Sporx Extra Arama Logo

Jan Vesely sonrası Fenerbahçe'nin opsiyonları
8

VESELY SONRASI F.BAHÇE İÇİN OPSİYONLAR

Fenerbahçe Beko, Jan Vesely'nin sakatlık haberi ve dönüş süresinin uzun olması, ayrıca geri dönse bile aynı performansı verme konusunda sıkıntı yaşayacak olmasıyla birlikte yeni arayışlara başladı.

7

FENERBAHÇE, KİMLERİ ALABİLİR?

Kadrosunda pota koruyacak ve ikili oyunları savunacak, kısaların karşısında kalmakta zorlanmayacak oyuncu arayan Fenerbahçe'nin bütçesi az, hamle şansı sezon ortası olduğu için zorlayıcı. Bu şartlar altında Fenerbahçe'nin peşine düşebileceği pivotlara bakıyoruz.
6

KENNETH FARIED

NBA'de bile bir ribaunt makinesi olan Kenneth Faried, Ekpe Udoh etkisi yaratabilir. Geçen sezon Houston Rockets formasıyla 13 maça ilk 5'te başlayan Faried, 16.2 sayı, 10.5 ribaunt ve 1.1 blok ortalamalarıyla noktaladı. Hem pota altına istenen sertliği getirir, hem kısaların karşısında çok rahatlıkla kalabilir. Oyuncu, Çin takımı Zheijang ile kontratını fesh etti ve boşa çıktı.

5

VINCENT POIRIER

Boston Celtics'e büyük umutlarla gitse de Fransız pivot pek fazla şans bulamadı ve en son G-League takımına gönderildi. Geçen sezon EuroLeague ribaunt kralı olan ve en iyi ikinci beşe seçilen Poirier, geride kalan NBA sezonunda 7 maçta oynayıp 1.3 sayı, 1.1 ribaunt ve 0.3 blok ortalamaları yakaladı. 26 yaşındaki Fransız, son maçta sadece 10 dakika süre alabildi.

4

CHRIS BOUCHER

Toronto Raptors'ta 3. pivot durumunda olan Chris Boucher, geçen sezon da G-League'in MVP'si, En İyi Savunmacısı seçildi. Sertliği, hızı Fenerbahçe için ideal seçenekler olabilir. Maurizio Gherardini'nin eski takımı olan Raptors ile kurulacak diyalog ve Boucher'in zaten minimum kontratla oynuyor olmasından ötürü bu transfer gerçekçi bir zemine oturabilir.

3

MARCIN GORTAT

35 yaşındaki Polonyalı pivot, 2007'den beri NBA'de. Şubattan bu yana kontrat bulamayan 'Leh Çekici', daha önce 1 sezon Köln formasıyla EuroLeague tecrübesi de yaşadı. Savunma konusunda sıkıntılar yaşatabilir ancak sertliği, pota altı bitiriciliği kadrodaki Vladimir Stimac'tan çok daha ötede olacaktır.

2

TYLER ZELLER

29 yaşındaki pivot, Cavaliers, Celtics, Nets, Bucks, hawks ve Grizzlies takımlarında oynadıktan sonra boşta kaldı. 2012 draftında 17. sıradan seçilen Zeller, mücadeleci, bitirici ama NBA onun için her zaman 1 tık fazlaydı. Denver Nuggets ile iki yönlü bir kontrat imzaladı ancak tutunamadı. Vesely'nin boşluğunu doldurmaz ancak kanamayı azaltabilir.

1

AMIR JOHNSON

32 yaşındaki pivot, kariyerinde 870 NBA maçına çıktı. Pistons, Raptors, Celtics ve 76ers formaları giydi. Sertliği, karakteri, vazgeçmemesi ile öne çıktı. 14 sezonda sadece 4 takım forması giymesi de dikkat çekici. Potadan uzakta da şutu var. Pota altına gerekli sertliği getirecek ve orada rakiplerine rahat vermeyecek bir oyuncu. Ancak, EuroLeague'de dahi ikili oyun savunmasında soru işaretleri oluşturacaktır.