Sporx Extra Arama Logo

Mustafa Doğan: "Fenerbahçe'ye bir golcü lazım"
11
MUSTAFA DOĞAN'IN YORUMLARI
Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Gaziantep FK'yı 3-1 yendiği maçı Mustafa Doğan değerlendirdi. İşte Mustafa Doğan'ın yorumları...
10
İLK YARI BEĞENDİM
Fenerbahçe'yi ilk yarı beğendim. Topa sahip olan, oyunu yönlendiren ve dar olan oynayan bir Fenerbahçe vardı. Gökhan ve Caner ön alanda oynadı. Takım olarak iyi baskı yaptılar. İlk yarıda tek eksik goldü. Tam olarak santrfor ile oynamamasının bundan etkisi vardı.
9
KAZANMAK ZORUNDAYDI
İkinci yarı santrafor girer mi diye düşünürken, 60'dan sonra başka bir oyun izledik. Antep'in ilk yarı şutu yok ama ikinci yarı 8 şut atmış. Fenerbahçe fizik olarak 60'dan sonra oyundan düştü. Antep'in ciddi pozisyonları var. Gaziantep puan alabilirdi, kazanabilirdi. Ancak Fenerbahçe oyuna bakmadan kazanmak zorundaydı.
8
İYİ OLAN ŞEYLER VARDI
Fenerbahçe için iyi olan şeyler vardı. Mert Hakan çok hareketliydi. İlk yarı Gökhan, ikinci yarı Caner ön plana çıktı. 60'dan sonra fizik olarak düşmenin nedenlerinin de araştırılması gerekiyor. Emre Belözoğlu bu maçta 4-1-4-1 sistemi ile oynadı.
7
GUSTAVO OYNAMAMIŞ...
Fenerbahçe'de Gustavo oynamamış, Sosa oynamamış önemli değil. Geniş ve iyi bir kadro var. Ancak Sosa maçın boyu uzadıkça, oyunda eksik kaldı. Ancak Sosa'nın sezgileri ilk yarıda iyiydi. Oldukça önemli toplar kesti.
6
FİZİK OLARAK SIKINTILI
Fenerbahçe'nin ikinci yarılarda fizik olarak birçok maçta düştüğünü görüyoruz. Daha çok oyunu kontrol edebilirsin. Daha fazla yan pas yapabilirsin ve rakibi yorarsın. Gaziantep maçında da bu olmadı.
5
3 MAÇTA 7 PUAN İYİ
Emre Belözoğlu için 3 maçta 7 puan iyi başlangıç. Zamanla bazı şeyler düzelecektir. Papiss Cİsse unutulmuştu ama maça aldı. Her oyuncuya değer verdiğini gösteriyor. Luiz Gustavo'yu da kaybedemezsin. Jose Sosa'ya da ihtiyacın olacak. Herkesin gönlünü hoş tutmak zorundasın.
4
KOLAY DEĞİLDİ
Fenerbahçe, Denizlispor ve Gaziantep FK'yı yenerek iç sahadaki kötü gidişe son verdi. Denizlispor da rakiplerine sıkıntılar çıkaran bir takım, kolay diye bakmamak lazım. 3 maçta 7 puanı değerli görüyorum.
3
BİR TANE GOLCÜ OLMALI
Fenerbahçe tam anlamıyla santrforsuz oynadı. Valencia birçok pozisyonda çizgideydi. Pelkas santrafora geldi. Mert Hakan ile yer değiştirdiler. Önde bir golcüsünün olması lazım.
2
EMRE BELÖZOĞLU İSTEDİ...
Mert Hakan transferini en çok Emre Belözoğlu istedi. Karar beraber verildi ama  Emre Belözoğlu'nun çok inandığı bir oyuncu. Onun vazgeçmeyen kazanma odaklı bir oyuncu olduğunu söylüyordu. Mert Hakan'ın saha içindeki enerjisi ve isteği iyi. Mücadeleden vazgeçmiyor. Rakibin dengesini bozan oyuncuların başında geliyordu. 
1
EROL BULUT İLE FARKI...
Erol Bulut buralara tırnaklarıyla kazıyarak geldi. Fenerbahçe'yi bir noktaya kadar getirdi. İletişimde gurbetçi olduğu için sıkıntılar yaşamış olabilir. Emre Belözoğlu'nun artıları olabilir, kendini rahat ifade ediyor.