Arama Logo

Fırat Aydınus'tan Adana Demir - Fenerbahçe pozisyonları
14
FIRAT AYDINUS'UN DEĞERLENDİRMELERİ
Fırat Aydınus, TV 8,5 ekranlarında Adana Demirspor - Fenerbahçe maçını yorumları ve tartışmalı pozisyonları değerlendirdi.
13
"HAKEMLİK ADINA ÜZÜCÜ MAÇ"
"Bu maçın bu kadar gelgitli, hareketli, ortalama 45 şutun atıldığı, ilk 6 dakikada halısahada oynasan bu kadar karşılıklı pozisyon olmazdı. Zevkli mücadele dolu ama hakemlik adına baktığımızda maçın skoru anlamında, bu güzel gidişatı anlamında ikinci plana atılan verilen ve verilmeyen kararlar var. Hakemlik adına üzücüydü"
12
"ALİ PALABIYIK DEĞİL, TÜM EKİP SORUMLU"
"Maçın skor ve sonucunu etkileyecek pozisyonlarla birlikte maç içerisinde faullü hareketlerle birlikte disiplin cezaları konusunda terazi şaştı. Bu sadece Ali Palabıyık üzerinden değerlendirilecek bir konu değil. Bu ekip işi olarak varsa ortada hakemlik adına bir şey herkes adına vardır. Orta hakemi, yardımcısı, VAR'ı AVAR'ı bu bir ekip işi. Bu bakımdan baya sorgulanacak bir maç"
11
"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA FİKİR ÇIKABİLİR"
"Önümüzde hafta oynanacak Galatasaray - Trabzonspor maçının sonucuna göre şampiyonluk yarışıyla ilgili fikir çıkabilir. Fenerbahçe Konya'yla oynuyor. Konya 3 maçtır kaybediyor."
10
"3'E DE ÇIKABİLİR, 6'YA DA İNEBİLİR"
"6 puan evet çok önemli ama haftaya 3'e inmesi veya 9'a çıkması şampiyonluk şansını bize daha net gösterir. O açıdan yarışla ilgili fikir almak için haftaya oynanacak maçları beklemek lazım"
9
"MHK ATAMALARA MÜDAHALE ETMEDİ"
"Hafta boyunca bu atamaları giden MHK yaptı dendi. Daha doğrusu yapay zeka yaptı. Bu haftadan sonra Lale Orta MHK'sı gelse daha iyi olmaz mıydı? Bu haftaki maçları her ne kadar eski MHK atadı dense de yeni yönetim de müdehale edebilirdi ama karışmamak da normaldir."
8
"ARDA'YI HEP 11'DE GÖRMEK İSTERİM"
"Arda 77'de girdi ama çok net faullere maruz kaldı. Futbolsever olarak her türlü sistemde görme taraftarıyım seyirci olarak. Bu kadar atmosferi gergin bir maçta 77'de Arda'yı sokup çok değişik şeyler yapmasını beklemek ne kadar doğru soru işareti. Ben Arda'yı her zaman 11'de görmek istiyorum"
7
"GENÇLER HER ATMOSFERİ GÖRMELİ"
"18 yaşında Dünya Kupası'na giden oyuncular var, orada gol atanlar var. Milli takımlara gidenler var. Gençler atmosferi kaldıramıyor demek doğru değil. Her atmosferi görmeleri lazım."
6
MERT HAKAN'IN İPTAL EDİLEN GOLÜ
"Mert Hakan'ın gol olan pozisyonunda elle topun birleşmesinde VAR gel izle demez. Ben mevcut görüntülerin hepsini izledim, eline çarptığını gösteren net bir kanıt yok."
5
"BADOU'NUN BATSHUAYI'YE YAPTIĞI PENALTI"
"Belhanda'nın penaltı pozisyonunda N'Diaye, Batshuayi'yi hem önden hem arkadan çekerek amiyane tabirle alaşağı ediyor. Bu yüzden pozisyon penaltı ve VAR'ın müdehalesi gerekiyor"
4
"İLK PENALTI DOĞRU"
"Adana Demirspor'un ilk penaltısında İrfan Can'ın kolu doğal konumda değil. Bu yüzden penaltı kararı doğru"
3
"SAMET'E YAPILAN PENALTI"
"Belhanda kafa topuna çıktıktan sonra hem eli Samet'in yüzüne geliyor, hem de topa dokunamayıp kontrolsüz bir şekilde Samet'e müdehale bulunduğundan bu pozisyon penaltı"
2
"İKİNCİ PENALTIDA KARAR DOĞRU"

"Adana Demirspor'un ikinci penaltısında Svensson, topa vurduktan sonra Altay'ın rakibine yaptığı kontrolsüz hareket penaltı"

1
"İLK YARIDA 2 KIRMIZI KARTI VERMEDİ"

Mert Hakan'ın itirazlarından sarı kart görebilirdi. Onyekuru'nun itirazı var, 45+10'da. Samet'in bir pozisyonu var, olabilir. Doğru ama bu sana hakeme o şekilde itiraz etme hakkı vermez. Ediyorsan o sarı kartı göreceksin. Ne oldu Onyekuru ikinci sarı kart oldu. Onyekuru'ya eksik sarı kart. Badou Ndiaye'nin hiç sarı kart görmemesi. Rodrigues'in hiç sarı kart görmemesini bir türlü anlamadım. Rodrigues, Ali Palabıyık'a 2-3 defa ellerini kollarını kaldırarak itiraz etti; yardımcıya yaptı. Yardımcı da uyarmadı. Hakem de görüp kartı göstermedi. Net sarı kart bu. Ben hala 1. dakikada Badou Ndiaye'nin faulündeyim. O rövaşata tehlikeli, sarı kart. Penaltıyı versen ikinci sarı kart. Onyekuru da 2 sarı kart. Adana Demirspor daha ilk yarıda 9 kişi kalmalıydı.