Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Fenerbahçe'nin sorunu takım olamamak"
12
NİHAT KAHVECİ'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Nihat Kahveci, Fenerbahçe - Göztepe karşılaşmasını Tivibu Spor'da değerlendirdi.
11
"EN SON ZEMİNİ SUÇLARIM"
Fenerbahçe'nin yediği golde en son zemini suçlarım. Korner atıyorsun, ataktasın, pas yapıyorsun, Sosa kaptırıyor, Sosa'yı da suçlamam. Oradaki iş Caner'in Halil'den uzak durması. Diğer tarafta da Nazım'ın olmayışı.
10
"BÖYLE BİR GOL YEMEMELİ"
Daha önemli bir detay var. Hadi Caner görmedi, Nazım da oyuna daldı, herkes topa bakıyor. Kulübede teknik heyet var. Kulübenin önünde duruyor Halil. Bir kişi de oradan uyaramadı mı oyuncuları? Bu kadar basit gol yememeli Fenerbahçe gibi bir takım.
9
"ZEMİN GÜZEL OLSA..."
Zeminin hiç suçu yok. Zemini düşünerek belki o pası yaptı. Zemin güzel olsa belki kırmızı kart alacaktı Altay'a takılıp? Fenerbahçe gibi bir takım bu golü yememeli.
8
"22 TRANSFER BUNUN İÇİN YAPILMADI"
Bence Fenerbahçe taraftarlarının düşündüklerini hiç kimse ne cümle ne söz olarak aktaramaz. 22 tane transfer yapılıyor. Biz söylemekten yorulduk, 22 transfer bu futbolu oynamak için yapılmadı.
7
"EN SON TERCİH EDECEĞİ OYUN OLMALI"
Bir takım 1 gol atar kazanır, 3 atar, 2 yer yine kazanır. Ancak sen attığın bu golleri nasıl attığını iyi analiz etmezsen bugünkü futbolu oynarsın, gol atamadan maç kaybedersin. Bir takımın en büyük organizasyonu orta gol olmamalı. Bu kadronun en son tercih edeceği oyun olmalı. Bu kadro pas yapmalı. Dönen topu almalı, şut atmalı, çoğalmalı, direkleri dövmeli...
6
"EROL HOCA FORMSUZ"
Niye kötü oynuyor Fenerbahçe? Şampiyon bile olsa Erol Hoca gönderilebilir dedim. Eleştiri aldık. Erol Hoca'nın kişiliğine kötü demiyoruz ancak formsuz. Geldiği günden beri hiçbir oyuncunun performansını arttırmayan bir teknik direktör eleştirilir.
5
"EN İYİSİ SZALAI"
Ofansif anlamda maçın en iyi oyuncusu Szalai. Bir tane ıskalamasa gol atacak. Kafayla indiriyor, kesiyor. Ofansif olarak en iyisi oydu. Szalai de hazır geldi diye kredisini yiyor. Belki o da kötü oynayacak.
4
"NASIL BAŞARILI OLACAKSIN?"
Sosa, geçen sene ofansif-defansif ligin en iyi orta sahası ama Fenerbahçe'nin en kötüsü. Novak, geçen senenin en çok gol atan sol beki, pozisyona giremiyor Fenerbahçe'ye geldiğinden beri. Kimsenin performansı artmadı. Bir tane net forvetin yok. Nasıl başarılı olacaksın?
3
"EN BÜYÜK SORUN BU"
6-7 ay oldu, bir takım görüntüsü oluşmalıydı. Fenerbahçe'deki en büyük sorun bu. Teknik direktör sadece teknik, taktik çalışan değildir. Tesisteki koltuktan masaya, televizyondan, oyuncunun odasına kadar düzenleyendir. Bunun yanında da zemin görevi vardır. Teknik direktör bundan da sorumludur.
2
"FRİKİĞİ BİR KİŞİ ATAR"
Frikikler oldu. Ben Hamit Altıntop'la oynarken, Fatih Hoca, "Nihat yakından sen, uzaktan Hamit vuracak" derdi. Fenerbahçe'de Mesut ilk frikiği kullanıyor barajdan dönüyor, ikinciyi Valencia, üçüncüyü Caner, dört olsa Sosa, beş olsa Pelkas, altı olsa Altay gelecek... Böyle bir şey yok. Frikiği bir kişi atar.
1
"20 TANE VURUR, 5 TANE ATAR"
Valencia bir kez 30'dan vurdu, kaleciye çarptı, gol oldu. Valencia 100 kere vurur 1 tane atar, Mesut 20 tane vurur, 5 tane atar. Burada bile organizasyon eksikliği var. Frikte topun başına bu kadar farklı oyuncu gelmez.