Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Jesus travma geçiriyor"
5
YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ

Sabah Spor yazarları, Jorge Jesus'un "Maçlar sahada değil, masada kazanılıyor." sözlerini mercek altına aldı. İşte yazarların sözleri...

4
JESUS'UN SÖZLERİ 2. LUCESCU VAKASI!

SORU: Jesus, "Türkiye liginde maçlar sahada kazanılmıyor" dedi. Galatasaray, TFF'yi göreve davet etti. Diğer kulüpler sessiz. Bu sözler ceza gerektirir mi? Yoksa saygı duymak mı gerekir?

LEVENT TÜZEMEN: "Jesus'un açıklamaları ikinci Lucescu vakasıdır. Rumen hoca, Beşiktaş'ta görev yaparken ve şampiyonluğu F.Bahçe'ye kaptırdıkları sezon sonrası Türkiye ligini, 'Çavuşesku dönemindeki Romanya'ya' benzetmişti. "Bu ligin sportif gerçekliği yok. Maçlar masabaşında kazanılıyor" söyleminin hesabını TFF, Jesus'a sormalı. Eğer Jesus'un dediği gibi bu lig kirliyse, bunu Türk toplumunun öğrenme hakkı vardır. FIFA ve UEFA, Jesus'un sözlerini ihbar kabul edip TFF'ye soruşturma açmalıdır.

3
"HEPSİ CEZALANDIRILMALI"

AHMET ÇAKAR: Hepsi cezayı gerektirir. 5 ay önce Galatasaraylı Erden Timur, "Ligi bitirtmeyiz" dedi. Jesus, "Maçlar sahada kazanılmıyor'" dedi. Diğer kulüpler de biraz potaya girsin, onlar da farklı şeyler söylemeyecekler. Hepsi cezalandırılmalı ama konunun bir de diğer boyutu var. Yayıncı kuruluş, hakem kararlarında toplumu ikna etmeli. Mesela F.Bahçeli Rossi'nin sayılmayan golünde bana ofsaytı net bir şekilde göstermeliler.

2
"TRAVMA GEÇİRİYOR!"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Jesus, ikinci kez kırmızı kart gördü. İkisinde de takımının hakkını savunurken, hakemlerin tepkisi ile karşılaştı. 35 yıldır teknik direktör ve bu sürede yaşamadığı kararlarla karşılaşıyor. Yani; adam travma geçiriyor. "Sistem"in yıllardır Fenerbahçe'ye neler yaptığını 20 hafta geçtikten sonra kavrayabildi. Bence Disiplin Kurulu bir savunma istesin, Jorge Jesus da vereceği ifade ile Türk futbol tarihine damga vursun. Aynaya baktırsın herkesi…"

1
"ORTAMIN GENEL DURUMU"

ALİ GÜLTİKEN: Ligimizde bu kadar alışılagelmiş bir söylemin, ceza alıp almama noktasında tartışılmasını yalnızca ülkemizin içinde bulunduğu futbol ortamının genel durumu olarak değerlendiriyorum.