Arama Logo

Okan Buruk'tan flaş açıklamalar!
13
OKAN BURUK'UN SÖZLERİ

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk Giresunspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

12
"DÜZELTMEMİZ GEREKİYOR"

Bizim taraftarımız özellikle bugün inanılmaz bizi destekledi. Onun yanında, bizi karşılaşmalara, bizi maça hazırlamaları gerçekten muhteşemdi. 4-0 çok önemli bir skor. Girdiğimiz pozisyonlar, kaçan penaltılar.. Onun yanında rakibe verdiğimiz çok net pozisyonlar da var. Bunu düzeltmemiz gerekiyor.

11
"BELKİ DE FARK ARTACAK"

10. galibiyet, 13 tane resmi maçta. Bunu hedef gösteriyorduk. Bu rekorları kıracak bir oyuncu grubu var. Bu rekorları kıracak Galatasaray Kulübü. En başta Galatasaray Kulübü, buradaki rekorun hakkını teslim edeceğiz. Galatasaray Kulübü, seyircisi, camiası, biz de oyuncularımla birlikte en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çok önemli bir galibiyet aldık. Puan farkını koruduk. Belki de artıracağız. Oyuncularıma teşekkür ederim.

10
REKOR SERİ AÇIKLAMASI

Çok güzel, bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim hedefimiz şampiyonluk. Rekorlar önemli ama bu senenin en önemli işi şampiyon olmak. Her maçı kazanmamız gerekiyor. 10 maç oldu. Bundan sonra da kazanmak için çıkacağız. Benim adım yazılıyor ama burada oyuncularımın ve Galatasaray'ın çok büyük payı var. Bu rekorları hep birlikte kırmaya çalışıyoruz ama asıl hedefimiz şampiyon olmak.

9
OĞLU ALİ YİĞİT İÇİN AÇIKLAMA

Benim için çok önemli. Bizimle beraberdi, bize destek verdi. Mutlu olması benim için çok önemli.

8
DURSUN ÖZBEK İÇİN AÇIKLAMA!

Galatasaray taraftarını mutlu ve heyecanlı görmek... Geçen hafta, inanılmaz blok kapatıldı, bunun adil olmadığını söyledi. Ama yine 25 bin kişi geldi. Bu da çok önemliydi. Bu maçın kazanılma nedenlerinden biri, hediye edeceğimiz en önemli insan Dursun Özbek. Ona bu galibiyeti hediye ediyoruz. Ağır bir ceza aldı. Burası da memleketi, buraya gelemedi. Bu galibiyeti ona armağan etmek istiyorum.

7
TRANSFER AÇIKLAMASI

Avrupa'da son günlerine yaklaşıldı. Türkiye'de bir hafta daha var. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Elimizde oynatamadığımız oyuncular var. Onlar (Seferovic, Van Aanholt) çok fazla şans bulamıyorlar. Uygun bir kulüp olursa onlara yardımcı olmak istiyoruz. İkisi de bizimle antrenmanlara devam ediyor. Bu transfer döneminde de onlar için bir fırsat olursa bir değerlendirme şansı olacak.

6
BASIN TOPLANTISI

Buruk, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, Giresun'da zor bir karşılaşma olduğunu söyledi. Giresunspor'un, sezonun ilk yarısında hem Fenerbahçe'yi, hem de Galatasaray'ı deplasmanda mağlup ettiğini anımsatan Buruk, şöyle konuştu:

5
"NET ŞEKİLDE GÖRDÜK"

"Ne kadar sürpriz bir takım olduğunu bugün de maçın belli bölümlerinde net bir şekilde gördük. 4-0'lık bir galibiyet bizim için önemli. Giresunspor'un iyi oyununun da hakkını vermek gerekiyor. Ön tarafı çok güçlü bir Giresunspor sahada vardı. Belki sonlandırmada problem yaşadılar. Ama oyunun genelinde ortada giden bir karşılaşma oldu. Bizim daha iyi olmamız gerekirdi. Skora bakarak herkes bizi muhteşem bir şekilde değerlendirebilir ama biz oyunun genelinde çok daha iyisini yapabilecek güçteyiz."

4
"BİZE KATKISI ÇOK ÖNEMLİ"

Buruk, rotasyonlar yaptıklarını, bugün oyuna giren futbolcularından gereken katkıyı aldıklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Değişiklikler yapıyoruz, yerli yabancı, bu anlamda kararlar alıyoruz. Bazen maç maç alıyoruz. Oyun içi değişiklikler de önemli. Giren oyuncuların bize katkı sağlaması çok önemli. Bugün oyuna giren oyuncularımızın katkısını gördük."

3
YUSUF DEMİR SÖZLERİ

Yusuf Demir'in ayağında sakatlığının bulunduğunu, bir haftadır kendileriyle çalışamadığını belirten Buruk, iyileştiği zaman onu da kazanmak istediklerini vurguladı.

2
ŞAMPİYONLUK AÇIKLAMASI

Galatasaray takımının her zaman hedefi şampiyonluk olduğunu kaydeden Buruk, şunları ifade etti:

"Uzun zaman önce meşalenin kıvılcımlarını oluşturduk. Ateşini yükseltmeye çalışıyoruz bir yandan. Rakiplerimiz de çok güçlü. Aslında ligdeki her takım önemli, çok değerli. Her maç zor oluyor. Bizim bu şampiyonluk ateşini yükseltebilmemiz için bundan daha iyisini yapmamız gerekiyor. Şampiyonluğa olan inancımız sezon başından beri vardı. İlk imza attığımda, ortada kadro yokken de hedefimiz şampiyonluk dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Galatasaray takımının her zaman hedefi şampiyonluk oluyor. Ben de oyuncularımla birlikte en iyisini yapmaya çalışıyorum. Muhtemelen bir taraftarımız var bize destek veriyorlar. Taraftarımızı mutlu eden bir futbol ortaya koymaya çalışıyoruz. Bunun da meyvelerini galibiyetlerle alıyoruz. Rekor kırmak güzel. Ama en önemlisi şampiyon olmak. İlk hedefimiz şampiyonluk."

1
TRANSFER ÇALIŞMALARI

Buruk, transfer çalışmalarını da değerlendirerek,"Takımımızı her türlü olumsuzluğa, şanssızlığa karşı güçlendirmek istiyoruz. Bazı mevkilerde destek olacak oyuncuları içeri katmak istiyoruz. İnşallah transfer dönemini iyi bir şekilde geçiririz. İçeriye 2-3 oyuncu katabilirsek, bizi geliştirecek. Elimizde de bizden ayrılacak oyuncular var. Yabancı oyuncuların bazılarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Bu anlamda da istekler var. Bu şekilde yol alabilirsek oradaki değişimleri de doğru bir şekilde yapmak istiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.