Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem yorumları
15

DEMİRKOL'DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

Mehmet Demirkol, beIN Sports'ta yayınlanan beIN Manşet programında Galatasaray'ı değerlendirdi. İşte Demirkol'un yorumları...

14

"DİKKAT ÇEKTİ, EMRE AKBABA"

Bu maçın dengesi, Galatasaray'a yakın bir dengeydi zaten. Kayserispor, içinde bulunduğu durumdan dolayı dengesini bozmanın kolay olduğu bir takım. Galatasaray'ın kazanması sürpriz değildi ama dikkat çeken işler var. Mesela Emre Akbaba.

13

"TOP O KADAR HIZLI DÖNÜYORDU Kİ"

Her bir yeni oyuncunun ortaya çıkardığı performans, Galatasaray'ın top dolaştırma hızını aşırı derece arttırdı. İlk 30 dakika Kayserispor, savunma yapmaya çalıştı ama top o kadar hızlı dönüyor ki... Maçta Seri'nin rolü de çok büyüktü. Kayserispor baskı yapmaya çalışırken, Ömer'e ve Emre'ye çok iyi toplar çıkardı. Kayseri'nin baskı denemelerini daha başlamadan bitirdi.

12

"GİTSİN DENİLENLER..."

"Olmaz, gitsin" denilen Mariano, maçın yıldızlarından biri. "Olmaz, gitsin" denilen Feghouli, maçın yıldızlarından biri... Acaba Feghouli mi ikinci yarı kendini toparlıyor? Yoksa Galatasaray ikinci yarı toparladığı için mi Feghouli istediği oyunu buluyor?

11

"ESAS SINAV KONYA'YDI"

'İşte Galatasaray şampiyonluk yarışının içerisinde' vs. denmesini mantıklı bulmuyorum çünkü geçen hafta zaten Konyaspor deplasmanından sonra denilecek şey o. Esas sınav Konya'ydı.

10

"ÖMER BAYRAM, ALEX FALAN..."

Ömer Bayram, 8 asist oldu değil mi? Yani herhalde sezon başında rüyasında bile görmemiştir. Sezon istatistiği değil bu, 20. hafta daha... 14 hafta var yani. İnanılmaz bir istatistik. 8 asist, Alex falan olur yani. Dersin ki işte '8 asist falan yaptı.

9

"LINNES, İLK YARIDA OLSA..."

Linnes, tam takımda hiç sırıtmayacak bir oyuncudur. Linnes'in şansı, ligin ilk yarısında sahada olmayışı. Ligin ilk yarısındaki o dağınıklığın içerisinde Linnes olsaydı, devre arasında giderdi. Mariano gidiyordu neredeyse.

8

"G.SARAY, SÜRPRİZ DEĞİL..."

Galatasaray'ın zirve yarışının içinde olması çok büyük bir sürpriz değil. Ligin ilk yarısındaki oyuna bakınca, olmayabileceğini düşündürttü ama Konya maçı kritikti bence. Oradaki bir çözülme, istenmeyen bir skor işi değiştirebilirdi.

7

"EMRE AKBABA BİR FORVET"

Emre Akbaba'yla Belhanda arasında çok ciddi bir fark var. Belhanda bir orta saha oyuncusu, Emre Akbaba bir forvet. İkisi farklı oyuncular. Emre Akbaba da bir 10 numara değil, bir forvet. Pozisyon itibariyle Talisca benzetmesi doğru olabilir.

6

"BENCE NET PENALTI"

Tartışmalı bir penaltı pozisyonu var. Bence net penaltı. Hakemi anlıyorum. "Niye vermedin?" demiyorum. Ağır çekimde çok rahat penaltı olduğunu yakalıyorsun da, oyun akarken o kadar kolay değil.

5

"3 HAFTADA 4 PUAN"

Sivasspor, ilk 5 haftada 10-12 puan toplaması halinde yarışın içinde kalır demiştim. 3 hafta geçti 4 puan aldı. 10 puanı yakalayabilir...

4

"BUNUN İÇİN YAŞIYOR"

Gaziantep maçında direnç gösteremediler. Sumudica bu işi çok iyi biliyor. Sadece bunun için yaşıyor. Bu tip rakiplere karşı çok iyi iş yapıyor. Fakat Fenerbahçe Galatasaray gibi büyük takımlara gittiğinde olmuyor.

3

"SAVUNMA HATASI"

Sörloth, çok güçlü, çok kararlı, çok ekstra bir forvet oyuncusu. Fakat buna müsade eden de Fenerbahçe savunması. İlk golde Dirar'ın ne adam takibi var, ne çevre kontrolü var.

2

"SÖRLOTH'UN GOLÜ"

Şu golün çalışılmamış olması imkansız. Ersun Yanal, onun analizini kesinlikle yaptırmıştır. Sörloth'un vuruşunda savunma oyuncuları müdahale etmiyor. Orada olmasalar daha iyiydi. En azından ofsayt olurdu.

1

"NE SAVUNMA VAR, NE KALECİ..."

Sosa çok rahat ortalıyor, Campi çok rahat indiriyor, Novak da çok rahat kafayı vuruyor ve gol oluyor. Ne savunma var, ne kaleci var. Hiçbir şey yok.