Sporx Extra Arama Logo

Futbol tarihinin en kelepir 20 transferi
20

KAKA

Kaka'yı 8.5 milyon euroya alan Milan takımının parlayan oyuncusunu 69 milyon euro gibi rekor bir transfer bedeliyle Real Madrid'e transfer etti.

19

FALCAO

Porto Falcao'yu 5.3 milyon euroya satın aldı. Daha sonra Kolombiyalı golcü 40 milyon euroya Atletico Madrid'e transfer oldu ve bu transfer önemli bir kariyerin adeta başlangıç noktası oldu.

18

DİEGO COSTA

Braga'dan Atletico Madrid'e sadece 1.5 milyon euroya transfer olan Diego Costa. Simeone'den formayı kapmasının ardından parlayarak Chelsea'ye 38 milyon euroya transfer oldu.

17

PİRLO

Ac Milan'da 10 yıl oynadıktan sonra Juventus'a bedelsiz olarak transfer olan Pirlo daha sonralarında Juventus'ta şampiyonluklar yaşayarak Milanı adeta pişman etti.

16

ARTURO VİDAL

Leverkusen'den Juventus'a 12.5 milyon euroya transfer olan Vidal. Juventus'lu taraftarların biricik sevgilisi olmasının ardından 37 milyon euroya Bayern Munich'e transfer oldu.

15

İVAN RAKİTİC

Sevilla'dan Schalke'ye 2.5 milyon euroya transfer olan Rakitic Schalke'de beklentilerin üzerinde bir performans sergiledikten sonra Barcelona'ya 18 milyon euroya transfer oldu.

14

DİEGO GODİN

Nacional'den Villarreal'e 800 bin euroya transfer olan Uruguay'lı defans oyuncusu 3 yıl sonra Atletico Madrid'e 8 milyon euroya transfer oldu.

13

SAMUEL ETO'O

Real Madrid'den Mallorca'ya 4.5 milyon euroya transfer olan Eto'o daha sonra Real Madrid'e büyük bir pişmanlık yaşattı ve Barcelona'ya 27 milyon euroya transfer oldu.
12

DİEGO FORLAN

Forlan'ı United'dan sadece 3.2 milyon euroya alan Villarreal'de Forlan adeta tarih yazdı. Daha sonra Uruguay'lı 21 milyon euroya Atletico Madrid'e satıldı.

11

FREDERIC KANOUTE

Tottenham'dan Sevilla'ya 7.5 milyon euroya transfer olan Kanouté  8 yıl kadar Sevilla'nın en iyi oyuncularından biri oldu ve Sevilla kulübnün tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

10

DAVİD VİLLA

Real Zaragoza'dan Valencia'ya 12 milyon euroya transfer olan David Villa burada parladıktan sonra Valencia'dan Barcelona'ya 45 milyon euro gibi astronomik bir rakama transfer oldu.

9

CANTONA

Manchester United Eric Cantona'yı Leeds United'dan sadece 1.8 milyon euroya gibi bir rakama aldı ve Cantona 4 yıl boyunca ilk 11'in vazgeçilmezi oldu.

8

THİERRY HENRY

Monaco'dan Juventus'a 12.5 milyon euroya transfer olan Henry. Arsen Wenger'in büyük emekleri sonucu Juventus'tan Arsenal'e 16 milyon euroya transfer oldu ve efsanesi olduğu kulübünde 8 yıl oynadı iz bıraktı.

7

CLAUDE MAKELELE

Marsilya'dan Celta Vigo'ya bedelsiz giden oyuncu sadece 2 yıl sonra 2000 yılında 14 milyon euroya Real Madrid'e transfer oldu. Daha sonra Chelsea'dede uzun yıllar forma giyen Kongolu Marsilya için büyük bir pişmanlık oldu.

6

DANİ ALVES

EC Bahia'dan Sevilla'ya 550 bin euroya transfer olan Dani Alves buradan Barcelona'ya 35 milyon euroya transfer oldu. Brazilya'lı hala tarihin en iyi sağ beki olarak anılıyor. O hem Sevilla hem de Barcelona efsanesi.

5

MARCOS SENNA

600 bin euroya Villarreal'e transfer olan Senna 11 yıl boyunca ilk 11'deki yerini korudu ve kulübün efsanesi oldu.
4

BEBETO

Vasco da Gama'dan Deportivo'ya 700 bin euroya transfer olan efsane golcü bir kaç yıl sonra Flamengo'ya 2.5 milyon euroya transfer oldu.

3

ROBERTO AYALA

Ferro'dan River Plate'e bedelsiz olarak katılan oyuncu daha sonra 3.2 milyon euroya Napoli'ye transfer oldu ve İtalya'da unutulmaz bir isim oldu.