Arama Logo

Kemal Aslan'ın G.Saray-F.Bahçe yorumları
15
KEMAL ASLAN'DAN YORUMLAR
Kemal Aslan, Fenerbahçe'nin Galatasaray'a 3-0 mağlup olduğu lig maçının ardından TRT Spor'da yorumlarda bulundu.
KEMAL ASLAN'DAN YORUMLAR
14
"FARK İKİ DERBİDE DE GÖRÜLDÜ"
"Şampiyonluğunu taçlandıran bir Galatasaray izledik. Şampiyonluğu için de tebrik ediyorum Galatasaray'ı. Sezon içinde daha az şans bulan oyuncularla oyuna başladılar dedik ama az oynayan o oyuncular fark yarattı. Barış Alper ve Zaniolo. İki takım arasındaki farkı iki derbide de görebiliyorsunuz"
\
13
"FUTBOL AKLI İFLAS ETTİ"
"Fenerbahçe futbol aklı iflas etmiştir. Zajc - Arda inadı, üçlü oynama inadı, çift forvet ısrarı... Bunları göremeyen ve reaksiyon veremeyen bir yönetim var ortada. Ben futbol şubesine yönetim noktasında bakarım ben hikayeye"
\
12
"O GÜN HOCAYI GÖNDERMELİYDİNİZ"
"Beşiktaş maçından sonra Ali Bey'in radikal karar alması gerekiyor demiştim. O gün hocayı göndermedin, kongre kararı almadın, bugün hoca duramaz burada bu saatten sonra. Belki de kongre kararı alacak şimdi Fenerbahçe. Alamadığınız kararlar her geçen gün size ağır fatura olarak geri dönüyor"
\
11
"FENERBAHÇE'NİN GELECEĞİNİ KAYBEDİYORSUNUZ"
"İlk Galatasaray maçından sonra just a game diyen, kendi seyircisi önünde şampiyonluktan sonra derbiye çıkan rakibinize karşı aynı hocayla maça çıkıyorsunuz. Fenerbahçe'nin belki de geleceğini kaybediyorsunuz bu şekilde."
\
10
"KUPA FİNALİNE NASIL HAZIRLANACAKSINIZ?"
"5 yıldır Fenerbahçe'de forma giyen hiçbir oyuncunun kupayla bir resmi bile yok. Derbiler camiaların moralini yüksekte tutar. Fenerbahçe bugün kazansaydı rakibinizi deplasmanda yenerek kötü giden sezonda taraftara moral vermiş olurdunuz. Kupa maçı var, ona da daha doğru hazırlanırdınız."
\
9
"F.BAHÇE 10, RAKİPLERİ 4-5 HOCA DEĞİŞTİRDİ"
"Fenerbahçe formasının büyüklüğünü bilmeyen, hissetmeyen, reaksiyon gösterememe problemiyle karşı karşıya. Ali bey döneminde 10-11 hoca değişti diye biliyorum. Beşiktaş 4-5'tir. Galatasaray'da 4-5'tir. Fenerbahçe 10. Galatasaray 2, Başakşehir, Trabzon şampiyon oldu sen olamadın"
\
8
"JESUS'UN TÜRK OYUNCULARLA ARASI AÇIK"
"Yabancı hocaların handikapları var. Bu handikapları sonuna kadar yaşadı Fenerbahçe. Antalya kampı sonrası Jesus'un Türk oyuncularla arasının açıldığını düşünüyorum. Ben bunu görüyorum. Bunu Fenerbahçe futbol yönetimi görecek. Arda'nın Mert Hakan'ın İrfan Can'ın tavırları belli"
\
7
"LİDER YOK DİYE ARDA LİDERLİK YAPMAYA BAŞLADI"
"Fenerbahçe Jesus'a neden bu kadar sarıldı sezon başında biliyor musunuz? Lider oyuncusu yok, Arda liderlik yapmaya başladı. Bütün herkesin Arda'yı koruyup kollaması gerekirken Arda araya girdi. Tribünlerle hocanın arasına Arda girdi. Yönetim hoca arası problem. Hoca oyuncu arası problem. Tribün hoca arası problem. Buraları kim çözecek?"
\
6
"KAZANIP KUPAYI DA ALSA FARKLI MI OLACAKTI"
"Bir haftadır o gitsin bu gelsin konuşuluyor. Siz böyle derbiye, Türkiye Kupası finaline hazırlanamazsınız. İki gündür ısrarla söylüyorum, kulüplerin kültürleri, davranış modelleri olur. Uli Hoeness'in açıklamalarını heryerde söyleyeceğim. Dortmund kazansaydı da biz Kahn'la Salihamidzic'i göndereceğiz diyor. Fenerbahçe Galatasaray'ı yenip kupayı alsa ona göre mi reaksiyon gösterecek yönetim?"
\
5
"BU KISIR DÖNGÜDEN KURTULAMAYACAKLAR"
"Bilgi, birikim ve deneyimle süreç yönetimini denetleyen bir mekanizmaya dönüşmezse Fenerbahçe, bu kısır döngünün içinden çıkamayacak ve kurtulamayacaklar"
\
4
"BÖYLE PLANLAMA OLMAZ"
"Zaniolo derbinin kahramanı, devre arasında geldi. 2-3 maçta oyuna girip problem çözdü Zaniolo, belki de tartışıldı. Ne kadar iyi takım, buna rağmen geliyor diye. Fenerbahçe'nin stoper, sol bek ve kaleci bölgesinde sorunları vardı. Devre arasında ne oldu? Kaptanın sözleşme uzatıp 1 hafta sonra ameliyat oluyor. İrfan Can'a birşey olsa üçüncü kalecin çok genç. Samet'i aldınız, yanlış anlamayın ama Fenerbahçe seviyesi başka bir şey. Oosterwolde geliyor, Jesus futbol aklına diyor ki, bizim beklerimiz kısa ve atletik oyuncular, o yüzden böyle oyuncular bulun. 2-3 kişi buluyorlar. Birisi de Oosterwolde, tamam bunu alın diyor. Böyle transfer mi olur?"
\
3
"CRESPO VE KING KUPA FİNALİNDE YOKMUŞ!"
"Kupa maçından 15-20 gün sonra toplanılacak. Oyuncu grupları belli değil. Bir sürü oyuncu geri dönecek. Kim gidecek kim kalacak belli değil. Joshua King ve Crespo kupa finalinde olmayacak. Düğünleri olduğu için yoklarmış. Neresinden tutarsan elinde kalıyor"
\
2
"BİLGİ BİRİKİM OLMADAN DÜZELMEZ"
"Kaybedilen maçlardan sonra tribünlere götürüyorsun futbolcularını. Bugün de basın toplantısına bile çıkmıyorsun. Bu nasıl olacak? Bir lider bulduk, sarılalım buna diye düşündü taraftar. Dünya Kupası sonrası, Galatasaray maçı sonrası açıklamalar, Sevilla maçı öncesi yok Brezilya'ya gideceğim, yok Suudi Arabistan'a gideceğim... Sonuç olarak iyi yönetemeyen bir futbol aklı var. Bilgi birikim olmadan bu işler düzelmeyecek"
\
1
"SAMANDIRA'YI DOĞRU YÖNETEMEZSENİZ..."

"Samandıra'yı doğru yönetemezseniz, zamanında dokunulması gereken konulara dokunmazsanız bunlar kaçınılmaz oluyor"

\