Arama Logo

Gürcan Bilgiç'ten Fenerbahçe yorumu: "İyi, daha iyi olacaklar"
11
GÜRCAN BİLGİÇ YAZDI

Spor yazarlarından Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin, Eintracht Frankfurt'la deplasmanda 1-1 berabere kaldığı maçı değerlendirdi. Bilgiç'in yazısının tamamını Fotomaç gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

10
'KAZANACAĞIM' DİYEN BİR FENERBAHÇE

Kafa tutan, "kazanacağım" diyen, rakibi geriye iten ve tüm enerjisini sahaya koyan bir Fenerbahçe takımı izliyorduk.

9
BİRBİRİYLE KENETLENMİŞ, GÜÇLENMİŞ...

Dakika 90 olduğunda Eintracht sadece beş şut çekebilmişti. Eski hastalıktan, korner atarken kapılan toptan gelen ataktan yediler beraberlik golünü de. Yine de birbirleriyle kenetlenmiş, güçlenmiş bir takımı görüyorduk sahada.

8
YARDIMLAŞIYORLAR, BİRBİRLERİNE DESTEK OLUYORLAR

Yardımlaşıyorlar, birbirlerine destek oluyor, birlikte sevinip – üzülüyorlar ve üretiyorlar. Eğer bir başarı gelecekse, bu takım karakteri sayesinde olacak.

7
ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİ VAR

Rossi atamadığı golle ve yenilen goldeki etkisizliği ile eleştirilebilir. Genç bir oyuncu ve daha öğrenecek çok şeyi var. O'nun abileri neler – neler yaptılar.

6
HAMLELER TAKTİKSEL DEĞİLDİ

Herkesin aklında Pelkas'ın sahaya atılması vardı. 75 dakika beklendi bunun için. Pereira dört oyuncu hamlesi yaptı. Ama bunların hiç biri taktiksel değildi. "Yorulduğunu" düşündüklerini çıkardı, düzenle – sistemle veya görevlerle hiç oynamadı.

5
GECENİN İRONİSİ

90. dakikada Pelkas'ın aldığı penaltıda pasın Rossi'den gelmesi de gecenin ironisi olarak kalacak.

4
PELKAS'IN TRAVMASI OLDU

Pelkas'ın kaçırdığı, Berisha'nın tamamladığı ama VAR'a takılan golümüz de vardı. Son saniyelerin hayal kırıklığı, Pelkas'ın travması oldu.

3
TEK TEK TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER

Eintracht'ın düştüğü ofsayt sayısı, Fenerbahçe'nin defans "beşlisinin" uyumu ile de ilgili. İyi çalışmalar, hattı bozmadan rakiplerini tek tek tuzağa düşürdüler. Ama ön tarafa kendi düzenini kuruyor.

2
KULAKLAR ÇEKİLMELİ

10'dan fazla şuta, Mesut gibi bir "yönetmene" rağmen, hala orada boşa kaçana top kullanılmıyorsa, kulaklar çekilmeli.

1
İYİ, DAHA İYİ OLACAKLAR

Yeni ve genç bir takımın, kendisini Avrupa tartısında görmesi, elindeki galibiyeti kaçırması, rakibini kilitlemesi ve çekinmeden – korkmadan öne koşması gecenin güzelliği… İyi, daha iyi olacaklar.