zaman gidecek bilir o herkesten daha fazla hem de. Bir kaç tane ince iş yapıp gol de yaptı. O değiştir diyene kadar değiştirilmemesini doğru bulurum."
6
"MAÇIN ADAMI FERDİ'YDİ"
"20. dakika dolduğunda maçın adamı Ferdi'ydi. Sol dış oynarken golünü attı, bir tane de kendi sahasında kademe yaptı. Mesut ilk defa 90 oynadı, artık bunu yapması lazım. Onu sakatlıktan kurtarmaya çalışmayın, o kendini korur. Ne zaman duracak ne zaman gidecek bilir o herkesten daha fazla hem de. Bir kaç tane ince iş yapıp gol de yaptı. O değiştir diyene kadar değiştirilmemesini doğru bulurum."
5
"CRESPO HAZIR GELDİYSE EYVAHLAR OLSUN"
"Crespo oynatıp mı geldi Portekiz 2. Ligi'nde bilmiyorum, eğer oynayıp geldiyse eyvahlar olsun. Tamam burası Serie A, Premier Lig değil ama 2. Lig'de değil yani. Fenerbahçe forması giyiyorsunuz, hareketli değil, çabuk değil, dayanıklı gibi de gelmedi bana, kuvvetli değil, acayip bir teknik kalite de görmedik. Allah'tan 8-9 tane orta saha oyuncusu var Fenerbahçe'nin. Pek Fenerbahçe'nin oyuncusu gibi gelmedi bana."
4
"FERDİ ARTIK DAHA ÇABUK ÖĞRENİR"
"Ferdi gelişime çok açık. Kendisini geliştiriyor. Bazısı öğrenmeye çok açık olmaz veya bazısı kolay öğrenemez. Ferdi  de artık daha çabuk öğrenecek."
3
"İLERİ ÜÇLÜ DÖNEBİLİR"
"Mesela Liverpool'da biz sağ öne Salah'ı, sol öne Mane'yi ortaya da Firmino'yu yazarız ama dönerler kendi içlerinde maçın içerisinde. Fenerbahçe de böyle yapabilir. Berisha bizim ülkemizde sanılandan çok daha iyi futbolcu. Taraftarlar hayal kırıklığına uğramış olabilir ama Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih maçlarında bu testlerden geçti bu futbolcu."
2
"F.BAHÇE'YE TÖLERANSLI BAKILABİLİR"
"Sıkı bir periyot ve mağlubiyet haftasında sahaya çıkmak kolay değil. Tamamen kazanmak için sahaya çıkıyor. Fenerbahçe içgüdüsel olarak çekilmeye çalışmaz. Eğer varsa da süre içerisinde onu aşar. Fenerbahçe bu kadar eksik kadrosuyla zorlu bir periyodu yeni hoca yeni kadroyla geçiyorsa doğru oyunu bulması için zaman verilebilir. Rakipleri 2 sezondan fazladır takımlarını çalıştırıyor. Fenerbahçe'nin oyununa toleranslı bakılabilir"
1
"GÖSTERİŞSİZ ŞAMPİYONLUK KABUL EDİLİR"
"Yeni bir hoca geliyorsa rekabette geride kalmayıp ilk sezonunda çok gösterişli olmadan şampiyon olmayabilir. Bunu daha kestirme yollarla yapanlar var. Mesela Karagümrük şampiyon olmak hedefiyle oynamıyor. Farioli'yi de şampiyon yapsın diye getirmediler. Karagümrük yüzde 30'larda topla oynuyorken Farioli geldikten 4 gün sonra yüzde 58'lerde topla oynamaya başladı."