Arama Logo

Gaziantep FK ve Hatayspor'un durumu için kim ne dedi?
17
KİM, NE DEDİ?
Türkiye Futbol Federasyonu, deprem felaketinin ardından ligden çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor'un kalan maçlarda hükmen mağlup edilmesine karar verdi. Bu karara başta Beşiktaş olmak üzere bazı kulüplerden tepki geldi Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, 29 Mart  Çarşamba günü gerçekleşen toplantının ardından 4 kulübün TFF ile aynı görüşte olduğunu, 7 kulübün maçların iptal edilmesi yönünde görüş bildirdiğini açıkladı. İşte Süper Lig ekiplerinin Gaziantep FK ve Hatayspor'un durumu ile ilgili görüşleri...
KİM, NE DEDİ?
16
GİRESUNSPOR: "KARAR DEVAM ETMELİ"

Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak: "Kulüpler Birliği toplantısında TFF'nin şubat ayında aldığı kararı devam ettirmesi yönünde görüşümüzü bildirdik. Zaten oynanmış maçlar var. Bu konunun tartışılmasını doğru bulmuyorum. Lig, yarış devam ederken kuralları değiştirme şansımız olmaması lazım. Biz Hatayspor ve Gaziantep'ten 4 puan aldık. Burada görülen sarı kartlar, kırmızı kartlar, futbolculara ödenen maç başı ücretler var, primler var. Bunları tekrar geriye dönük olarak takip edilmesi, ayrıştırılması olası değil. Diğer taraftan küme düşmesi kesinleşen bir takım ligden çekilirse ne olacak? Onun için ne yapacaklar? Bir sonuca varılacak gibi değil. TFF'nin aldığı kararı uygun buluyoruz. Kararımız o yönde."

GİRESUNSPOR: \
15
ÜMRANİYESPOR: "KARAR DEVAM ETMELİ"
Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar: "Ümraniyespor Kulübü olarak TFF'nin aldığı mevcut karara uyuyor ve saygı duyuyoruz."
ÜMRANİYESPOR: \
14
KAYSERİSPOR: "KARAR DEVAM ETMELİ"

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: "Konu aslında tartışmaya açık bile değil. Sahada kazanılan maçların puanların silinmesi, akılla izah edilemez. Bunun toplantısının yapılması bile mantık dışı. Gündeme getirilmesi bile akılla izah edilebilir bir şey değil. Ben gideceğim deplasmanda 2 takımı da yeneceğim, döneceğim geleceğim içeride oynayacağım maçlarla ilgili TFF, daha önceki kurallar çerçevesinde bir tasarrufta bulundu. İyi. Puanlar silinsin? Yok öyle bir şey olmaz. Bunu tartışmak bile doğru bir şey değil!"

KAYSERİSPOR: \
13
KAYSERİSPOR: "KARAR DEVAM ETMELİ"

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: "Ben Kulüpler Birliği toplantısına katılmadım, benim basın sözcüm katıldı. Aynı görüşü belirttik. Biz bu konunun gündeme alınmasını anlamsız buluyoruz. Ne demek! Bir takımın şeyi var diye Kayserispor'un hakkını yedirmem. Cüret bile edemez buna ya! TFF doğru neyse başta o kararı verdi. Sonunda da o kararı uygular. Bu konu tartışmaya açık değil. Ya deplasmanda aldığım 6 puanı mı silecekler ya! Bunun konuşulacak bir tarafı falan yok. Herhalde iş bulamadık, Kulüpler Birliği bir toplansın dedik, orada bir şeyler tartışalım dedik de böyle bir gündem oluşturduk. Bunun başka anlaşılabilir bir tarafı yok. TFF bile bu konunun Kulüpler Birliği'nde kendini federasyon gibi görüp tartışılmasından rahatsızdır belki de, bilmiyorum. Kulüpler Birliği böyle bir karar aldı mesela, ne olacak, TFF puanlarımı mı silecek?"

KAYSERİSPOR: \
12
BEŞİKTAŞ: "MAÇLAR İPTAL EDİLMELİ"
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: "İşinize geldiğinde Avrupa'nın kurallarını tanıyorsunuz, işinize gelmediğinde tanımıyorsunuz. Kendimiz için bir şey istemiyoruz, sadece adalet istiyoruz."
BEŞİKTAŞ: \
11
FENERBAHÇE

FENERBAHÇE: "TFF'NİN KARARI DEVAM ETSİN"

FENERBAHÇE
10
GALATASARAY
GALATASARAY: "TFF'NİN KARARI DEVAM ETSİN"
GALATASARAY
9
KASIMPAŞA

KASIMPAŞA: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"

KASIMPAŞA
8
TRABZONSPOR
TRABZONSPOR: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"
TRABZONSPOR
7
ANTALYASPOR
ANTALYASPOR: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"
ANTALYASPOR
6
MKE ANKARAGÜCÜ
MKE ANKARAGÜCÜ: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"
MKE ANKARAGÜCÜ
5
İSTANBULSPOR

İSTANBULSPOR: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"

İSTANBULSPOR
4
FATİH TEKKE: "HIZLICA KARAR ALMALILAR"
İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke: "Çok konuşuldu; silme, sıfırlama vs. Hocalarla bunu konuştuk. Her iki durumda da bir avantajımız varmış gibi oluyor. Karar alanlar hak hukuka göre en doğru kararı almalılar. Bu zor bir şey değil. Hızlıca karar almalılar. Örnekleri de varmış dünyada. Bunların kararlarını Anadolu kulüplerinden ziyade 4-5 büyük, hatta 2-3 kulüp veriyor. Sadece bu konu değil, futboldaki tüm kararlarda hakkaniyetli olmalıyız. Bence çok önemli bir konu değil. Gündem olacak bir şey değil. Hakkaniyet kavramı ise Türk futbolu için konuşulacak bir konu."
FATİH TEKKE: \
3
ADANA DEMİRSPOR
ADANA DEMİRSPOR: "MAÇLAR İPTAL EDİLSİN"
ADANA DEMİRSPOR
2
KONYASPOR: "KARAR DEVAM ETSİN"
Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: "Konyaspor olarak ligden çekilen takımlardan 1 galibiyet, 1 mağlubiyet aldık. Bizim için alınacak karar çok etkili olmayacak ama hakkaniyetli bir karar alınması gerekiyor. Oynanmış maçların iptal edilmesi yönünde bir karar alınırsa o zaman bizim Gaziantep'e karşı oynadığımız kupa maçını da yeniden değerlendirmek gerekir. Bana göre oynanmış maçlar oynanmıştır. 90 dakika ter akıtılmış ve sahada sonuç alınmış. Şahsi fikrim, mevcut kararın devam etmesi."
KONYASPOR: \
1
SİVASSPOR: "ÇEKİMSER"
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz: "TFF'nin verdiği her karara saygı duyuyoruz."
SİVASSPOR: \