Sporx Extra Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Şampiyonluk artık hayal"
11
GÜRCAN BİLGİÇ YORUMLADI
Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin deplasmanda Yeni Malatyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi A Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Bilgiç'in sözleri...
10
"ARTIK ŞAMPİYONLUK HAYAL"
Kalan 8 maçta artık şampiyonluk hayal. Kalan 9 maçta Beşiktaş 8 puan kaybedecek, Fenerbahçe de hepsini kazanacak. Beşiktaş kalan 9 maçta 8 puan kaybeder mi? Diyelim ki kaybeder, Fenerbahçe 8'de 8 yapar mı? Beşiktaş kaybedecek ama Fenerbahçe de, Galatasaray da kaybedecek. Tulum gitmeleri çok mümkün değil.
9
"DENİZLİ MAÇI DA AYNIYDI"
Lig sonuncusuyla oynadılar, Denizlispor. Malatyaspor maçından daha mı iyiydi? Kazandığı için böyleydi. İki top direkten dönmüş, 3-4 tane kaleci kurtarışı var, uzatmalarda çok net de bir penaltı var. Gene kazanabilirdi Fenerbahçe, 2-1 de, 3-1 de olabilirdi, mağlup da olabilirdi.
8
"BÖYLE GOL YENİR Mİ?"
Bu saatten sonra iyi oynadı, kötü oynadı, bunu tartışmaya gerek yok. 3 puan alındı mı, almadı mı, bunu konuşacaksın. Yediğin gole bak! Bu yediğin golün analizi yapılabilir mi? Hangi teknik adam yapabilir?
7
"AYNI GOLLERİ YEDİ"
Fenerbahçe Göztepe'den de, Malatya'dan da aynı golü yedi. Göztepe golü sonrasında çalışılmamış mıdır, böyle yapmayacağız denmemiş midir? Bunlar oyunculara söylenmiştir. Erol hoca da, Emre hoca da bunu söylemiştir. Adam tek başına 70 metre top sürüyor, sağda solda adam da yerleştirmişsin, en hızlı adamın Osayi de orada, adama bakmıyor. Tıpkı Caner'in Halil'e bakmadığın gibi.
6
"TARAFTARI TROLLEDİLER"
Gustavo için Fenerbahçe taraftarını trollediler, o yüzden ön planda. 38-39 yaşındaki Atiba'nın 3 asisti var, Gustavo 29 maçtır 0 asist diye sosyal medyaya verdiler.
5
"ELEŞTİRİ İRFAN'A GELEBİLİR"
Bu saatten sonra oyunu çok güzelleştiremezsin, performans peşine düşmen lazım. Emre Belözoğlu, İrfan Can kararında en önemli oyuncusu Pelkas'ı feda etti. Bu maçı sana emanet ediyorum dedi. Hoca olarak sorumluluğu verdi, İrfan da toptan kaçmadı, sorumluluk aldı. İrfan Can'san, gövdeli bir transfersen beklenti de fazla. İlk sert eleştirinin İrfan Can'a gelmesi kadar normal bir şey yok.
4
"RAKİP KALEYİ TEHDİT EDİYOR"
Fenerbahçe'nin hem Erol hoca zamanında, hem Emre Belözoğlu ile oynadığı iki 90'da pozisyona girme, rakip kaleyi tehdit etme konusunda birkaç maç hariç sorun yok. Kalite derken, oyun zekasını da orada değerlendirmek lazım. Fenerbahçe'nin isabetli şut sayısı 11'de 1. 11 isabetli şutunun 1'i gol oluyor.
3
"ASLINDA ŞUTU ÇEKİYORSUN"

Ön tarafta, bütün plansızlık içinde, rakibin direnci içinde, öyle ya da böyle kaleyi bulan şutu çekiyorsun. Ertaç'ın kurtardığı pozisyonlar var, direkler var.

2
"ÖNDE KALİTE YOK"
Fenerbahçe'de ofansif bölgede kaliteli oyuncu yok, olsa maçlar böyle mi biter? Bitiricilik yok. Valencia çok istiyor, çok geliyor ama son vuruş kalitesi çok iyi diyemeyiz. Bugün 2 top getirdi, ikisini de pas olarak çok kötü kullandı.
1
"DEVRE ARASI TRANSFERİ"
Beşiktaş'ın çok ciddi santrfor performansı var. Fenerbahçe'de devre arası transferinde bir sıkıntı oldu bence.