Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Yardımcı hakem öyle bir şey yaptı ki..."

Spor yazarlarından Erman Toroğlu, Beşikaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu mücadeleyi değerlendirdi.
6
ERMAN TOROĞLU YAZDI

Spor yazarlarından Erman Toroğlu, Beşikaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu maçı kaleme aldı. Toroğlu'nun yazısının tamamını okumak için 9 Mayıs 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alabilirsiniz.

5
KADRO SIKINTISINI İYİCE HİSSETMEYE BAŞLADI

Daha çok Galatasaray-Beşiktaş maçını izledim. Ankaragücü-F.Bahçe maçına da fırsat buldukça baktım. Son yılların en heyecanlı ama kalitesiz yarışını izliyoruz. İyi top oynayan, uzun maratonda daha iyi mücadele eden, daha iyi futbol oynayan Beşiktaş, 21 takımlı ligde kadro sıkıntısını iyice hissetmeye başladı.

4
İPLER HALA BEŞİKTAŞ'IN ELİNDE AMA...

G.Saray yedek kulübesinden 5 oyuncu soktu; isimlerini sayalım Kerem, Mohamed, Arda, Emre, Halil... Bir de Beşiktaş'ın kulübesine bakıyorsunuz, inanılmaz vitaminsiz. İpler hâlâ Beşiktaş'ın elinde ama öyle şeyler oluyor ki hiçbir şey diyemiyorsunuz.

3
BİR AUTLA MAÇ DEĞİŞİR Mİ? DEĞİŞİR!

Mesela en basitinden Atiba tek başına gidiyor, ceza alanı içine doğru tehlikeli pozisyona giriyor ve topu aut çizgisine en az 30 santim kala çeviriyor. Ama Bahattin Duran aut veriyor, devamında o top dönüyor ve gol oluyor. Diyeceksiniz ki bir autla maç değişir mi? Değişir kardeşim değişir. Aynı Bahattin Duran, önünden G.Saraylı oyuncunun müdahalesiyle kornere çıkan topa aut veriyor.

2
GALATASARAY HAK ETTİ

Düşünebiliyor musunuz bir yardımcı hakemin maça olan tesirini. Ama şu gerçek; G.Saray, Beşiktaş'a göre daha iyi oynadı, sahada siyah-beyazlılara göre daha faydalı işler yaptı, galibiyeti hak etti. Hem psikolojik baskı hem yorgunluk hem de kadro darlığı Beşiktaş'ın karşısında duruyor.

1
ARABANIN DİREKSİYONU BEŞİKTAŞ'TA

Önümüzdeki 2 maça psikolojik olarak hangi takımlar daha iyi hazırlanırsa haliyle bu işi bitirecek. Ama arabanın direksiyonu hâlâ Beşiktaş'ta. İkili averaja göre G.Saray, Beşiktaş'ı yakaladı. Beşiktaş'ın kazandığı penaltıda Donk, Atiba'nın ayağına net bastı. Galatasaray'ın attığı penaltıda da Atiba, Falcao'yu önce tutup hemen bırakıyor. Falcao da kendini bırakıyor, hakem de penaltıyı veriyor. Bu şu demek; ceza alanında rakibi tut, dirseklerinle oyna, kollarınla oyna... Her maçta bunlar olmuyor mu; oluyor, veriyorlar mı; kimisi veriyor, kimisi vermiyor.