Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Bu kadar vurdumduymazlık olmaz"
16
NİHAT KAHVECİ'NİN YORUMLARI
Nihat Kahveci, Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor ile 1-1 berabere kaldığı maçı değerlendirdi.
15
"KAPTIRINCA NE YAPACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ"
"Topa sahip olmak çok önemlidiri. Ama topa sahipken bilmelisin kaptırırsam ne olacak diye. Fenerbahçe'de bugün bu yoktu. Herkes Barcelona'yı konuşuyordu, topu ne kadar çabuk geri kazanıyorlar diye. Top kimdeyse diğerleri topu ya kaptırırsak diye pozisyon alıyorlardı. Bizde bu eksiklik var. Tüm takımlarımızda var bu."
14
"GELEN GİDEN HEP KIYASLANACAK"
"Yeni Malatya zor deplasman ama 11 maçtır kazanamayan bir takıma karşı puan kaybetmek her takıma sıkıntı yaratabilir. Fenerbahçe'ye yeni bir hoca geldi ve beklentiler de değişti. Geldiğinden beri Emre hoca ve Erol hoca dönemi hep kıyaslanacak."
13
"İLK 45'LER ÇÖPE GİDİYOR"
"Denizli maçı izledik örneğin, ilk yarısı çöpe gidiyor. Bugünkü maçta da aynısı oldu. İlk yarı yoktu Fenerbahçe. Duran top kullanırken topu kaptırıyorsun, hatların arası açık ve golü yiyorsun. Fenerbahçe 6-7 sezondur şampiyon olamıyor ama bu sezon kadar eziyet çekmemiştir taraftar. Bundan daha iyi oynadığı maçlar vardı o sezonlarda."
12
"SEZON BOYUNCA 1-2 MAÇTA İYİLER"
"Her zaman söylüyoruz, transferler açıklanıyor. Novak, Caner, Gökhan gibi ne kadro geliyor diyoruz. Sezon boyunca aklımıza gelen maç sayısı 1-2'dir. Onlarda da 30-40 dakikalık performanslar. Konya maçının bir bölümü, Trabzon maçının bir bölümü gibi..."
11
"HOCA ELEŞTİRİLDİ GİTTİ, FUTBOLCULAR?"

"Erol hoca suçluydu dimi, gitti. Hoca değişti Emre hoca geldi, değişen bir şey var mı? yok. Direklerden dönüyor top, kalite eksikliği şans neyse ne. Değişen bir şey yok. Erol hocayı eleştirdik gitti, Emre hocayı da eleştirelim evet de oyuncular, artık sizde de sıkıntı var. Hangi takımda oynadığınızı gösterme konusunda futbolcular da elinden geleni yapması lazım artık"

10
"BU GİDİŞLE SIRA BAŞKANA DA GELİR"
"İsim olarak hepsi çok güzel, performans olarak sahada isimlerinizin yüzde 20'sini göstermiyorsunuz. Sosa ülkenin en iyi orta kesen oyuncularından belki nerelere vuruyor. Pelkas da bugün mesela kaçırdı neredeyse boş kaleye. Oyuncularda asıl sıkıntı var. Ben dedim, 1 numaralı suçlu hocadır ve gitti. Şuan sorumluluk oyuncularda ama eleştiri başkan ve yönetime de gelir böyle giderse."
9
"EMRE'NİN HIRSI OYUNCULARA GEÇEMEMİŞ"
"Emre hoca sonuna kadar mücadele edeceğiz dedi basın toplantısında. Emre hocanın oyun karakterini biliyoruz, onun oyunculuk karakteri neden oyunculara geçemiyor. Oyuncular hiç alamıyor bu hırsı. Dil mi diyeceksiniz. Emre hoca İngilizce, İspanyolca, İtalyanca hepsini biliyor zaten"
8
"1 MAÇTA 3 ORTA SAHA MI DEĞİŞİR?"
"1 tane futbolcu Thiam'in pozisyonunda itiraz etti mi? Etmedi. Sen sahada kazanmayı, şampiyon olmayı istemiyorsun, ruh halin o senin. Oyuna girenler Sosa, Pelkas, Ferdi ggiriyor. Kaç takım ister bu kadar oyuncuyu. 3 tane orta saha değişiyor. Doğru yanlış tartışırız. Eğer maçta 3 orta sahanı değiştiriyorsan maçtan önce konuştuğun her şey boşuna olmuş demektir. Gustavo sakatlıktan sonra kendine gelemedi."
7
"EN İYİ MAÇLARDA MERT - SOSA VARDI"
"Fenerbahçe'nin en iyi oynadığı maçlardaki orta sahasında kim vardı? Sosa - Mert Hakan, senin orta sahan o zaman bu. Kadro kiminle yürümen gerektiğinii söylüyor. Öyle bir kadro ki otursak yazsak onu niye yazmadın diye tartışırız. Tartışmaya neden açık? Çünkü sezon başından ber gösterdikleri bireysel performanslar yüzünden. Altay, Szalai, Serdar oynar diyoruz. Gerisine kesin oynar diyemiyoruz."
6
"YA FERDİ, OYNA İŞTE!"
"Ya Ferdi, fırsat buldun işte. Öyle bir performans göster ki "Beni nasıl oynatmadınız bugüne kadar" de. O da yok. Nasıl başarılı olsun bu takım?"
5
"OYUNCUYU ELEŞTİRMEZSEN RAHAT OLUR"
"Futbolcuları genelde idmana çıkıyor, sahaya çıkıyor eve gidiyor diye bir algı vardır ya. Etrafında neler olup bitiyor farkında değillerdir diye. Ne kadar yanlış bir bakış açısı. Fenerbahçeli oyuncu sezon başından beri kötü oynuyor ama hocası çıkıyor çizgiyi yanlış çektiler, golümüze ofsayt verdiler diyor. Oyuncuya eleştiri yok. Oyuncu da hakem yüzünden elendim diyor, eleştiren yok ki beni diyor, futbolcular hep rahat"
4
"FUTBOLCU SORUN BİZDE DEĞİL DEMEKKİ DEDİ"
"Hoca çıkıp diyebilmeli ki, orta sahada Gustavo - Ozan'ı oynattım ama önümüzdeki maçta düşüneceğim gibi mesela. Bunları hiç dinleyemedik biz. Oyuncuıların ne oynayıp oynamadığını dinleyemedik hocadan. Futbolcu stresi en az alan kısımdı. Biz iyi oynamışız, sorun hakemde der yani futbolcu."
3
"BİZ YENİLİNCE EVDEN ÇIKAMAZDIK"
"Biz yenildiğimizde 3 gün evden çıkamıyorduk. Yemeğe gidemiyorduk. Kulüp çalışanı gelip abi nasıl kaçırdın onu diyordu. Yenildikten sonra 48 saat evde duruyorduk. Bu futbolcular rahat rahat."
2
"DERBİDEN SONRA DÜĞÜN AYARLAYAMAZSIN"
"İrfan Kahveci, bir kere soyadı Kahveci severim, orası ayrı. Sen Beşiktaş derbisinden sonra nasıl düğün ayarlayabilirsin? Bu rahatlık nereden geliyor? Severim ama yanlışa da yanlış derim. Berabere kaldığında üzüntü isyan olur, biz evden çıkamıyorduk"
1
"BU KADAR VURDUMDUYMAZLIK OLMAZ!"
"Puan kaybettiğinde bir isyan olur. Beşiktaş'la ilk maçımda Çanakkale Dardanel'e yenildik. Fulya Tesisleri'ne dönemedik. 2 gün evden çıkamadım. Pizza söyledim, kuryeden utandım. Biz hocayı eleştir, sistemi eleştir, Başkan evet ama biz oyuncuları eleştirmeyi unuttuk. Bu kadar rushsuzluk, bu kadar vurdumduymazlık olmaz!"