Sporx Extra Arama Logo

Lille'e 5. Türk; Ali Akman

Bursaspor'un genç yıldızı Ali Akman'a Avrupa kulüplerinin ilgisi devam ediyor. 18 yaşındaki futbolcu için Fransız ekiplerinden Lille resmen devreye girdi.
6
LILLE RESMEN DEVREDE
Bursaspor'daki performansıyla dikkatleri üzerine çeken 18 yaşındaki Ali Akman için Lille resmen devreye girdi.
5
OCAKTA İŞ BİTSİN İSTİYORLAR
Bursaspor ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ali Akman'ı 1 milyon euro bonservis bedeli ile kadrosuna katmak için masaya oturan Lille, Temmuz ayını beklemeden bu transfer sürecine nokta koymak istiyor.
4
5. TÜRK OLABİLİR
Mehmet Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı'yı kadrosunda bulunduran Lille'in Bursaspor ile anlaşma sağlaması durumunda kadrosundaki 5. Türk Ali Akman olacak.
3
SADECE LILLE DEĞİL
Lille'in yanı sıra Salzburg, Monaco, Chelsea ve Manchester City ile de görüşmelerini sürdüren Bursaspor, 17 yaşındaki Ali Akman ile sözleşme uzatma görüşmelerinden ise sonuç alamadı.
2
TÜRKİYE'DE OYNAMAYACAK
Bursaspor Başkan Kamat, "Ali Akman için yurttaşından bir kulüple görüşüyoruz. Ali Türkiye'den bir kulübe transfer olmayacak"
1
ALİ AKMAN AVRUPA'YI İSTİYOR
Ali Akman'ın amcası Ayhan Akman, "Ali Akman'ın ilk planı ve düşüncesi Avrupa'da futbol oynamak. Kendini daha çok geliştirmek istiyor. Ali Akman'ın da kendisine göre bir planlaması, hayalleri, amaçları var. Son olarak hiçbir yere, hiçbir şekilde konuşmadım.