Arama Logo

Levent Tüzemen: "Galatasaray'ın transfer politikası doğru"
7
LEVENT TÜZEMEN YORUMLADI
Levent Tüzemen, A Spor ekranlarında Galatasaray'ın son transferi Gustavo Assunçao ile transfer dönemindeki hamlelerini değerlendirdi. İşte Tüzemen'in sözleri...
6
"HAYALLER VE HAYATLAR"
Hayaller Fernandes'ti, gerçekler Assunçao oldu. Galatasaray'ın bu sezonki anlayışına baktığımızda genç ve yetenekli oyuncuları tercih ettiler. Assunçao da böyle bir oyuncu, henüz kapalı bir kutu ama scout ekibinin transferi. Babası Arda Turan ile Atletico Madrid'de oynamıştı. İyi bir takip yapıldığını düşünüyorum, Brezilya U20 ve U23'te oynamış bir oyuncu. İstikrarlı ve yetenekli olduğu söyleniyor.
5
"OYUNUN HEDEFİNİ GÖSTERİYOR"
Assunçao Galatasaray'da ya yıldız olacak ya da kaybolup gidecek ama bence Galatasaray'ı tercih etmesi oyuncunun hedefi olduğunu gösteriyor. Rakip ile top arasına başarıyla girebilen, rakipten topu iyi çalabilen bir oyuncu. Fatih Terim'in ekibinde iyi işler yapabilir ama Türkiye Ligi zorlu bir lig.
4
"ASSUNÇAO DESTEK OLUR"
Bu rekabetin içinde var olacaktır, Galatasaray Gedson'u alamadığı için üzülmüştür ama Assunçao bir ölçüde destek olur. Orta saha yeterli değildi. Bu rekabet içinde şans ayağına gelmiş. Galatasaray'da yıldızını parlatırsa, geleceğine yön verecektir.
3
"GELECEK BEKLENTİSİ VAR"
Nelsson ve Cicaldau transferleri sonrasında eklenen bir madde var, 25 milyon euroya serbest kalır diye. Bunlar ne kadar gelecek beklentisi olduğunu gösteriyor, yoksa bir oyuncu bunu yaptırmaz. Galatasaray'ın 96-2000 takımı da gençti, Fatih hoca tecrübelilerle bunu harmanlamıştı. Bundan bir UEFA şampiyonluğu, 4 lig şampiyonluğu çıktı, sayısız kupa kazandılar. Galatasaray yeniden yapılanma sürecinde ve 96-2000 ruhunu en iyi bilenlerden biri Burak Elmas, o da ekibin içinde yer alıyordu.
2
"HEDEFİ OLANLAR İÇİN FIRSAT"
Her sene takım değiştirerek bir yere varamıyorsunuz, başarıyı istikrarlı hale çeviremiyorsunuz. Başarı istikrarı için genç ve yetenekli oyuncular gerekiyor. Rumen futbolundan 2 önemli oyuncu, Danimarka'dan Nelsson geldi. Boey geldi. Van Aanholt, Babel, Muslera gibi tecrübeli oyuncular var. Hedefi olan oyuncular için Galatasaray fırsat. Performansı yukarı çekerlerse kalıcı olacaklardır, yoksa yok olup gidebilirler. Fatih Terim geçmişte de birçok gence şansı vermiş ve piyasaya çıkarmıştı, Galatasaray'ın transfer politikasını doğru buluyorum.
1
MUHAMMED VE HALİL
Muhammed Mustafa da kaldı, inşallah şansını iyi kullanır. Halil'in dönüşünü olumlu buluyorum. Cicaldau, Morutan, Kerem ve Halil dörtlüsünün önemli işler yapacağını düşünüyorum. Diagne de tecrübesiyle katkıda bulunacaktır. Hem tecrübeli, hem de genç oyuncular doğru harmanlandığında keyif veren bir Galatasaray izleriz.