Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi
12
DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...
Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, beİN Sports'ta yayınlanan beİN Manşet programında gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları...
11
"TRABZON'U DAHA ŞEHVETLİ BEKLİYOR İNSAN"
Ünal Karaman eleştirilecekse, çok kontrollü başladı. Galatasaray'ın kontrollü başlaması beklenen bir şey, Trabzonspor buna rest çekmedi ama ideal 11'inden eksikleri var. Trabzonspor'un isminden, kadrosundan, taraftarından daha ısrarlı ve şehvetli oyun bekliyor insan.
10
"LEMINA EN İYİSİYDİ"
Galatasaray'da Lemina sahanın en iyisiydi, çok fark ettiriyor. Onun sağlam olarak dönmesi, Galatasaray'ın şampiyonluk şansını belirler. 'Devre arasında transfer mi, yoksa Lemina'nın performansı mı?' derseniz Lemina'nın performansı derim.
9
"SERI GİRİNCE KONTROLÜ ALDI"
Lemina çıktıktan sonra Jimmy girince, Ünal Karaman'ın Jose Sosa'yı biraz rahat duruma çıkarması beklenebilirdi. Michael Seri oyuna girdikten sonra Galatasaray oyunu tamamen aldı. Galatasaray sonra topuyla, tüfeğiyle rakip kaleye gitti, hatta olmayan topuyla, tüfeğiyle gitti.
8
"ASIL HAYAL KIRIKLIĞI NWAKAEME"
Ünal Karaman çılgınca bir karar verdi ve Ekuban'ı oyuna soktu. Ancak bunu yaparken, Galatasaray'dan daha fazla risk almış olabilirler. Asıl hayal kırıklığı Anthony Nwakaeme oldu. Bu kadar boşluk bulmuşken, iyi işler yapabilirdi. Anthony Nwakaeme'yi izlerken, bazen Yusuf Şimşek'i görüyorum. Yusuf Şimşek'in şutu yoktu ama Anthony Nwakaeme de var. Anthony Nwakaeme'nin performansı maçı etkiledi, Ünal Karaman'ı hayal kırıklığına uğratmıştır.
7
"MUSLERA, RAKİPLERİ ETKİLİYOR"
Fernando Muslera, rakiplerin şut kalitesini etkiliyor. Muslera'yı görünce vuramıyorsun. Alexander Sörloth da Muslera'ya karşı bunu yaşadı. Alexander Sörloth, bir pozisyonda topunu soluna çekmeye çalıştı ve Marcao araya girdi. Aynı şey Emre Mor'da da var. Bir insan sağ ayağıyla hiç mi bir şey yapamaz?
6
"EMRE'NİN POZİSYONU PENALTI"
Emre Mor'un pozisyonu bence penaltı. Bence VAR müdahale etti, konuştular. VAR'ı anlamıyoruz. Orta hakem gördü ve hamlenin penaltı için yetersiz olduğunu söyledi. Burada VAR'ın yapabileceği bir şey yok.
5
"ALİ PALABIYIK GÖRDÜ AMA..."
Trabzonspor'un golünde de Ali Palabıyık yaşananları gördü ama faule yetecek seviyede olduğunu düşünmedi. Marcao'nun zıplama niyeti olmadığını düşünerek faul çalınmamış olabilir.
4
"BU MAÇ UMUTLANDIRDI"
Club Brugge maçında Fatih Hoca çok umutluydu ama bence öyle değildi. Trabzonspor maçı ise Galatasaray'ın umutlanması adına iyi bir maç oldu. Keyifli maç değildi ama teknik direktörlerin aldığı riskler, iki tarafın da bunu uygulama çabası dikkat çekiciydi.
3
"F.BAHÇE GOLÜ ATMASAYDI..."
Göztepe - Fenerbahçe maçında penaltı ve sonrasındaki gol pozisyonu tamamen skandal. Yardımcı hakem penaltı pozisyonunda ne yapıyor? Altay Bayındır'ın çizgiyi terk ettiğini görmüyor mu? Görüyor ve oyun devam ettiriliyor. İddiam şu; Fenerbahçe golü atmasaydı, bu penaltı tekrarlanmayacaktı.
2
"F.BAHÇE LEHİNE KARAR VEREN HAKEMLER..."
Fenerbahçe'nin bu hakem tepkilerini kuruntu olarak düşünüyordum ama ısrarla devam ediyor. Yani Fenerbahçe lehine karar veren hakemler, bir sonraki hafta maç almıyor ve bu devam ediyor.
1
"MTIROGLOU'NUN ATTIĞINA BENZİYOR"
Galatasaray, Trabzonspor maçında ilk defa karakter koydu. Umut verici bir ikinci yarı vardı. Nagatomo'nun ciğer herhalde tam olmadı. İki defa depar atınca soluklanıyor. Nagatomo'nun attığı gol geçen yıl Mitroglou'nun Akhisarspor'a attığı gole benziyor. Galatasaray'ın kaybetmesi kopmaya neden olabilirdi, çünkü haftaya Alanyaspor maçı da zor.