Arama Logo

Ercan Güven: "Antifener düşünecek"
7
ERCAN GÜVEN'DEN FENERBAHÇE YORUMU

Ercan Güven, Milliyet'te Fenerbahçe'de geride kalan başkanlık seçimini değerlendirdi.

ERCAN GÜVEN'DEN FENERBAHÇE YORUMU
6
"BU KADARINI SÖYLEYEMEZDİ"

"Altı sezonluk hayal kırıklığı ardından sayın Ali Koç’a "bir kongre hayal et ki, tam gönlüne göre olsun" deseniz bu kadarını düşünse bile söylemezdi abartı olur diye!"

\
5
"ALTI KAT FARKLA KAYBETMESİ GEREKİR"

"Dört sezon başarısızlıktan sonra dört kat oyla elinden başkanlığı aldığı rakibine bakarsak, üçüncü seçiminde Ali Bey’in "altı kat oy farkıyla kaybetmesi gerekir" der düz mantık!"

\
4
"GÜCÜNÜZ, KAYNAĞINIZ, STRATEJİNİZ VARSA..."

"Ama yeteri kadar gücünüz, kaynağınız, stratejiniz varsa, hayatın doğal akışını bile değiştirebilirsiniz. Hele bir de en büyük zaafı Fenerbahçe olan, asla dönmediği sözleriyle kendini bağlayıp hediye paketi gibi sunan insanları oyuna katarsanız!"

\
3
"YOLA BUNUN İÇİN ÇIKMADI"

"Aziz Yıldırım mesela… Galatasaray derbisinin ateşini yakan, Mourinho’nun alınmasını sağlamasa bile akla düşürüp hızlandıran Yıldırım, kongrenin ardından altı sezonluk başarısızlığı sıfırlanmış bir başkan ve barış bırakarak evine döndü. Yola bunun için mi çıkmıştı; bence değil…"

\
2
"PLANI ÖYLEYDİ"

"Bazı eylemler vardır ki, üst akıl tarafından planlanır, "kendim yapıyorum" sanırsın ama o plana uymaktan başka şans bırakmamışlardır. Aziz Bey’inki de öyleydi muhtemelen."

\
1
"ARTIK ANTİFENER DÜŞÜNECEK"
"Aziz Yıldırım üzgün müdür; sanmam… Ona Fenerbahçe’nin kazanması yeter. O zaman, yolu açık olsun Fenerbahçe’nin. Her şeyi tamamdı, bir tek barıştı noksan. O da halloldu, artık "antifener" düşünecek; "acaba tornistan mı yapsam"!.."
\