Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim'den başkanlık cevabı
11
BAŞKANLIĞA YAKIŞTIRILIYOR

1974 yılında futbolcu olarak Galatasaray’a gelen Fatih Terim, 1985 yılında sarı-kırmızılı forma altında jübilesini yaptı. Daha sonra teknik adamlığa adımını atan Terim, 1996 yılında da Cim-Bom’un başında yer aldı. Galatasaray’ın efsane ismi, kaptanlık ve teknik adamlığın ardından başkanlık koltuğuna da yakıştırılıyor.

10
ÇATI ADAY TERİM

Sarı-kırmızılı camiada birçok kişinin “çatı aday” olarak gördüğü ve kulübün kurtuluşu olarak gösterdiği tecrübeli ismin, konuştuğu kişilere, verdiği cevap ortaya çıktı.

9
MERAK EDİLİYORDU

Galatasaray’da 29 Mayıs’ta yapılması plânlanan kongre, çok bilinmeyenli denkleme dönerken, adaylık için isimleri geçenler arasında en çok merak edilen, teknik direktör Fatih Terim idi.

8
ADAY OLACAĞI İDDİA EDİLDİ

Bir yandan Mustafa Cengiz’in yeniden aday olup olmayacağı tartışılırken, diğer yandan, Terim’in de başkan adayları arasında adı geçmişti.

7
HER FIRSATTA KONUŞULDU

Sarı-kırmızılı camianın önemli isimleri, her fırsatta bu konudaki temennilerini ve görüşlerini tecrübeli teknik adam ile paylaşırken Terim’in buna sıcak bakmadığı öğrenildi.

6
TERİM KAPIYI KAPATTI

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre; Fatih Terim’in, “Aday değilim ve düşünmüyorum” diyerek şimdilik başkanlık konusundaki kapıyı kapattığı bildirildi.

5
YARIŞI UYGUN BULMUYOR

Tecrübeli teknik adamın adaylık için ortamı uygun bulmadığı, çok adaylı seçimin de faydadan çok zarar getireceğini düşündüğü belirtildi. Terim’in yarışa soğuk bakmasına karşın, camiadaki bazı üyeler de, kulüpte konsensüs sağlanması halinde tecrübeli çalıştırıcının ikna olacağını savunuyor.

4
CENGİZ NABIZ YOKLUYOR

Bu arada Başkan Mustafa Cengiz’in de seçim konusunda nabız yoklamaya devam ettiği öğrenildi. Yeniden aday olmak isteyen Cengiz’in saha sonuçlarının iyi gitmemesi nedeniyle bunu beklettiği dile getirildi. Seçime iddialı girmek için şampiyonluk isteyen Galatasaray Başkanı’nın, bu nedenle kalan 9 hafta için seferberlik ilan ettiği ifade edildi.

3
MUSTAFA CENGİZ DEVAM EDERSE TERİM...

Kulübe yakın kaynaklar, Cengiz’in yeniden seçilmesi durumunda Terim’in devam etme konusunda tereddütleri bulunduğu iddia etti.

2
SARAY'DA SULAR ISINIYOR

Galatasaray’da sadece başkanlıkta değil, birçok kısımda seçim yapılacak. Sarı-kırmızılı kulüpte kısa süre içerisinde 4 seçim gerçekleşecek. Galatasaray Lisesi mezunlarının üyesi olduğu Galatasaraylılar Cemiyeti’ndeki kongrenin ardından Galatasaray Yardımlaşma Vakfı’nda da seçim yapılacak.

1
MAYIS SONU YA DA HAZİRAN...

Sarı-kırmızılı kulüpte ay sonunda ise Divan Kurulu için başkanlık yarışı olacak. Başkanlık seçimi için ise yönetimin önümüzdeki hafta karar alıp 29 Mayıs’ta veya haziran ayı içerisinde bunu gerçekleştirmesi bekleniyor.