Arama Logo

Galatasaray, Kopenhag maçını nasıl kazanır?
6
GALATASARAY NASIL KAZANIR?

Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Galatasaray'ın, bugün oynayacağı Kopenhag maçından galip ayrılması için gereken 5 maddeyi sizler için derledik.

GALATASARAY NASIL KAZANIR?
5
YARATICI AYAKLAR

İstanbul deplasmanında 1 puana razı bir oyun planıyla alan kapatarak oynaması beklenen Kopenhag'ın kilidini açmak için Galatasaray'ın kadrosundaki yaratıcı oyunculardan en iyi şekilde yararlanması ve bu oyunculara konfor sağlaması gerekiyor.

YARATICI AYAKLAR
4
DAR ALAN OYUNU

Hakim Ziyech, Mauro Icardi, Kerem Aktürkoğlu, Dries Mertens gibi hücum silahlarının enerjilerini ofansif olarak harcamaları için Galatasaray'ın oyunu dar alanda oynaması büyük önem gösteriyor. Bunun yanı sıra Angelino ve Sacha Boey'in de yapacağı bindirmelerin geri arkada büyük boşluklara sebep olmaması için stoperlerin ve orta saha oyuncularının ön alanda iyi alan kapatarak güvenliği sağlaması gerekiyor.

DAR ALAN OYUNU
3
TRİBÜN DESTEĞİ

Her ne kadar oyunu kilitleme konusunda Kopenhag'ın hatırı sayılır bir alışkanlığı olsa da 55 bin seyircisi ile Galatasaray'ın yaratacağı baskı, rakip oyuncuların konsantrasyonunun bozulmasını sağlayacak ana faktörlerden biri olacak. Galatasaray tribünlerinin gününde olması galibiyet için olmazsa olmaz şartlardan birisi.

TRİBÜN DESTEĞİ
2
YEDEK KULÜBESİ

Sezon öncesi oldukça geniş ve yüksek profilli oyunculardan oluşan bir kadro oluşturan Galatasaray'da ilk 11'de kim başlarsa başlasın, yedek kulübesinde maçın kaderini değiştirecek oyuncular olacak. Maçın sıkışması durumunda teknik heyetin doğru değişiklikleri doğru zamanda yapması yine galibiyet için önemli noktalardan biri.

YEDEK KULÜBESİ
1
HAKEM PERFORMANSI

Maç öncesi hem iç saha hem de kadro kalitesi avantajıyla Galatasaray favori olarak görülse de Bulgar hakem Georgi Kabakov'un adil bir yönetim sergilemesi ve denge değiştirecek hatalı kararlar vermemesi galibiyet için fazlasıyla önemli. Bulgar hakemin daha önce yönettiği ve Türkiye'yi ilgilendiren maçlarda hiçbir Türk temsilcisinin galip gelememesi dikkat çekilmesi gereken bir nokta.

HAKEM PERFORMANSI